5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت تیرآهن کشورهای اروپایی برخلاف کاهش تقاضا

قیمت تیرآهن در کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر افزایش یافته است و کاهش میزان تقاضا نیز مانع از افزایش قیمت تیرآهن این مناطق نگردیده است. هزینه های مواد اولیه مانند زغال سنگ کک و زغال سنگ طی چند ماه گذشته افزایش یافته است و تولید کنندگان فولاد اروپا را تحت فشار شدید قیمت قرار داده است.

علی رغم کاهش تقاضا  برای خرید تیرآهن در پایان سال، با افزایش قیمت قراضه اروپایی در ماه گذشته، بسیاری از تولیدکنندگان فولاد ساز مجبور شده اند به سرعت این هزینه ها را به مشتریان خود منتقل کنند. پیشبرد افزایش قیمت با   ArcelorMittal beam mill  بوده است.

این برنامه افزایش قیمت تیرآهن، قیمت ها را برای تمام محصولات فولادی بلند مدت آن در اروپا با قیمت ۵۰ یورو (۵۴ دلار) در هر تن در هفته گذشته افزایش داد. بعضی دیگر تولید کنندگان اروپایی از میلگرد، سیم و تیرآهن از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان در اعلام افزایش قیمت تیرآهن تند و تیز بوده اند. این افزایش قابل توجه پس از یک تابستان تقاضای ضعیف و کاهش قیمت محصولاتی مانند قیمت تیرآهن و میلگرد در اروپا رخ می دهد.

ارزیابی قیمت پیشنهادی تیرآهن از سوی کارخانجات

گرچه منابع بازار می گویند که تقاضای کاربر نهایی همچنان پایین است، قیمت های افزایش یافته برای قراضه آهنی داخلی اروپا، تاثیر زیادی بر این افزایش داشته است. شرکت ها در هر دو کشور آلمان و ایتالیا قراضه را با افزایش قابل توجهی در حدود ۳۵ تا ۴۵ یورو (۳۸ تا ۴۸ دلار) ماهانه در ماه نوامبر، قرارداد بستند.

ارزیابی روزانه متال بولتن برای قراضه اروپایی اصلی HMS1 & 2 (80:20) که به ترکیه صادر می شود، از ابتدای ماه تا کنون به میزان ۲۶۶٫۲۷ دلار در هر تن cfr برای ترکیه در روز ۱۷ نوامبر افزایش یافته است. شاخص ذغال سنگ متال بولتن چین در روز پنج شنبه ۲۹۹٫۴۷ دلار به ازاء هر تن افزایش داشت و از ابتدای ماه ۱۶٫۱ درصد افزایش یافته است.

در طول مدت مشابه، شاخص روزانه سنگ آهن متال بولتن  ۶۲٪ آهن در روز پنج شنبه با افزایش ۱۲٫۶٪ به ۷۳٫۵۵ دلار به ازای هر تن  cfr کینگدائو افزایش یافته است.

یکی از تاجران میلگرد در اتحادیه اروپا گفت :” با فشار ضایعات شرکت ها هیچ دلیلی برای افزایش قیمت تیرآهن به جز هزینه های قراضه ندارد. معامله گران سهام را تا پایان سال کاهش می دهند و ما خوش شانس هستیم که فعالیت های ساختمانی بسیار قوی را با توجه به آب و هوای خوب داریم، که این وضعیت خیلی طولانی نخواهد بود.

” یک منبع  تولید کننده تیرآهن اظهار داشت :” علاوه بر این، افزایش قیمت تیرآهن با این واقعیت همراه است که بازار فولاد اتحادیه اروپا نسبت به مواد اولیه خام در کوره های انفجاری خود (BF)  استفاده می کند ، که این با توجه به هزینه های سرکوبگرانه ذغال سنگ کوک و سنگ آهن می باشد.

قیمت خرید تیر آهن روز

میزان تقاضا برای تیرآهن در بازار داخلی کشورهای اروپایی

این منبع می گوید: “به جای ۱۰ درصد، آنها بر روی ۱۴ درصد ضایعات اقدام  می کنند، بنابراین تقاضا افزایش می یابد و قیمت تیرآهن هم افزایش می یابد.” منابع می گویند که افزایش شرکت ها در قیمت های پیشنهاد شده نیز به دنبال تلاش برای جبران حجم زیادی از محصولات فولادی طویل است که در ماه گذشته در مقایسه با قیمت تیرآهن پایین تر فروخته شدند.

” یک معامله گر میلگرد و مفتول سیمی اروپایی گفت: ” این شرکت ها در ماه گذشته میلادی تعداد زیادی میلگرد به فروش رساندند، زمانی که قیمت قراضه کاهش پیدا کرد، اما اکنون با افزایش هزینه ها، فولاد سازان باید اطمینان حاصل کنند که معاملات جدید با قیمت تیرآهن بالاتر برای جبران اثر منفی معاملات قبلی، انجام می شود.

” یک معامله گر قراضه اروپایی می گوید:  “فولاد سازان باید برای برخی از زمان ها تولید را کاهش یا متوقف کنند به جای اینکه فروش محصولات فولادی را با حاشیه کم و یا کمتر از آن هزینه ها به پایان برسانند .هم اکنون همانطور که قیمت مواد خام در حال بالا رفتن هستند،شرکت ها فرصت دارند تا قیمت تیرآهن بالاتری را به دست آورند.

سقوط قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشور ترکیه

قیمت تیرآهن منابع صادراتی ترکیه در هفته جاری به گفته منابع خبری به نقل از مجله متال بولتن افزایش یافته است، چرا که قیمت تیرآهن صادراتی در هفته جاری به دلیل اخبار فروش های جدید، کاهش پیدا کرد.ارزیابی قیمت هفتگی مجله متال بولتن برای قیمت تیرآهن صادراتی به خارج از ترکیه ۴۳۰ تا ۴۴۵ دلار برای هر تن fob برآورد گردید، که درپایین ترین سطح از ۴۳۰ تا ۴۵۰ دلار در هر تن از هفته گذشته است.

یک تولیدکننده فولاد ،از فروش ۳۰،۰۰۰ تن میلگرد به امارات متحده عربی خبر داده که قیمت تیرآهن در این معامله به میزان ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار به ازای هر تن فوب وزن واقعی ، اعلام گردیده است. این در حالی است که ۴۵،۰۰۰ تن مواد دیگر به ایالات متحده آمریکا با قیمت تیرآهن واقعی ۴۴۰ تا ۴۴۵ فوپ فروخته شده است.

پیشنهادات ترکیه برای قیمت تیرآهن نیز مابین ۴۳۵ تا۴۵۰ دلار برای هر تن فوب متغیر بود، در حالی که مشتریان حاضر به پرداخت ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار برای هر تن بودند. در عین حال، قیمت تیرآهن صادراتی کالاهای تجاری با پیشنهادات خارج از ترکیه به قیمت ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار در هر تن فوب، کمی افزایش یافته است.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای قیمت تیر آهن صادراتی خارج از ترکیه به میزان ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار به ازای هر تن فوب برآورد گردید، که  از ۴۴۰ تا ۴۶۰ دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته بالاتر رفته بود. و ارزیابی قیمت هفتگی برای قیمت تیرآهن وارداتی ترکیه با قیمت ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار در هر تن فوب، بدون تغییر هفته به هفته ثابت باقی ماند.

 

۵
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری