صادرات تیرآهن

1 کارخانه
صادرات تیرآهن
صادرات تیرآهن
به روز رسانی:۱۴۰۲/۱۲/۰۹۰۲:۱۲
تیرآهن یکی دیگر از محصولات مطرح فولادی در حوزه صادرات بوده که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است. در حال حاضر کشورهای منطقه و برخی کشورهای اروپایی از مشتریان ثابت تیرآهن صادراتی ایران بوده و حجم زیادی از محصول تولیدی در ایران به کشورهای دیگر صادر می‌گردد. به طور کلی می‌توان گفت کشور ایران در زمینه تولید تیرآهن به خودکفایی رسیده و به همین دلیل نیاز به واردات این محصول کاهش چشم‌گیری داشته و میزان صادرات افزایش یافته‌است. میزان تقاضا برای تیرآهن در بازار داخلی نسبت به میلگرد بسیار کم‌تر بوده و از این رو اهمیت بخش صادرات بیشتر می‌شود. مجموعه مرکزآهن در تلاش است با استفاده از پرسنل مجرب در حوزه صادرات شما عزیزان را در راستای صادرات این محصول یاری نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات تیرآهن با کارشناسان مرکزآهن از طریق شماره تلفن 91009009-031 و 91009009-021 تماس حاصل فرمایید. قیمت تیرآهن صادراتی

تیرآهن صادراتی

به طور کلی این مقاطع به دو نوع تیرآهن‌های با وزن استاندارد و تیرآهن‌های سبک وزن تقسیم می‌شوند. در بحث صادرات این محصول، اغلب تیرآهن ذوب آهن به دلیل دارا بودن وزن استاندارد و به لحاظ تولید کارخانه ذوب آهن که نوعی برند به حساب می‌آید بهترین گزینه برای صادرات به دیگر کشورها می‌باشد. البته انواع مقاطع با وزن سبک که ساخت سایر کارخانجات فولادی در ایران است خارج از سبد صادرات تیراهن نبوده اما محصولات کارخانه ذوب آهن در اولویت قرار دارد. در ایران نیز عمده صادرات میان کشورهای هم مرز با ایران من جمله عراق، پاکستان، افغانستان و… صورت می‌گیرد که بسته به مدت زمان تولید محصول و زمان جذب ماشین توسط باربری پروسه صادرات زمان خواهد برد.

قیمت تیرآهن صادراتی

به طور خلاصه به روند صادرات تیرآهن اشاره خواهیم کرد، ضمن آنکه در ادامه می‌توانید تمام مراحل را به صورت مفصل مطالعه نمائید. مراحل صادرات تیرآهن به طور خلاصه از این قرار است که ابتدا مشتری باید با کارشناس صادرات مرکزآهن استعلام قیمت تیرآهن صادراتی بگیرد، سپس در صورت تایید ثبت سفارش کرده و وجه را واریز نماید. پس از واریز وجه، پروسه بارگیری محصول و ارسال به سوی مشتری شروع خواهد شد. در اینجا لازم به ذکر است واریز وجه به صورت دلار و از طریق صرافی انجام می‌گیرد. دریافت سفارش در ابتدا سفارش مشتری و مشخصات فنی محصول دریافت می‌گردد. پس از توافق قیمت نهایی سفارش در سیستم ثبت شده و تیم صادرات اقدام به استعلام قیمت می‌نماید. پس از یافتن تیرآهن با مشخصات مورد نظر ارائه قیمت صورت می‌گیرد. اعلام قیمت و ثبت سفارش قیمت‌ها به صورت دلاری اعلام می‌گردد که باید از طریق حساب ارزی خارج کشور توسط مشتری واریز گردد و تمامی اطلاعات مشتری در اختیار کارخانه مد نظر جهت صدور فاکتور قرار می‌گیرد. مرکزآهن بر اساس صورت درخواستی مشتری پیش فاکتور ارائه کرده و بعد از تائید از سمت مشتری مبلغی به عنوان بیعانه به صورت ریالی دریافت میکند. سفارش ثبت می‌گردد و مابقی مبلغ چه از طریق حساب ارزی و چه حساب داخلی طی مدت اعلامی از سوی واحد فروش توسط مشتری واریز میگردد. صدور پیش فاکتور پس از تحویل سفارش برای آشنایی خریدار با نوع کالا مجموعه صادراتی اقدام به صدور پیش فاکتور می‌نماید و به مشتری تحویل می‌دهد. این پیش فاکتورها به زبان انگلیسی می‌باشد. بسته‌بندی و آماده‌سازی پس از خریداری تیرآهن سفارش داده شده محصول موردنظر بسته‌بندی شده و به یکی از روش‌های هوایی، زمینی و دریایی فرستاده می‌شود. مشخص کردن بهای گمرکی کالا در این مرحله بهای گمرکی محصول صادراتی مشخص می‌گردد. دریافت مجوز صادرات کالا از ارگان‌های مربوطه مجموعه صادراتی موظف است تمامی مجوزهای لازم را از سازمان‌های مربوطه جهت صادرات کالا دریافت نماید. اظهار کالای صادراتی به گمرک پس از مراحل ذکر شده تیم صادراتی بایستی کالای مربوطه را به گمرک حمل نموده و اظهارنامه صادراتی دریافت نماید. بیمه کردن کالا و قرارداد با حامل مجموعه صادراتی بایستی قبل از رسیدن به مرحله کنونی با یکی از شرکت‌های حمل و نقل قرارداد بسته و کالای صادراتی را بیمه نماید. اخذ گواهی مبداء و صدور فاکتور فروش فاکتور فروش تیرآهن صادراتی در این مرحله صادر می‌گردد و اتاق بازرگانی محصول مورد نظر را صادر می‌نماید. صدور کالا صدور محصول مرحله پایانی می‌باشد و پس از آن بارگیری صورت می گیرد.

نحوه ارسال و تحویل بار

نحوه ارسال و تحویل بار اکثر کارخانه ها به صورت EXW مخفف اصطلاح EX WORKS ، تحویل کالا درب کارخانه است و ارسال بار به عهده مشتری می باشد و یا با هماهنگی کارخانه و باربری طرف قرارداد آن کارخانه صورت می‌گیرد. مهم‌ترین کالاهای صادراتی به عراق شامل مواد غذایی، مصالح ساختمانی، مواد شیمیایی و محصولات معدنی می‌باشد و محصولات فولادی اعم از تیرآهن و میلگرد نیز در این دسته قرار دارند. تعرفه گمرک کشور عراق در حدود صفر تا 5 درصد تعیین شده‌است. از آن جایی که عراق در زمینه تولید محصولات فولادی چندان فعال نمی‌باشد ناچار به واردات این محصول است. به طور کلی در برخی کشورها به دلیل عدم توانایی در تولید تیرآهن از تیر ورق به عنوان ستون استفاده می‌گردد که بسیار خطرناک می‌باشد و از این رو مقاصد خوبی برای صادرات این محصول می‌باشند. یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای کارخانه ذوب آهن اصفهان صادرات این محصول به کشورهای اروپایی است و صادرات به عراق، ترکیه و گرجستان نیز مورد توجه می‌باشد. جهت اطلاع از قیمت تیرآهن صادراتی و شرایط صادرات این محصول با کارشناسان مرکزآهن از طریق شماره تلفن 91009009-031 و 91009009-021 تماس حاصل فرمایید.
اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید