0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت قوطی کارخانه های اروپایی به دنبال افزایش قیمت ورق کارخانجات

 پس از اعلام افزایش پیشنهادات بالاتر شرکت آرسلور میتال، انتظار می رود تولید کنندگان قیمت قوطی داخلی در اروپا را افزایش دهند. طبق گفته منابع به متال بولتن شرکت آرسلور میتال تصمیم گرفت قیمت قوطی تولیدی خود را در اروپا به مبلغ  ۴۰ دلار (۴۵ دلار) برای هر تن برای تحویلی در ماه نوامبر افزایش دهد. این شرکت در روز جمعه ۲ سپتامبر  این خبر را تأیید کرد.

طبق گفته منابع بازار، با این وجود خریداران اروپایی پیشنهادات جدیدی با قیمت های افزایش پیدا کرده ،دریافت نکرده اند . با این حال، هم شرکت آرسلور میتال و هم دیگر سازندگان قوطی، تا اواسط سپتامبر پیشنهادات جدیدتری را ارسال خواهند کرد. یک معامله گر گفت: “افزایش قیمت قوطی اعلام شده، اما دفاتر فروش این شرکت هنوز پیشنهادات جدیدی ارائه نکرده است.” خریداران چشم اندازهای این حوزه را با هم ترکیب می کنند، چون افزایش قیمت توسط بازار پذیرفته شده است.

کاهش علاقه به خرید قوطی وارداتی به علت اقدامات دفاع تجاری در اتحادیه اروپا و زمانهای طولانی برای واردات قوطی ، عوامل مؤثر بر افزایش قیمت قوطی داخلی بوده است. یک معامله گر آلمانی می گوید:  “مردم در مورد خرید واردات احتیاط بیشتری دارند. پس از آن که کمیسیون اروپا یک عوارض ضد دامپینگ مجدد را در مورد واردات قوطی از چین و روسیه تنظیم کرد، خریداران زیادی آماده  پذیرفتن ریسک نبودند و قوطی خریداری کردند که این مورد همچنان تحت بررسی است.

میزان تقاضا برای خرید قوطی کشورهای اروپایی

بهبود تقاضای فصلی در ماه سپتامبر ممکن است به کارخانه های اروپایی برای دستیابی به قیمت قوطی بالاتر کمک کند. با این وجود افزایش قیمت ممکن است با عدم ذخیره سازی در پایان سال به چالش کشیده شود، همانطور که تولید کنندگان اروپایی در حال حاضر ارائه سه چهارم از قوطی خود آغاز کرده اند. طبق منابع بازار، ورق سازان این منطقه احتمالا معاملات خود  را در حدود ۱۰ یورو (۱۱ دلار) در هر تن افزایش دهند. با این حال، آنها افزودند اگر فشار ناشی از دسترسی محدود به ورق، از خارج از اروپا افزایش یابد، رشد قیمت داخلی ممکن است بیشتر باشد.

ارزیابی هفتگی قیمت قوطی داخلی اروپا در ۷ سپتامبر در اروپای شمالی ۴۲۰ تا ۴۴۵ یورو (۴۷۰ تا ۴۹۹ دلار) در هر تن از کارهای پیشین بود که از محدوده ارزیابی هفته گذشته که ۴۲۰ تا ۴۴۰ یورو (۴۷۰-۴۹۲ دلار) در هر تن کارهای سابق بود، افزایش داشته است . این  ارزیابی برای قیمت قوطی ۵۱۰ تا ۵۳۰ یورو (۵۷۰ تا ۵۹۹ دلار) در هر تن کارهای پیشین ، دراین هفته بود، که از هفته گذشته،با محدوده قیمت ۵۱۰ تا ۵۴۰ یورو (۵۷۰ تا ۶۰۴ دلار) در هر تن کارهای پیشین، کاهش داشته است. ارزیابی بولتن متال بولتن برای قوطی داخلی با قیمت  ۵۴۰ تا ۵۰۰ یورو (۵۷۰ تا ۶۰۴ دلار) در هر تن از کارهای سابق، برآورد گردید که در طول هفته بدون تغییر بوده است.

ارزیابی هفتگی قیمت قوطی داخلی در جنوب اروپا  ۳۹۰ تا ۴۱۰ یورو (۴۳۶ تا ۴۵۸ دلار) در هر تن کارهای پیشین برآورد شد که  در طول هفته پایدار بوده است. ارزیابی قوطی نیز بدون تغییر در طول هفته گذشته بوده است. ارزیابی قوطی  نیز به میزان ۴۹۰ تا ۵۲۰ یورو (۵۴۸-۵۸۱ دلار) در هر تن از کارهای قبلی، ثابت بوده است.

مقاومت خریداران در برابر افزایش قیمت قوطی سنگین ورق سازان اروپایی

منابع متال بولتن در هفته جاری اعلام كرد كه، شركت های ورق سازی در اتحاديه اروپا قيمت خود را برای قوطی سنگين افزايش داده اند اما هيچ معامله ای با قيمت های بالاتر انجام نشده است.این افزایش قیمت، توسط تحقیقات ضد دامپینگ بر مواد تولید شده از چین و همچنین بهبود فصلی تقاضا در اوایل ماه سپتامبر، پشتیبانی شده است. یک نماینده از کارخانه ورق سازی ایتالیا گفت: “به نظر می رسد که به دلیل افزایش تقاضای عمومی و این واقعیت که واردات کمتر شده است و جذابت کمتری دارد ، همه  آماده افزایش قیمت ها به بیشتر از ۲۰ یورو (۲۲ دلار) برای هر تن بوده اند، که این کار به خاطر یک قانون ضد دامپینگ قریب الوقوع  انجام شده است.

“علاوه بر این، قیمت ها برای قوطی هم اکنون به سمت بالا حرکت کرده اند.” با این حال، خریداران همچنان کمتر خوش بین هستند زیرا تقاضا برای حمایت از افزایش قیمت، قابل توجه نیست. یک معامله گر آلمانی می گوید: “روند بیشتر از حد پایین است، اما ما فقط در مورد چند یورو صحبت می کنیم.” ارزیابی قیمت هفتگی داخلی متال بولتن  برای قوطی سنگین در شمال اروپا، ۷ سپتامبر، بدون تغییر هفتگی بود و با مبلغ ۴۸۰ تا ۵۱۰ یورو (۵۳۷-۵۷۰ دلار) برآورد گردید.

این ارزیابی منعکس کننده آخرین معاملات و سطح قابل قبول گزارش شده است، در حالیکه پیشنهادات رسمی به مبلغ ۵۴۰ یورو (۶۰۴ دلار) در هر تن از کارهای قبلی گزارش شده است. ارزیابی هفتگی قیمت داخلی فلزات برای قوطی سنگین در جنوب اروپا ۴۲۰ تا ۴۴۰ یورو (۴۷۰۴۹۲ دلار) برای هر تن از کارهای پیشین ارائه شد، که نسبت به هفته گذشته که  ۴۲۰ تا ۴۳۰ یورو (۴۷۰-۴۸۱ دلار) در هر تن کارهای قبلی بوده ، افزایش قیمت داشته است.

ثبات در بازار قوطی وارداتی امارات متحده عربی قبل از تعطیلات عید

بازار واردات قوطی در امارات متحده عربی همچنان در حال کند شدن است، زیرا شرکت کنندگان در بازار خود را برای تعطیلات عید قربان که از روز یکشنبه ۱۱ سپتامبر شروع می شود، آماده می کنند. چین قوطی را به قیمت ۴۰۰ تا ۴۱۰ دلار به ازای هر تن cfr، در ۶ سپتامبر ارائه داد، در حالی که یک معامله گر بر این باور است که ۴۰۰ دلار برای هر تن cfr، قیمت قابل قبولی است، اما بازار هرگز قبل از تعطیلات خریداری نخواهد کرد.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت: “ما تا بعد ازعید منتظر می مانیم و میبینیم که  قیمت ها چگونه تغییر خواهند کرد.” ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای قوطی وارداتی امارات متحده در تاریخ ۶ سپتامبر به مبلغ ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار به ازای هر تن کروم بود که از ۳۹۵ تا ۴۱۰ دلار در هر تن برآورد شده بود. قوطی  از چین در قیمت ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن cfr بود، اما هیچ معامله عمده ای در این محدوده قیمت صورت نگرفته است. ارزیابی قیمت هفتگی برای واردات قوطی امارات متحده عربی در روز سه شنبه، بدون تغییر هفته به هفته به مبلغ ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار بود. یک معامله گر می گوید: “اگر تقاضا بهبود یابد،ممکن است بعد از عید به خرید فکر کنیم.”

قوطی  با ضخامت ۱ میلی متر از چین به قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن cfr عرضه شد، در حالی که هند قوطی مشابهی را با قیمت ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار برای هر تن cfr ارائه داد. چنین معامله ای از چین به مبلغ ۵۶۰ دلار در هر تن cfr صورت گرفته است. در ارزیابی قیمت هفتگی برای قوطی وارداتی امارات متحده عربی ۵۶۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن cfr در روز سه شنبه، برآورد گردید که بدون تغییر هفته به هفته بود.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری