2/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت قوطی پروفیل هفته ی گذشته نهایتا به ثبات انجامید

قیمت قوطی پروفیل در هفته ای که گذشت با نوسانات زیادی همراه بود به گونه ای که در اواسط هفته شاهد افزایش چشمگیری در بعضی ضخامت ها بودیم این افزایش همراه با افزایش قیمت ورق سیاه ضخامت 2 میل تغییر از خود نشان داد و تا مرز 2960 در ضخامت 2 و 2920 در ضخامت 2.5 اعلام شد .
با اینکه در روزهای شنبه و یکشنبه افزایش در قوطی پروفیل نداشتیم بلکه کاهش جزیی را نیز به همراه داشت ، اکثر کارخانجات داخلی قیمت قوطی پروفیل خود را با احتیاط کامل در فروش و اعلام قیمتها آغاز کردند و در گیر و دار افزایشی سایر آهن و آلات از معاملات خوبی برخوردار بودند تا جایی که روند افزایشی آنان تنها برای دو روز وسط هفته افزایش 50 تا 80 تومانی به خود گرفت و برخی خریداران که با افزایش قیمت قوطی پروفیل نتوانسته بودند خرید خود را انجام دهند دست نگه داشته تا بلکه قیمتها از این تب تند فروکش کنند و بالاخره کمی کاهش یابد و این فکر چندان دور از انتظار نبود و قیمت قوطی پروفیل در اواخر هفته به ثبات قیمت رسید و از سیر صعودی انصراف داد .

در روز سه شنبه قیمت قوطی ستونی با افزایشی به شرح زیر همراه بود قوطی پروفیل ضخامت 2 با 2970 تومان به ازای هر کیلو و قوطی پروفیل 2.5 و 3 با 2930 تومان به ازای هرکیلو اعلام گردید همچنین قیمت قوطی ستونی با افزایش 20 تومانی همراه و 2840 تومان در هر کیلو مشاهده شد .
سرانجام پس از گذر از میانه هفته قیمت قوطی پروفیل در روزهای پایانی هفته به ثبات رسید و با قیمت 2960 تومان در معاملات به فروش رسید . در این حوزه شاهد ثبات تقریبی قیمت ها و دامنه قیمت پروفیل ضخامت 2 میل از 2960 تا 2980 تومان هستیم .
با سرنوشتی که در هفته گذشته در قیمتهای قوطی پروفیل بیان شد در این هفته اکثر مشتریان ترجیح می دهند از خرید خودداری کنند و انتظار دارند به زودی سطح قیمت این محصول پایین تر برود .

قیمت قوطی پروفیل

زلزله یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت

با توجه به تخریبی که در مناطق زلزله زده از جمله مناطق روستایی صورت گرفت چندین زلزله اخیر کل کشور می تواند یکی از دلایل مهم افزایش قیمت قوطی پروفیل باشد تقاضای بهتر در بازار داخلی ، قیمت را افزایش خواهد داد. علاوه بر این ، یکی از منابع افزود : ” به خاطر اینکه مشتریان قبل از فصل باران های موسمی شروع به پر کردن انبارها خواهند کرد ، تقاضا در بازار داخلی بیشتر افزایش خواهد یافت. ” یکی دیگر از دلایل مهم ، افزایش قیمت لحظه ای ذغال سنگ کوک بود . با توجه به خودکفایی هند در زغال سنگ کوک که تنها حدود 70 درصد است ، کارخانه ها نمی توانند از افزایش قیمت فولاد تمام شده جلوگیری کنند . در حالیکه اخیراً قیمت ها افزایش یافته است، بازار داخلی به تولید کنندگان کمک می کند تا وضعیت را بررسی کنند و برای فروش در خارج از کشور عجله نکنند .

در اولین هفته از دی ماه فعالیت در بازار قوطی پروفیل به گونه ای با ثبات همراه است .در حال حاضر ، کارخانه های تولید قوطی پروفیل قیمت خود را با همان قیمت نهایی هته گذشته ارائه می دهند و در آغاز هفته کاهشی در قیمت قوطی پروفیل نداشته ایم . با این حال ، شرکت کنندگان در بازار پیشنهادات قیمت این محصول را از سوی برخی از معامله گران حدود 2960 تومان به ازای هر کیلو گزارش می دهند . در عین حال ، با وجود افزایش قابل ملاحظه قیمت در راستای تقاضای زیاد در کشور ، خریداران ترجیح می دهند رویکرد انتظار و دیدن نتیجه را پیشه کنند و انتظار دارند که تخفیفهای اضافی را از طرف فروشندگان دریافت کنند . بنابراین ، در این هفته هیچ اطلاعاتی در مورد انجام معاملات واقعی ، تا به حال گزارش نشده است. یکی از فعالان بازار داخلی بیان داشت : ” ما انتظار داریم که پس از روند افزایش در قیمت قوطی پروفیل جرقه ای در بازار رخ داده و خرید و فروش رونق یابد بنابراین ، اگر مشتریان بدانند که این پایان چرخه افزایش قیمتهاست ، معاملات جدیدی را پیش رو خواهیم داشت .”

فعالیت خرید عمدتاً به قوطی پروفیل ضخامت 2 و 2.5 معطوف می شود ، در حالی که تقاضا برای آن آرام است . قیمت قوطی پروفیل در چندین معامله کوچک از کارخانجات تولیدی این محصول با قیمتهای خوب انجام پذیرفت . انتظار میرود که عرضه کنندگان از پیشنهادات قیمت خود حمایت کنند و یا در میان قیمت های ثابت قیمت های خود را دیگر افزایش ندهند . یکی از منابع اظهار داشت : “من اعتقاد دارم که در اوایل هفته آینده قیمت این محصول همچنان ثابت خواهد بود .” این ممکن است فعالیت تجاری بهتر و فضای مانور را برای صادرکنندگان فراهم کند. در همین حال ، یکی از معامله گران گفت : “در عوض تنظیمات مثبتی نسبت به افزایش قابل ملاحظه قیمت قوطی پروفیل وجود خواهد داشت ، ولی خریداران با آن همراه نخواهند شد زیرا میخواهند با یک خرید خوب و یک قیمت خوب به نفع خود معامله را انجام دهند .”

2/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0