0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیش بینی روند قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه در ماه اکتبر در بازار جهانی نوسانات زیادی داشته است. در کشورهای اروپایی قیمت لوله گالوانیزه با شروع ماه نوامبر روند ثابتی را در پیش گرفته است. این در حالی است که قیمت ورق فولادی در این مناطق و در جنوب اروپا روند صعودی را در پیش گرفته است. ارزیابی های متال بولتن برای قیمت لوله گالوانیزه در شمال اروپا در تاریخ 1 ماه نوامبر به میزان 680-650 یورو (792-757 دلار) به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت لوله گالوانیزه در جنوب اروپا طی هفته قبل از آن به میزان 660-620 یورو به ازای هر تن بوده است.

در حال حاضر بازار فروش این محصول روند ثابتی را در پیش گرفته است چراکه کارخانجات تولید فولاد واقع در کشورهای اروپایی نسبت به قیمت های اعلامی خود مصمم می باشند و حاضر به کاهش قیمت محصولات خود نیستند. ولی پیش بینی می شود که با کاهش قیمت ورق فولادی، قیمت لوله گالوانیزه نیز در این مناطق میزانی افت کند. هم چنین کارخانه تولید فولاد Klöckner واقع در کشور آلمان که در هردو منطق اروپا و آمریکا فعالیت دارد پیش بینی کرده است که قیمت لوله گالوانیزه تا پایان سال جاری در کشورهای اروپایی افزایش یابد و قیمت این محصول در آمریکا ثابت باقی بماند. با شروع ماه اکتبر شاهد افزایش قیمت لوله گالوانیزه در کشورهای اروپایی بوده ایم ولی در حال حاضر قیمت این محصول افزایش یافته است. پیش بینی می شود که با پایان یافتن سال جاری قیمت لوله گالوانیزه در کشورهای اروپایی مجددا اندکی افزایش یابد.

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه اصفهان

ارزیابی قیمت لوله گالوانیزه اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت لوله گالوانیزه در شمال اروپا به میزان 540-530 یورو (635-623 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. هم چنین در برخی از کشورهای اروپایی نیز در اوایل ماه اکتبر قیمت لوله گالوانیزه برخلاف کاهش میزان موجودی این محصول ثابت بوده است. به گفته منابع خبری در تاریخ 4 ماه اکتبر قیمت لوله گالوانیزه در کشورهای اروپایی تقریبا ثابت بوده است. این در حالی است که میزان تولید این محصول در اوایل ماه اکتبر کم بوده و میزان موجودی در بازار داخلی این محصول کاهش یافته اس.

بنابراین برخی از فعالان بازار معتقد بوده اند که قیمت لوله گالوانیزه در اوایل ماه اکتبر افزایش خواهد یافت در حالی که این روند ادامه نیافته و قیمت این محصول در اوایل ماه اکتبر نسبت به قیمت های ماه سپتامبر تقریبا ثابت بوده است. اگرچه کاهش شدید میزان موجودی این محصول در برخی از کارخانجات واقع در کشورهای اروپایی سبب گردیده تا کارخانجات ناچار شوند قیمت لوله گالوانیزه تولیدی خود را افزایش دهند ولی در مجموع قیمت این محصول در اکثر کارخانجات ثابت بوده است. هم چنین بنابر رصدهای صورت گرفته قیمت لوله گالوانیزه در کشور مصر نیز نوسانات مشابهی داشته است.

Ezz Steel که بزرگترین کارخانه تولید فولاد در کشور مصر می باشد قیمت های جدیدی را برای محصولات خود در ماه اکتبر اعلام کرده است. هم چنین پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای خرید لوله گالوانیزه در شمال آفریقا تا سال 2018 افزایش یافته برخلاف کاهش میزان تقاضا برای این محصول در سال های 2016 و 2017. هم چنین در ماه اکتبر کشور برزیل عوارض ضد دامپینگ خود را برای واردات لوله گالوانیزه از کشورهای تایلند، مالزی و ویتنام اعلام کرده است.

تاثیر عوارض ضد دامپینگ بر قیمت لوله گالوانیزه

تعیین این عوارض ضد دامپینگ بر قیمت لوله گالوانیزه پیشنهادی از سوی کارخانجات کشور برزیل تاثیر بسزایی داشته است. هم چنین با تعیین این عوارض میزان واردات این محصول به کشور برزیل کاهش یافته است و این امر سبب شده تا میزان تقاضا برای خرید لوله گالوانیزه در بازار داخلی کشور برزیل افزایش یابد. هم چنین در کشورهای آمریکای لاتین نیز طبق اخبار منتشر شده در تاریخ 16 ماه اکتبر میزان واردات لوله گالوانیزه این کشور از کشور چین افزایش یافته است که این میزان افزایش به میزان 1 درصد نسبت به ماه های ژانویه و اوت بیان شده است. میزان واردات این محصول به کشورهای آمریکای لاتین به میزان 5/9 درصد بوده است در حالی که میزان واردات کشورهای آسیایی به میزان 6/52 درصد بوده است.

در کشور آرژانتین نیز میزان تولید لوله گالوانیزه طبق آمار منتشر شده در تاریخ 13 ماه اکتبر از این کشور در ماه سپتامبر به میزان 2/28 درصد افزایش یافته است. میزان تولید لوله گالوانیزه در این کشور در ماه سپتامبر سال جاری به میزان 413000 تن بوده است که نسبت به 322100 تن محصول تولید شده در ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است. این افزایش قیمت به علت افزایش میزان ساخت و ساز در این کشور عنوان شده است. هم چنین افزایش میزان تولید این محصول و افزایش میزان تقاضا در کشور آرژانتین نیز سبب افزایش قیمت لوله گالوانیزه در این کشور گشته است.

در کشور ترکیه نیز میزان صادرات لوله گالوانیزه به دنبال کاهش میزان تقاضا برای این محصول در ماه اکتبر کاهش یافته است. هم چنین از دیگر دلایل کاهش میزان صادرات این محصول کاهش قیمت مواد اولیه برای تولید لوله گالوانیزه عنوان شده است. قیمت لوه گالوانیزه صادراتی کشور ترکیه طبق اخبار منتشر شده در تاریخ 11 ماه اکتبر کاهش یافته که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای این محصول و کاهش قیمت مواد اولیه بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت لوله گالوانیزه صادراتی از کشورچین در ماه گذشته به میزان 650-630 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 730-710 دلار به ازای هر تن اعلام شده در ماه قبل از آن کاهش شدیدی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0