0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش ۶۰ درصدی قیمت میلگرد ایران در ۵ ماهه نخست سال جاری

در پنج ماهه نخست سال جاری قیمت میلگرد از هزار و ششصد تومان در ابتدای سال جاری به دو هزار و ششصد تومان رسیده است. بنابراین مشاهده می شود که طی ۵ ماه گذشته قیمت میلگرد بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است. با این حال در سایر محصولات ساختمانی نیز این افزایش قیمت مشاهده شده است. در حال حاضر بازار مسکن راکد بوده و افزایش قیمت مصالح مشکل بزرگی را به وجود آورده و مابین رکود مسکن و رشد قیمت مصالح تناقض وجود دارد. تنها راه ممانعت از رشد بی رویه قیمت در بازار مصالح ساختمانی نظارت سازمانی های کنترل شده مانند سازمان تعزیرات حکومتی می باشد.

به گفته سخنگوی کمیسیون عمران مجلس طی ماه های اخیر قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافته است و عدم وجود کنترل و نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی موجب این امر گشته است. به گفته منابع خبری یکی از علل نوسانات شدید قیمتی طی چند ماه اخیر عدم کنترل و تعیین قیمت های محصولات مختلف از سوی دولت یا اتحادیه مشخص می باشد. در حال حاضر مشاهده می شود که قیمت تمامی مصالح ساختمانی بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی

ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی کشور چین در بازار داخلی این کشور تا تاریخ ۲۲ ماه اوت به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۵-۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. کارخانجات تولید فولاد نیز به تبعیت از افزایش قیمت در بازار داخلی قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی خود را طی هفته گذشته افزایش دادند. قیمت سیم مفتولی در شرق چین به میزان ۶۴۰-۶۳۷ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۵۰ یوان افزایش یافته است. تاجران صادراتی در کشور چین سیم مفتولی را از کارخانجات تولید فولاد با قیمت  ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن خریداری کرده اند.

با این حال انتظار می رود طی دو یا سه ماه آینده شاهد افزایش بیشتری در قیمت این محصولات باشیم. تاجران هم چنین در تلاشند محصولات را از موجودی خود به قیمت های پایین تر در حدود ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن به فروش برسانند. هم چنین فروشندگان در جنوب شرقی آسیا تمایلی به خرید محصولات چینی ندارند زیرا در حال حاضر سیم مفتولی را با قیمت ۵۶۵ دلار به ازای هر تن از کشور هند وارد می کنند. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب  شرقی آسیا به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت پیش بینی شده طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی

ارزیابی ها از قیمت میلگرد کشور چین در بازار داخلی این کشور به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور از روز پنج شنبه هفته گذشته شروع به افزایش کرده است که موجب شده قیمت ها در بازار صادراتی این کشور نیر افزایش یابد. تا روز سه شنبه قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۴۱۲۰-۴۰۵۰ یوان بوده که نسبت به قیمت هفته گذشته به میزان ۱۴۰-۱۰۰ یوان افزایش یافته است. کارخانجات این کشور نیز میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. این میزان قیمت قابل اجراترین قیمت برای میلگرد طی هفته گذشته بوده است.

قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

هرچند خریداران در کره جنوبی و هونگ کنگ تا این لحظه خریدی انجام نداده اند. به گفته منابع خبری یکی از واردکنندگان میلگرد در هونگ کنگ مناقصه ای به قیمت ۵۴۵ دلار به ازای هر تن برای میلگرد چین انجام داده است اما معامله ای صورت نگرفته است. میزان موجودی در هنگ کنگ بعد از چندین دوره خرید فعال در چند هفته گذشته افزایش یافته است بنابراین خریداران در برابر قیمت های بالا در بازار چین مقاومت می کنند. خریداران کره جنوبی میلگرد را از کشور تایوان به قیمت ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته وارد کرده اند که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی از سوی کشور چین بسیار کم تر می باشد. بنابراین تمایل خریداران به خرید کالای چینی به علت قیمت بالا این محصولات و قیمت پیشنهادی پایین تر از سوی سایر کشورها کاهش یافته است.

هم چنین در جنوب شرقی آسیا نیز میلگرد ترکیه به کشور سنگاپور به فروش رسیده است. هم چنین تعداد کمی معامله نیز مابین کشورهای چین و سنگاپور صورت گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کاهش واردات شمش و میلگرد امارات متحده عربی به دنبال ثبات قیمت های داخلی

بازار میلگرد و شمش امارات متحده عربی طی هفته گذشته آرام بوده است. با این حال قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور هم چنان ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت رکود بازار میلگرد برگزاری مناسک حج در اواخر ماه اوت بوده است و به همین دلیل بازار واردات میلگرد در حال حاضر نامناسب می باشد.

ارزیابی ها از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۵۰۰-۴۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت میلگرد وارداتی نیز طبق ارزیابی های صورت گرفته به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این محصول نیز به نسبت هفته قبل ثابت بوده است.

 

خبرهای مرتبط:

ارزیابی قیمت میلگرد در آخرین روز مرداد ماه

گزارش هفتگی قیمت میلگرد در بازار ایران

ارزیابی تغییرات قیمت آهن آلات

 

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری