0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش 60 درصدی قیمت میلگرد ایران در 5 ماهه نخست سال جاری

در پنج ماهه نخست سال جاری قیمت میلگرد از هزار و ششصد تومان در ابتدای سال جاری به دو هزار و ششصد تومان رسیده است. بنابراین مشاهده می شود که طی 5 ماه گذشته قیمت میلگرد بیش از 60 درصد افزایش یافته است. با این حال در سایر محصولات ساختمانی نیز این افزایش قیمت مشاهده شده است. در حال حاضر بازار مسکن راکد بوده و افزایش قیمت مصالح مشکل بزرگی را به وجود آورده و مابین رکود مسکن و رشد قیمت مصالح تناقض وجود دارد. تنها راه ممانعت از رشد بی رویه قیمت در بازار مصالح ساختمانی نظارت سازمانی های کنترل شده مانند سازمان تعزیرات حکومتی می باشد.

به گفته سخنگوی کمیسیون عمران مجلس طی ماه های اخیر قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافته است و عدم وجود کنترل و نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی موجب این امر گشته است. به گفته منابع خبری یکی از علل نوسانات شدید قیمتی طی چند ماه اخیر عدم کنترل و تعیین قیمت های محصولات مختلف از سوی دولت یا اتحادیه مشخص می باشد. در حال حاضر مشاهده می شود که قیمت تمامی مصالح ساختمانی بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی

ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی کشور چین در بازار داخلی این کشور تا تاریخ 22 ماه اوت به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. کارخانجات تولید فولاد نیز به تبعیت از افزایش قیمت در بازار داخلی قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی خود را طی هفته گذشته افزایش دادند. قیمت سیم مفتولی در شرق چین به میزان 640-637 دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 150 یوان افزایش یافته است. تاجران صادراتی در کشور چین سیم مفتولی را از کارخانجات تولید فولاد با قیمت  570-565 دلار به ازای هر تن خریداری کرده اند.

با این حال انتظار می رود طی دو یا سه ماه آینده شاهد افزایش بیشتری در قیمت این محصولات باشیم. تاجران هم چنین در تلاشند محصولات را از موجودی خود به قیمت های پایین تر در حدود 565-560 دلار به ازای هر تن به فروش برسانند. هم چنین فروشندگان در جنوب شرقی آسیا تمایلی به خرید محصولات چینی ندارند زیرا در حال حاضر سیم مفتولی را با قیمت 565 دلار به ازای هر تن از کشور هند وارد می کنند. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب  شرقی آسیا به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت پیش بینی شده طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی

ارزیابی ها از قیمت میلگرد کشور چین در بازار داخلی این کشور به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور از روز پنج شنبه هفته گذشته شروع به افزایش کرده است که موجب شده قیمت ها در بازار صادراتی این کشور نیر افزایش یابد. تا روز سه شنبه قیمت میلگرد در شرق چین به میزان 4120-4050 یوان بوده که نسبت به قیمت هفته گذشته به میزان 140-100 یوان افزایش یافته است. کارخانجات این کشور نیز میلگرد تولیدی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. این میزان قیمت قابل اجراترین قیمت برای میلگرد طی هفته گذشته بوده است.

قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

هرچند خریداران در کره جنوبی و هونگ کنگ تا این لحظه خریدی انجام نداده اند. به گفته منابع خبری یکی از واردکنندگان میلگرد در هونگ کنگ مناقصه ای به قیمت 545 دلار به ازای هر تن برای میلگرد چین انجام داده است اما معامله ای صورت نگرفته است. میزان موجودی در هنگ کنگ بعد از چندین دوره خرید فعال در چند هفته گذشته افزایش یافته است بنابراین خریداران در برابر قیمت های بالا در بازار چین مقاومت می کنند. خریداران کره جنوبی میلگرد را از کشور تایوان به قیمت 550-545 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته وارد کرده اند که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی از سوی کشور چین بسیار کم تر می باشد. بنابراین تمایل خریداران به خرید کالای چینی به علت قیمت بالا این محصولات و قیمت پیشنهادی پایین تر از سوی سایر کشورها کاهش یافته است.

هم چنین در جنوب شرقی آسیا نیز میلگرد ترکیه به کشور سنگاپور به فروش رسیده است. هم چنین تعداد کمی معامله نیز مابین کشورهای چین و سنگاپور صورت گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کاهش واردات شمش و میلگرد امارات متحده عربی به دنبال ثبات قیمت های داخلی

بازار میلگرد و شمش امارات متحده عربی طی هفته گذشته آرام بوده است. با این حال قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور هم چنان ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت رکود بازار میلگرد برگزاری مناسک حج در اواخر ماه اوت بوده است و به همین دلیل بازار واردات میلگرد در حال حاضر نامناسب می باشد.

ارزیابی ها از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 500-495 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت میلگرد وارداتی نیز طبق ارزیابی های صورت گرفته به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این محصول نیز به نسبت هفته قبل ثابت بوده است.

 

خبرهای مرتبط:

ارزیابی قیمت میلگرد در آخرین روز مرداد ماه

گزارش هفتگی قیمت میلگرد در بازار ایران

ارزیابی تغییرات قیمت آهن آلات

 

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0