0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اطلاع از قیمت میلگرد در دی ماه

قیمت میلگرد در ابتدای شروع فصل سرما با هفته ای نسبتا آرام آغاز شد که با توجه به افزایش چشمگیری که در هفته ی آخر پاییز ملاحظه شد می توان گفت که قیمت میلگرد کارخانجات مطرح داخلی قیمتهای خود را با تغییر جزیی اعلام کردند و این نگرانی در مورد اینکه ممکن است هفته ی اول دی ماه نیز شاهد افزایش باشیم را در بین خریداران و تامین کنندگان این محصول از بین برد و بازار آرامی را همراه با تعداد معاملات متوسطی شاهد بودیم .

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در ابتدای هفته ی اول دی ماه قیمت کارخانه میلگرد ذوب آهن میلگرد سایز ۱۶ به نسبت آخرین قیمت اعلامی هفته ی آخر فصل پاییز که با قیمت ۲۵۴۰ تومان معامله شده بود با افزایش جزیی ۱۵ تومانی ۲۵۵۵ تومان اعلام گردید و در کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان پر فروش ترین سایز ها ۱۴ و ۱۶ آجدار می باشند که این فروش بالا بر روی قیمت میلگرد تأثیر بسزایی دارد و گاها شاهد هستیم که این سایزها در اعلامی کارخانه وجود ندارد این نبود قیمت می تواند ناشی از آن باشد که این سایزها تنها به عاملین اصلی فروش یعنی تامین کنندگان اصلی یا مصرف کنندگان واقعی آن اعطا می گردد که به صورت پیش تولید آن را به فروش می رسانند و یا اینکه ممکن است علت اعلام نکردن قیمت و ارائه میلگرد در این سایزها این باشد که کارخانه می خواهد پس از چند روز اعلام نکردن قیمت جهشی برای افزایش آن به دلیل کمبودآن در بازار داشته باشد .

در روز دوم هفته شاهد افزایشی نزدیک به ۱۰۰ تومان در این سایز بودیم به گونه ای که با قیمت ۲۶۴۰ تومان به ازای هر کیلو اعلام گردید . این افزایش به جهت صعود بالایی که خیلی دوامی نداشت اکثر خریداران را با ترس افزایش بیشتر مواجه کرد و اینگونه برداشت شد که ممکن است باز هم در روزهای آتی نیز پیش بینی بالاتر رفتن آن وجود دراد . از روز دوشنبه تا اواخر هفته قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان سایز ۱۶ با قیمتی معادل ۲۶۶۰ تومان ثابت ماند و نسبت به روز دوم هفته ۲۰ تومان افزایش داشت اما ثبات قیمتی آن تا آخر هفته به گونه ای بود که خیال خریداران را راحت کرد تا معاملات خود را با آسودگی خاطر از افزایش به پایان رسانند .

اگر بخواهیم صادقانه مطرح کنیم که هفته اول دی ماه چرا با ثبات قیمتی بعضی کارخانجات همراه بود علت آن است که فروش محصولات ذوب آهن در زمانی که بازار رو به افزایش باشد به کندی پیش می رود و دیگر کارخانجات فرصتی می یابند تا قیمت میلگرد های خود را به قیمت خوب روانه بازار کنند و این شرایط خوبی را برای فروش سایر کارخانجات فراهم می کند .

قیمت میلگرد کویر کاشان

قیمت میلگرد کارخانه کویر کاشان در بازاری که افزایش قیمت میلگرد ذوب آهن وجود دارد از قاعده افزایش دور نخواهد ماند و در سایز ۱۶ این کارخانه نسبت به آخرین نرخ اعلامی اش یعنی قیمت ۲۳۳۰ تومان در روز سه شنبه ۵ دی ماه دقیقا روز میانی هفته که کارخانه ذوب آهن اصفهان قیمتهای خود را به ثبات رسانده این کارخانه قیمت این سایز از میلگرد را به قیمت ۲۳۹۰ تومان افزایش داد به گونه ای که چیزی در حدود ۶۰ تومان به ازای هر کیلو افزایش داشته است .این قیمت میلگرد تا آخر هفته به همین منوال سپری و در معاملات بازار داخلی بدون تغییر باقی ماند .

نمودار قیمت میلگرد

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

میلگرد کارخانه ابرکوه یزد در نوسانات بازار میلگرد به عنوان نمونه در سایز ۱۶ این محصول در روز دوم هفته ی گذشته ۲۲۹۵ اعلام گردید که نسبت به روز پنجشنبه گذشته ی آن که قیمتی معادل ۲۲۶۰ تومان داشته است تقریبا ۳۵ تومان افزایش در آن شاهد بودیم . در روز سه شنبه به نسبت همین افزایش باز هم به قیمت آن افزوده شده و با ۲۳۳۰ تومان در ازای هر کیلوگرم معامله گردید . اما این افزایش دیری نپایید که به کاهش ۵۰ تومانی منجر شد و قیمت آن را به ۲۲۸۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسانید .

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد بافق یزد در هفته ی ابتدایی فصل زمستان نسبت به آخرین نرخ اعلامی خود که قیمتی معادل ۲۲۸۰ تومان در سایز ۱۶ این کارخانه تولیدی بوده است در حدود ۳۰ تومان با افزایش اعلام گردید و با قیمت ۲۳۱۰ تومان در آغاز هفته اعلام شد در روزهای ۳ و ۵ دی ماه قیمت باز هم به نسبت افزایشی که در کارخانه ذوب آهن دیدیم در این روزها قیمتش به ۲۳۶۵ تومان رسید و این بار ۳۵ تومان در ازای هر کیلو افزایش از خود نشان داد . در روز چهارشنبه با افزایش ۱۰ تومانی این قیمت ۲۳۷۵ اعلام گردید .

قیمت میلگرد شاهین بناب

قیمتهای کارخانجات میلگرد از جمله شاهین بناب با توجه به نوسانات اخیر بازار در نرخ آهن و پیشنهادات قیمت میلگرد داخلی تغییراتی داشته است که همگی ناشی از افزایش نرخ ارز و دلار و … بوده است . با این حال ، کارخانه شاهین بناب قیمت میلگرد خود را در سایز ۱۶ در روز شنبه ۲ دی ماه ۲۲۵۰ تومان اعلام کرد که نسبت به آخرین نرخ اعلامی اش ۲۱۳۵ و ۲۲۱۰ نسبتا افزایش ۱۰۰ تومانی در ازای هر کیلو در آن شاهد بودیم.

نمودار قیمت میلگرد

قیمت میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد کارخانه ظفر بناب که در روزهای پایانی فصل پاییز با قیمت ۲۲۴۵ تومان در معاملات بازار آهن خرید و فروش میشد در روز ابتدایی فصل زمستان با همان قیمت روانه بازار شد و خیلی از ثبات قیمت آن نگذشت که در روز یکشنبه ۳ دی ماه افزایش ۴۵ تومانی و قیمتی معادل ۲۲۹۰ تومان و پس از آن شاهد افزایش ۴۰ تومانی بودیم که قیمت میلگرد آن را در سایز ۱۶ به ۲۳۳۰ تومان در ازای هر کیلو رسانید .

با توجه به تغییراتی که در چند کارخانه داخلی ایران شاهد بودیم میتوان نتیجه گرفت که هفته ی گذشته اکثر کارخانجات در اوایل هفته قیمت های شان را افزایش و سپس با ثبات قیمت هفته را به پایان رساندند

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری