0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اطلاع از قیمت میلگرد در دی ماه

قیمت میلگرد در ابتدای شروع فصل سرما با هفته ای نسبتا آرام آغاز شد که با توجه به افزایش چشمگیری که در هفته ی آخر پاییز ملاحظه شد می توان گفت که قیمت میلگرد کارخانجات مطرح داخلی قیمتهای خود را با تغییر جزیی اعلام کردند و این نگرانی در مورد اینکه ممکن است هفته ی اول دی ماه نیز شاهد افزایش باشیم را در بین خریداران و تامین کنندگان این محصول از بین برد و بازار آرامی را همراه با تعداد معاملات متوسطی شاهد بودیم .

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در ابتدای هفته ی اول دی ماه قیمت کارخانه میلگرد ذوب آهن میلگرد سایز 16 به نسبت آخرین قیمت اعلامی هفته ی آخر فصل پاییز که با قیمت 2540 تومان معامله شده بود با افزایش جزیی 15 تومانی 2555 تومان اعلام گردید و در کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان پر فروش ترین سایز ها 14 و 16 آجدار می باشند که این فروش بالا بر روی قیمت میلگرد تأثیر بسزایی دارد و گاها شاهد هستیم که این سایزها در اعلامی کارخانه وجود ندارد این نبود قیمت می تواند ناشی از آن باشد که این سایزها تنها به عاملین اصلی فروش یعنی تامین کنندگان اصلی یا مصرف کنندگان واقعی آن اعطا می گردد که به صورت پیش تولید آن را به فروش می رسانند و یا اینکه ممکن است علت اعلام نکردن قیمت و ارائه میلگرد در این سایزها این باشد که کارخانه می خواهد پس از چند روز اعلام نکردن قیمت جهشی برای افزایش آن به دلیل کمبودآن در بازار داشته باشد .

در روز دوم هفته شاهد افزایشی نزدیک به 100 تومان در این سایز بودیم به گونه ای که با قیمت 2640 تومان به ازای هر کیلو اعلام گردید . این افزایش به جهت صعود بالایی که خیلی دوامی نداشت اکثر خریداران را با ترس افزایش بیشتر مواجه کرد و اینگونه برداشت شد که ممکن است باز هم در روزهای آتی نیز پیش بینی بالاتر رفتن آن وجود دراد . از روز دوشنبه تا اواخر هفته قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان سایز 16 با قیمتی معادل 2660 تومان ثابت ماند و نسبت به روز دوم هفته 20 تومان افزایش داشت اما ثبات قیمتی آن تا آخر هفته به گونه ای بود که خیال خریداران را راحت کرد تا معاملات خود را با آسودگی خاطر از افزایش به پایان رسانند .

اگر بخواهیم صادقانه مطرح کنیم که هفته اول دی ماه چرا با ثبات قیمتی بعضی کارخانجات همراه بود علت آن است که فروش محصولات ذوب آهن در زمانی که بازار رو به افزایش باشد به کندی پیش می رود و دیگر کارخانجات فرصتی می یابند تا قیمت میلگرد های خود را به قیمت خوب روانه بازار کنند و این شرایط خوبی را برای فروش سایر کارخانجات فراهم می کند .

قیمت میلگرد کویر کاشان

قیمت میلگرد کارخانه کویر کاشان در بازاری که افزایش قیمت میلگرد ذوب آهن وجود دارد از قاعده افزایش دور نخواهد ماند و در سایز 16 این کارخانه نسبت به آخرین نرخ اعلامی اش یعنی قیمت 2330 تومان در روز سه شنبه 5 دی ماه دقیقا روز میانی هفته که کارخانه ذوب آهن اصفهان قیمتهای خود را به ثبات رسانده این کارخانه قیمت این سایز از میلگرد را به قیمت 2390 تومان افزایش داد به گونه ای که چیزی در حدود 60 تومان به ازای هر کیلو افزایش داشته است .این قیمت میلگرد تا آخر هفته به همین منوال سپری و در معاملات بازار داخلی بدون تغییر باقی ماند .

نمودار قیمت میلگرد

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

میلگرد کارخانه ابرکوه یزد در نوسانات بازار میلگرد به عنوان نمونه در سایز 16 این محصول در روز دوم هفته ی گذشته 2295 اعلام گردید که نسبت به روز پنجشنبه گذشته ی آن که قیمتی معادل 2260 تومان داشته است تقریبا 35 تومان افزایش در آن شاهد بودیم . در روز سه شنبه به نسبت همین افزایش باز هم به قیمت آن افزوده شده و با 2330 تومان در ازای هر کیلوگرم معامله گردید . اما این افزایش دیری نپایید که به کاهش 50 تومانی منجر شد و قیمت آن را به 2280 تومان به ازای هر کیلوگرم رسانید .

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد بافق یزد در هفته ی ابتدایی فصل زمستان نسبت به آخرین نرخ اعلامی خود که قیمتی معادل 2280 تومان در سایز 16 این کارخانه تولیدی بوده است در حدود 30 تومان با افزایش اعلام گردید و با قیمت 2310 تومان در آغاز هفته اعلام شد در روزهای 3 و 5 دی ماه قیمت باز هم به نسبت افزایشی که در کارخانه ذوب آهن دیدیم در این روزها قیمتش به 2365 تومان رسید و این بار 35 تومان در ازای هر کیلو افزایش از خود نشان داد . در روز چهارشنبه با افزایش 10 تومانی این قیمت 2375 اعلام گردید .

قیمت میلگرد شاهین بناب

قیمتهای کارخانجات میلگرد از جمله شاهین بناب با توجه به نوسانات اخیر بازار در نرخ آهن و پیشنهادات قیمت میلگرد داخلی تغییراتی داشته است که همگی ناشی از افزایش نرخ ارز و دلار و … بوده است . با این حال ، کارخانه شاهین بناب قیمت میلگرد خود را در سایز 16 در روز شنبه 2 دی ماه 2250 تومان اعلام کرد که نسبت به آخرین نرخ اعلامی اش 2135 و 2210 نسبتا افزایش 100 تومانی در ازای هر کیلو در آن شاهد بودیم.

نمودار قیمت میلگرد

قیمت میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد کارخانه ظفر بناب که در روزهای پایانی فصل پاییز با قیمت 2245 تومان در معاملات بازار آهن خرید و فروش میشد در روز ابتدایی فصل زمستان با همان قیمت روانه بازار شد و خیلی از ثبات قیمت آن نگذشت که در روز یکشنبه 3 دی ماه افزایش 45 تومانی و قیمتی معادل 2290 تومان و پس از آن شاهد افزایش 40 تومانی بودیم که قیمت میلگرد آن را در سایز 16 به 2330 تومان در ازای هر کیلو رسانید .

با توجه به تغییراتی که در چند کارخانه داخلی ایران شاهد بودیم میتوان نتیجه گرفت که هفته ی گذشته اکثر کارخانجات در اوایل هفته قیمت های شان را افزایش و سپس با ثبات قیمت هفته را به پایان رساندند

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0