1/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار مقاطع فولادی طی پایان هفته گذشته

قیمت میلگرد در تاریخ 25 مردادماه به فولاد کویر کاشان با قیمت متوسط حدود 2540 تومان و پایین ترین قیمت طی این روز به فولاد خراسان با متوسط قیمت حدود 2340 تومان تعلق گرفته است. هم چنین ملاحظه می شود که در این تاریخ حدودا به میزان 200 تومان مابین بالاترین قیمت میلگرد و پایین ترین قیمت فاصله وجود دارد و مشاهده می شود که این فاصله بیش از هر زمان دیگری بوده و مسئله بسیار مهمی می باشد.  با این حال در صورتی که فولاد کویر کاشان قیمت پیشنهادی خود را ثابت اعلام نماید، اکثر تولیدکنندگان کشور نیز بر اساس تجربه به تقلید از فولاد کویر کاشان قیمت های پیشنهادی خود را ثابت اعلام خواهند کرد.

  نکته جالب توجه دیگر در خصوص بازار میلگرد 25 مرداد افزایش فاصله بالاترین قیمت و پایین ترین قیمت پیشنهادی می باشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. با این حال سال گذشته نیز شاهد افزایش فاصله زیاد مابین قیمت ها بوده ایم. طی آن زمان نیز شاهد از دست دادن سهم بازار داخلی توسط یک سوم ابتدایی سقف جدول بوده ایم. علت این امر این است که اختلاف قیمت 200 تومان برای مصرف کننده قابل توجه می باشد.

قیمت میلگرد اصفهان

هم چنین به نظر می رسد در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کرده و یا حتی اگر با ثبات همراه باشد، یک سوم ابتدایی جدول سهم عمده ای از تقاضای بازار را از دست خواهند داد. هم چنین در بازار قیمت تیرآهن نیز دو روز است که شاهد بهبود وضعیت تیرآهن ذوبی اصفهان از لحاظ عرضه در بازار غیر رسمی می باشیم و این مطلب توسط مبادی مختلف اعلام گردیده است. در تاریخ 25 مرداد بازار شاهد کاهش شاخه ای 5 الی 10 هزار تومان در خصوص برخی سایزها بوده است.

هم چنین مسئله مهم راجع به تیرآهن 18 عقب ‌نشینی تدریجی آن طی چند روز اخیر از نرخ نا هماهنگ خود به نسبت سایر اندازه های هم گروه بوده است. در تاریخ 26 مرداد ماه نیز  با توجه به تکمیل جدول قیمت تولیدکنندگان حوزه میلگرد به طور میانگین حدودا به میزان 20 تومان کاهش قیمت در این حوزه مشاهده شد.  به طوری که فولاد سیرجان با قیمت متوسط و تقریبی 2580 تومان دارای بالاترین پیشنهاد قیمت و شرکت فولاد خراسان با نرخ متوسط و تقریبی 2300 تومان دارای پایین ترین قیمت پیشنهادی بوده است.

مشاهده می شود که فاصله 280 تومانی بین پایین ترین و بالاتری قیمت میلگرد با متوسط قیمت 2409 تومان در درجه اول بی سابقه بوده است و ثانیا موید این نکته است که با توجه به فاصله حدودی 100 تومانی قیمت میانگین از پایین ترین قیمت و 180 تومانی از بالاترین قیمت؛ حدود 80 تومان نرخ سقف توام با حباب و با توجه به نرخ میانگین در صورت عدم تعدیل، باعث سوق سهم بازار به سمت اکثریت نزدیک به میانگین می گردد.

در خصوص بازار غیر رسمی قیمت تیرآهن اصفهان نیز مشاهده می شود که اخیرا عرضه با یک بهبود نسبی به همراه می باشد که از جمله مهمترین تغییرات کاهش تدریجی قیمت تیرآهن 18 بوده است. قیمت سایر اندازه ها تغییرات قابل توجهی نداشته است. در بخش ناودانی و نبشی نیز پایان هفته گذشته در اکثر مبادی این حوزه، صرفنظر از برخی تغییرات جزئی، شاهد ثبات قیمت این محصولات بوده ایم.

 

خبرهای مرتبط:

آخرین تغییرات قیمت میلگرد در بازارهای داخلی,گزارش هفتگی قیمت میلگرد,آخرین تغییرات قیمت میلگرد در بازارهای داخلی,ارزیابی تغییرات قیمت آهن آلات

 

1/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0