0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات اخیر قیمت میلگرد اصفهان

قیمت میلگرد اصفهان طی هفته جاری تقریبا به ثبات رسیده است. تقریبا از روز یکشنبه شاهد بازاری آرام توام با روند تعدیل و تثبیت در حوزه میلگرد در اصفهان بودیم. اعلام قیمت میلگرد از سوی مبادی مختلف این حوزه همان گونه که قبلا نیز اعلام گردیده بود؛ عموما واضح و با حاشیه های اندکی همراه بوده است.

در برخی زنجیره های تامین نیز مسائل متعددی برای اعلام قیمت در بخش های مختلف وجود داشته است. در حوزه های مختلف از قبیل آهن اسفنجی و شمش و هم چنین حوزه میلگرد آجدار؛ قیمت های متفاوتی اعلام گردیده است به طوری که برای تعیین قیمت های نهایی با مشکلاتی مواجه بوده ایم.

هفته گذشته نیز هفته پر چالشی برای قیمت میلگرد اصفهان بوده است. برخی از مبادی قیمت های درستی را اعلام نکرده بودند و با مشکلاتی مواجه گردیدند. قراضه آهن نیز روز گذشته و بر اساس گزارش نرخ باکس و رصد برخی از کانالهای تخصصی قراضه آهن، در تعداد انگشت شماری از این مبادی افزایشی بوده اما برآیند این حوزه تقریبا و صرفنظر از یک اختلاف جزئی با روز گذشته ثابت دیده میشود. بنابراین قیمت این محصول نیز بر قیمت میلگرد اصفهان تاثیرگذار بوده است.

همچنین پپش آگهی های این حوزه برای فردا هم در برخی از مبادی خرید افزایشی اعلام شده اما فقط برای فردا و نه دورتر. این نکته ظریف نشان از ابهام و عدم اعتماد به دورنمای قیمت میلگرد اصفهان دارد بطوریکه این پیش آگهی های خرید فقط یکی دو روز آتی را شامل می شود و نه دورتر.

قیمت میلگرد اصفهان

نمودار قیمت میلگرد اصفهان

همان طور که از نمودار قیمت میلگرد مشخص است، قیمت میلگرد اصفهان در کارخانه ذوب آهن برای سایز 12 طی روز گذشته به میزان 2670 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی روز قبل از آن روند افزایشی داشته است. همان طور که ملاحظه شد قیمت میلگرد اصفهان طی هفته گذشته روند کاهشی داشته است ولی از روز گذشته و با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال قیمت این محصول مجددا افزایش یافته است.

هم چنین قیمت میلگرد امروز ذوب آهن اصفهان برای سایز 14 نیز به میزان 2670 تومان اعلام گردیده و از همین روند تبعیت کرده است. قیمت این محصول نیز طی هفته گذشته هم چون سایر مقاطع روند نزولی داشته است. این در حالی است که با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته قیمت روز میلگرد روند ثابتی را در پیش گرفته است.

نمودار قیمت میلگرد

انتظارات برای کاهش بیشتر قیمت میلگرد

به نظر مي رسد قیمت روز میلگرد که پس از يك دوره افزايشي كه تا ابتداي اين هفته نيز ادامه داشت، وارد يك فاز تعديل و استراحت شده است. در اين ميان برخي توليدكنندگان كه معمولا در مواقع افزايش قيمت میلگرد اصفهان هيجاني عمل كرده و مسابقه افزايش قيمت ها راه مي اندازند ،  در موقع ساكن شدن بازار نيز  به همان ميزان حركت هاي هيجاني انجام داده و با اعلام كاهش قيمت میلگرد امروز پياپي بازار را با نوعي ترديد روبرو مي كنند؛

گو اينكه واسطه ها و مشتريان با مواجهه با  كاهش پياپي قيمت میلگرد اصفهان ، طبيعتا با انتظار كاهش بيشتر قيمت صبر نموده و بازار به اصطلاح قفل مي شود. شايد اين دسته از كارخانه ها بايست در سياست هاي خود كمي تجديد نظر نمايند و با نوسانات بازار منطقي تر برخورد نمايند.

كارشناسان معتقدند اگرچه در شرايط فعلي و با توجه به مقتضيات فصلي ، انتظار رونق شديد در بازار كمي دور از ذهن است ، اما هر چه به پايان سال نزديك تر مي شويم  و با ورود تقاضاي سنتي  آن زمان ، احتمالا شاهد بازاري پر جنب و جوش تر خواهيم بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0