0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

این روز ها در بازار میلگرد چه می گذرد؟

به طور کلی آنچه که درباره بازار میلگرد آجدار در بهمن ماه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است، نشان می دهد که با وجود نرخ های ثابت اعلامی در اغلب مبادی این حوزه، حداقل 10 الی 20 تومان تخفیف نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته، در برخی از این مبادی مشخص است.

با توجه به این اطلاعات، امروز قیمت میلگرد بناب ٨ شاخه آجدار A٣  ٢۵۵٠ تومان اعلام شد که نسبت به روز های گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت میلگرد بناب ١٠ نیز معادل ٢۵٢٠ تومان به بازار عرضه شد که از روز پنج شنبه تاکنون بدون تغییر باقی مانده است. علاوه بر این، قیمت میلگرد بناب ١٢ تا ٣٢ هم در حدود ٢۴٨۵ تومان و نسبت به دیروز ثابت اعلام شد.

همچنین با نگاهی به نمودار های نشان دهنده نرخ ها، مشخص شد که قیمت میلگرد تیکمه داش ٨ در حدود ٢۵٣٠ تومان خرید و فروش می شود و نسبت به روز پنج شنبه هم ٢٠ تومان افزایش پیدا کرده است. قیمت میلگرد تیکمه داش ١٠ معادل ٢۴٩٠ تومان اعلام شد. همچنین امروز قیمت میلگرد تیکمه داش ١٢ تا ٣٢ هم در حدود ٢۴۶٠ تومان شنیده شد.

با توجه وضعیت فعلی بازار همچنین گفته می شود که ذوب آهن توانسته است طی 10 ماه گذشته در حدود 71% از فروش خود را پوشش دهد. به علاوه، از لحاظ مقدار تولید میلگرد نیز حدود 78% پوشش دهی شده است که عملکرد خوبی براورد نمی شود. همچنین در حال حاضر قیمت میلگرد ظفر بناب ٨ شاخه آجدار A٢ معادل ٢۵٢٠ تومان اعلام شد. قیمت میلگرد ظفر بناب با سایز ١٠ نیز معادل ٢۵٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت که نسبت به دو سه روز گذشته ثابت بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

ثبات قیمت میلگرد کارخانجات مختلف

قیمت میلگرد شاهرود ١٠ شاخه آجدار A٣  نیز معادل ٢۵۶٠ تومان اعلام شد که از پنج شنبه تا کنون در جای خود ثابت باقی مانده است. علاوه بر این،
قیمت میلگرد شاهرود ١٢ نیز معادل ٢۵٢٠ تومان خرید و فروش شد. همچنین امروز قیمت شاهرود با سایز ١۴ تا ٣٢ هم معادل ٢۴٢٠ تومان و نسبت به روز های گذشته ثابت اعلام شد.

با توجه به نرخ میلگرد چند کارخانه که به آن ها اشاره شد، عملکرد کارخانه ذوب آهن نیز مد نظر قرار گرفت. به گفته کارشناسان، این کارخانه از نظر نرخ تقریبا مطابق بودجه فروخته است و در نهایت توانسته است حدود 73% از مبلغ بودجه فروش خود را پوشش دهد .نکته قابل توجه نرخ های فروش دی ماه می باشد که حدود 20الی 25 درصد بالاتر از بودجه می باشد.

برخی از دست اندرکاران در جواب روند فعلی نه چندان دلچسب بازار داخلی عقیده دارند که مواد اولیه برای فعالیت کارخانه ها به اندازه کافی وجود ندارد و با این حال هنوز هم مسئولین ترجیح می دهند صادارت انجام دهند.

جلوگیری از خام فروشی کارخانجات

پس بنابراین موضوع اصلی بر سر این است که فعالان در این زنجیرۀ وسط از حلقۀ بالایی انتظار دارند که برای جلوگیری از خام ­فروشی نهاد های تولیدی، اقدامات مورد نیاز را انجام دهند. یا شاید موضوع این است که حلقۀ وسطی که رانتی است انتظار دارد که برای ادامه کار تولید از حمایت های همه جانبه برخوردار شود.

بخشی از این حمایت های همه جانبه در قالب جلوگیری از خام ­فروشی انجام می شود اما به طور کلی به جای این که دست اندرکاران مواد اولیه را در اختیار کارخانه های تولیدی قرار دهند تا ارزش­ افزودۀ بیش تری ایجاد شده و کمی از خام ­فروشی دور شویم، از انجام این کار امتناع کرده و صادرات نیمه ­خام انجام می ­دهد.

علاوه بر این، در صنایع بزرگ اشتغال بسیار پایین است و بر خلاف آن، در صنایعی پایین­ دستی اشتغال فوق العاده بالا است چرا که آن ها صنایع تبدیلی و ارزش ­آفرین هستند و تعدادشان هم بسیار زیاد است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0