صنایع هفت الماس

3 سال پیش4257بازدید0دیدگاه3.4امتیاز (8 رای)
صنایع هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس

این کارخانه سال 1375 در کیلومتر 20 تهران در آزاد راه قزوین تاسیس گردید است. هدف از تاسیس فولاد هفت الماس تولید انواع ورق با روش نورد سرد و سایر محصولات فولادی بوده است.

این مجتمع در سال 1382 با ظرفیت تولید سالانه یکصد هزار تن ورق گالوانیزه به بهره برداری رسید. تولیدات ورق این کارخانه با عنوان ورق گالوانیزه هفت الماس و ورق رنگی هفت الماس در بازار شناخته می شود.

عمده تمرکز این شرکت بر تولید ورق گالوانیزه با ضخامت 2 تا 3 میلیمتر و عرض 1000 تا 1250 میلیمتر است.

این مجتمع توانسته با موفقیت در این عرصه، 15 درصد از نیاز داخلی کشور را پاسخگو باشد. از سوی دیگر در حدود 20 تا 40 درصد از سطح تولیدات خود را برای صادرات آماده نموده است.

علاوه بر این در تیرماه سال 1387 اولین خطوط تولید نورد سرد کارخانه هفت الماس به بهره برداری رسید. ظرفیت تولید سالیانه این خط در تولید ورق نورد سرد 800 هزار تن برآورد شده است.

ورق سرد در صنایع متفاوت و بسیار مهمی از جمله تولید لوازم خانگی، تهیه بدنه اتومبیل، رادیاتور و شبکه سازی، لوله های مبلی و لعابکاری کاربرد دارد.

این شرکت مجهز به آزمایشکاه های پیشرفته در بخش های شیمی، تعیین خواص مکانیکی، کوانتومتری، متالوگرافی و سالت اسپری است. با دارا بودن این آزمایشگا ه های مدرن و مجهز تولیدات این کارخانه در این آزمایشگاه ها مورد سنجش کمی و کیفی دقیق قرار می گیرند.

ورق رنگی هفت الماس
ورق رنگی هفت الماس
به روز رسانی:۱۴۰۳/۰۴/۲۱۱۱:۰۴

قیمت ورق روغنی هفت الماس
قیمت ورق روغنی هفت الماس
به روز رسانی:۱۴۰۳/۰۴/۲۱۱۱:۰۴

قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس
قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس
به روز رسانی:۱۴۰۳/۰۴/۲۱۱۱:۰۴

از این رو کارخانه هفت الماس در زمینه آزمایشگا ه های خود توانسته است موفق به اخذ گواهینامه ISO IEC 17025 شود.

کارخانه هفت الماس

معرفی محصولات شرکت صنایع هفت الماس

از جمله محصولات تولیدی این شرکت تولیدی فولادساز، انواع ورق گالوانیزه، رنگی، ورق نورد سرد (روغنی)، ورق نورد گرم (سیاه) و لوله ها مانند لوله های رنگی و گالونیزه است.

  • خط تولید ورق گالوانیزه هفت الماس ، ظرفیت و محصولات

 شرکت صنایع هفت الماس دارای دو خط تولیدی گالوانیزه است که ورق هفت الماس را با ضخامت 2/0 تا 5/2 میلی متر و با عرض 700 تا 1250 میلیمتر و با ظرفیت سالیانه چهارصد هزار تن، تولید می نماید.

پوشش حفاظتی روی ورق گالوانیزه به طور عمده از فلز روی است که از اکسیداسیون و خوردگی فلز ناشی از رطوبت و هوا در طول زمان جلوگیری می کند.

نوع محافظت این پوشش در این کارخانه به دو صورت روغنی و کروماته است و انواع اسپینگل آن شامل (بدون گل، گل ریز، گل متوسط و گل درشت) می باشد.

محصولات گالوانیزه این شرکت در اشکال مختلف و به صورت کلاف (گویل)، برش خورده (شیت)، سینوسی ذوزنقه ای و نواربری یا اسلیت می باشد.

ورق گالوانیزه در صنایع مختلف مانند لوازم خانگی، صنایع پوششی، صنایعی الکتونیکی و کامپیوتر، سیستم های هواساز و کانال های هدایت هوا، انواع ساندویچ پانل ها، تهیه لوله و پروفیل، صنعت سیمان، ساخت سیلو ها، تابلو ها تبلیغاتی و پایه های علایم رانندگی، صنعت سیم و کابل های برق و در تهیه انواع قفسه ها و کابینت ها کاربرد دارد.

  • موارد مصرف ورق نورد سرد ، ورق روغنی هفت الماس

ورق نورد سرد به عنوان ماده پیش نیاز برای ساخت بسیاری از محصولات در صنایع متفاوت از جمله لوازم خانگی، اتومبیل سازی، کامیون ها ، کانتینرها و … می باشد.

ضخامت نهایی ورق سرد این شرکت بین 2 تا 13 میلیمتر و قطر داخلی رول 610 میلیمتر وقطر خارجی آن بین 900 تا 2100 میلیمتر است.

وزن ورق روغنی هفت الماس حداکثر تا 25 تن و در ابعاد 650 تا 1250 میلیمتر عرض و 1000 تا 4000 میلیمتر طول، تولید می شود.

ظرفیت تولید سالیانه این کارخانه 800 هزار تن برآورد شده است.

  • روش تولید ورق رنگی و موارد استفاده از این ورق

برای تولید ورق رنگی در این مجتمع ابتدا ورق گالوانیزه برای چربی زدایی با آب گرم شسته شده و سپس تحت هوای گرم، خشک می شود و بعد از آن برای افزایش چسبندگی سطح ورق نسبت به رنگ، دو سطح آن با محلول کروماته آبکاری می گردد.

بعد از آن رنگ اولیه یا پرایمر از جنس پلی استر یا اپکسی بر روی دو سطح توسط غلتک افزوده شده و سپس ورق رنگ کاری شده به کوره می رود تا حرارت داده شود.

در مرحله نهایی سطح رویی ورق را با رنگ هایی از جنس پلی استر، اپکسی، پلی اورتان، پلی وینیل، آکرلیک و یا پلی آمید و در سطح زیرین رنگ هایی با قابلیت فرم گیری و از جنس آپوکسی توسط غلتک، رنگ آمیزی می شود.

بعد از مراحل رنگ آمیزی، ورق در کوره حرارت داده شده و محصول نهایی آماده می گردد.

از ورق های رنگی در صنایع ساختمانی لوازم خانگی، صنایع حمل و نقل مانند کاروان ها و کانتینرها و صنایع فلزی مانند پارتیشن ها و سیستم های تهویه مورد استفاده قرار می گیرد.

در این شرکت طیف وسیعی از رنگ ها برای تولید ورق های رنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد