0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت سیم مفتولی داخلی ترکیه

قیمت سیم مفتولی داخلی ترکیه در این هفته در برابر تضعیف لیره ترکیه نسبت به دلار آمریکا اندکی کاهش یافته است. ارزیابی هفتگی قیمت سیم مفتولی برای ترانسفورمرهای داخلی نشانگر قیمت ۴۲۰ تا ۴۳۰ دلار در هر تن، نسبت به  ۴۲۵-۴۴۰ دلار در هر تن قیمت مفتول در هفته گذشته بود. با توجه به اظهارات منابع خبری، قیمت سیم مفتولی داخلی دریای مدیترانه در منطقه ی ازمیر ۴۲۰-۴۲۶ دلار در هر تن از تولیدات سابق بوده است، در حالی که تقاضا سیم مفتول ضعیف بود. یکی از منابع خبری متعلق به یکی از شرکت های ترکیه گفت “ما امروز به بازار داخلی سیم مفتول پیشنهاد قیمت ۴۲۶ دلار در هر تن از تولیدات سابق را دادیم.” وی همچنین گفت: “بازار بسیار آرام است و هیچ تقاضایی وجود ندارد.” قیمت سیم مفتولی داخلی در منطقه استانبول ۴۳۰-۴۴۴ دلار در هر تن از تولیدات سابق سیم مفتول بود، در حالی که قیمت منطقه ی کرابوک ۴۲۰-۴۳۶ دلار در هر تن بود. یکی از شرکت های واقع در استانبول نیز، مبلغ ۴۳۹-۴۴۴ دلار به ازاء هر تن صادرات را پیشنهاد کرد، در حالی که این شرکت فروش کالاهای داخلی خود را در روز ۲۹ نوامبر با قیمت ۴۳۶ دلار در هر تن تولیدات سابق سیم مفتول انجام داد.

علت کاهش قیمت سیم مفتولی با توجه به گفته های منابع خبری، ضعیف بودن بازار سیم مفتولی داخلی بود. طبق گزارش یکی از خبرگزاری های این کشور، در تاریخ یکم دسامبر، قیمت سیم مفتولی به $ ۰٫۲۲۹۲ رسید و در تاریخ ۱۷ نوامبر نیز تا حد $ ۰٫۳ افزایش یافت. در همین حال، قیمت سیم مفتولی داخلی در منطقه اسکندرون در حدود ۴۲۰ دلار در هر تن از تولیدات  سیم مفتول پیشین بود. ارزیابی هفتگی قیمت سیم مفتولی داخلی نشانگر قیمتی معادل ۴۵۰ تا ۴۶۵ دلار در هر تن از تولیدات سابق، نسبت به ۴۵۰ تا ۴۷۷ دلار در هر تن در هفته گذشته بود.

اعمال کردن مقررات ضد دامپینگ توسط کشور برزیل در مورد واردات سیم مفتولی چین

یکی از مانبع خبری وابسته به تجارت خارجی گفت: دولت برزیل مقررات ضد دامپینگ را برای واردات سیم مفتولی چین اعمال کرده است. تعرفه ی مقررات ضد دامپینگ تا شش ماه معتبر خواهد بود و فورا اجرایی خواهد شد. چین از فروش محصولات پیش ساخته خود با قیمت ۱۹۹٫۱۹ دلار برای هر تن مواجه خواهد شد، به دلیل این که گروه جهانی تجارت بین المللی، شرکت هواشی Huashi، و شرکت غیرمجاز چینی تیانجین قیمتی معادل ۵۰۵٫۵۶ دلار را برای هر تن خواهند پرداخت. طبق ارزیابی ها، وظایف اجرایی کردن این مقررات به شرکت های دسته بندی شده تحت کدهای مجاز ۷۲۱۷۱۰۱۹ و ۷۲۱۷۱۰۹۰ واگذار می شود. این پرونده در ماه ژوئیه ۲۰۱۶، پس از درخواست یکی از تولید کنندگان سیم مفتول برزیل، به جریان افتاد. تاریخ پایان این تحقیق تا به حال مشخص نشده است.

افزایش قیمت سیم مفتول ایالات متحده بخاطر افزایش قیمت جهانی فولاد

قیمت های ایالات متحده برای سیم مفتولی وارداتی دوباره به رقم ۴۷۵ دلار به ازای هر تن (۴۳۱ دلار برای هر تن) و یا بیشتر رسید، زیرا تظاهرات برای افزایش قیمت سیم مفتولی و مواد خام جهانی ادامه دارد. معامله گران ایالات متحده می گویند قیمت سیم مفتول ترکیه به مبلغ ۴۸۵ دلار برای هر تن (۴۴۰ دلار به ازای هر تن)، خرید و فروش مفتول می شود.

یکی از معامله گران سیم مفتولی می گوید: “قیمت ۴۸۵ دلار برای هر تن سیم مفتول، قیمتی است که من عمدتا از شرکت های ترکیه و دیگر نقاط دنیا شنیدم. وی همچنین افزود که قیمت کالاهای سیم مفتول بلاروس و همچنین کشورهای دیگر در بازار تا قیمت  مفتول ۴۹۰-۴۹۵ دلار در هر تن (۴۴۵-۴۴۹ دلار در هر تن) نیز رسیده است.

یکی از معامله گران می گوید: قیمت های ایالات متحده حتی با افزایش های اخیر داخلی نیز زیاد تغییری نکرده است. وی با اشاره به گسترش واردات و حتی تولید داخلی و علاقه اندک مشتریان به خرید سیم مفتول های وارد شده در ایالات متحده، گفت: قیمت سیم مفتولی محصول باز هم افزایش خواهد یافت. کارخانجات تولیدی سیم مفتولی ایالات متحده اخیرا قیمت سیم مفتول را تا میزان ۴۰ دلار به ازای هر تن در تاریخ  یکم دسامبر افزایش قیمت داشت، اما قیمت سیم مفتول های وارد شده از تاریخ ۲۴ اوت به میزان ۴۵ دلار به ازای هر تن افزایش پیدا کرده است.

منابع خبری در هفته های اخیر نظرات بسیاری را ارائه داده اند. یکی از خریداران آمریکایی سیم مفتولی می گوید: “گسترده تر شدن واردات داخلی در حال حاضر مزیت تجاری قابل توجهی برای سیم مفتول ایالات متحده ندارد. “در آنجا قیمت کالاهای وارداتی افزایش چشمگیری نداشت، مگر اینکه قیمت سیم مفتول داخلی ایالات متحده افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از خریداران پیش بینی کرد که واردات سیم مفتول از تاریخ ۲۱ نوامبر با قیمت ۲۳٫۷۵ دلار به ازای هر کوانتوم (۴۷۵ دلار در هر تن) در شهر هوستون بر روی کامیون بارگیری شده است اما قیمت نهایی سیم مفتول ممکن است تغییر پیدا کند. سایر معامله گران ایالات متحده در نظرسنجی نشریه خبری متال بولتن شرکت کردند.

طبق گزارشات خبرگزاری AMM  قیمت سیم خاردار ۴۷۵ دلار برای هر تن است و در کشورهایی از جمله ترکیه، روسیه و کشورهای مشترک المنافع مستقل به فروش می رسد. یکی از معامله گران اشاره کرد که کارخانجات سیم مفتول جهان مشغول رصد تقاضای صادرات می باشند، و این نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا به دلیل هزینه های حمل و نقل  سیم مفتول وضعیت خوبی در برابر کشورهای مستقل مشترک المنافع به ویژه از نظر بازار، ندارد.

قیمت فولاد چین افزایش می یابد

معامله گران سنتی ممکن است به فروش بیشتر محصولات سیم مفتولی به اروپا و شمال آفریقا به جای ایالات متحده آمریکا اقدادم کنند و یا حتی به فروش در بازارهای داخلی خود مانند روسیه که در آن تقاضای داخلی اخیرا زیاد شده است، اقدام کنند. یکی از معامله گران با اشاره به افزایش قیمت های سیم مفتول اخیر گفت: “شما می توانید ببینید که چقدر قیمت زغال سنگ افزایش یافته است، و نیز چقدر قیمت سنگ آهن و قراضه افزایش یافته است.”

معامله گر دیگری نیز افزود: قیمت فولاد چین نیز افزایش یافته است. “ما همچنین می شنویم که در ماه دسامبر تظاهراتی برای اعتراض به قیمت ها وجود خواهد داشت، چیزی که ما از چندین منبع خبری آن را می شنویم.

قیمت های ذغال سنگ هنوز به سطح های قبلی  بازنگشته است، حتی اگر سنگ آهن هم قیمت ملایمی داشته باشد. یکی از تاجران می گوید: با تولید محصولات چینی، هزینه ها هنوز هم بالا است و ضایعات هنوز هم فراوان است. “ما هنوز در قیمت های قراضه کاهشی نمی بینیم اما ترکیه مقدار زیادی از ضایعات را خریداری کرده است. اما آنها هنوز به ضایعات نیاز دارند. ضایعات زیادی در بازار ایالات متحده وجود ندارد و در مقابل ما فقط در زمستان ازآن بهره مندیم و هیچ چیز دیگری جز این هم وجود ندارد.” اگر دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب ایالات متحده، هزینه های مواد اولیه را افزایش دهد و واردات را در سال ۲۰۱۷ کاهش دهد، این امر می تواند منجر به شکوفایی صنعت فولاد شود که این وضعیت مشابه پیش از رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ خواهد شد. او گفت: “در نهایت، اگر رشد قیمت ها به نحوی از این بازار منفجر کند، رونق بزرگی در پی آن خواهد بود.” “اما ممکن است شرایطی مانند پس از اولین دوره ترامپ اتفاق بیفتد. من فکر می کنم ما قصد داریم همان فیلم اقتصادی ای را ببینیم که در زمان بوش دیدیم.

ارزیابی هفتگی قیمت سیم مفتول وارداتی طی دو هفته ی گذشته، نشانگر قیمتی معادل ۴۰۴-۴۱۷ دلار به ازای هر تن (۴۴۵-۴۶۰ دلار برای هر تن) است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری