جدول وزن ورق آلومینیوم

جدول وزن ورق آلومینیوم

چگالی پایین آلومینیوم آن را به یکی از فلزهای سبک تبدیل کرده و از این رو در مصارفی که نیاز به وزن پایینی داشته باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پارامترهای مهم هنگام قیمت‌گذاری مقاطع وزن مخصوص آن‌ها بوده و به همین دلیل اطلاع از وزن ورق آلومینیوم پیش از خرید حائز اهمیت است. ضخامت‌های مختلفی از ورق‌های آلومینیومی در بازار موجود بوده که هریک دارای کاربردهای مخصوص به خود هستند. بنابراین بهتر است پیش از خرید در خصوص ابعاد و وزن ورق‌های موردنیاز برای کاربرد خود اطلاعات لازم را کسب کنید. راه‌های مختلفی برای محاسبه وزن ورق آلومینیوم وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به استفاده از فرمول، جدول وزن و محاسبه آنلاین اشاره کرد. در ادامه شما را با انواع روش‌های محاسبه وزن این محصول آشنا خواهیم کرد.

فرمول محاسبه وزن ورق آلومینیوم

یکی از ساده‌ترین روش‌های محاسبه وزن ورق آلومینیوم مراجعه به جداول وزنی معتبر است با این حال چنانچه این جداول در دسترس نباشد و یا ابعاد ورق در جدول موجود نباشد می‌توان با در دست داشتن ابعاد محصول موردنظر و استفاده از فرمول زیر، وزن ورق آلومینیوم را به دست آورد.

وزن ورق آلومینیوم (کیلوگرم) = طول (متر) * عرض (متر) * ضخامت (میلی متر) * 2.7

عدد 2.7 در فرمول بالا چگالی ورق آلومینیوم بوده و همان طور که می‌بینید نسبت به چگالی آهن بسیار کمتر است. طول و عرض در فرمول براساس متر وارد شده و ضخامت برحسب میلی‌متر و در نهایت وزن ورق آلومینیوم براساس کیلوگرم محاسبه می‌شود. این روش برای مواقعی استفاده می‌شود که دسترسی به جدول وزن ورق امکان پذیر نبوده و یا ابعاد ورق خریداری شده در جدول وزنی موجود نباشد. ولی اگر به جداول وزنی معتبر دسترسی دارید و ابعاد محصول نیز در جدول موجود است می‌توانید با مراجعه به آن وزن ورق آلومینیوم خود را به دست آورید.

جدول وزن ورق آلومینیوم
جدول وزن ورق آلومینیوم

پس از محاسبه وزن ورق بهتر است آن را با عدد نشان داده شده بر روی باسکول و یا با عدد درج شده در برگه آنالیز مقایسه نموده و چنانچه این اعداد تفاوت چندانی نداشته باشند می‌توان از کیفیت کالا اطمینان یافت. اگر این اعداد تفاوت زیادی با یکدیگر دارند باید به کیفیت و مرغوبیت محصول خریداری شده شک کرده و در اسرع وقت به کارخانه و یا آهن فروشی موردنظر اطلاع دهید. جدول وزن ورق آلومینیوم در ادامه برای محاسبه راحت‌تر شما آورده شده است.

ردیفطول (mm)عرض (mm)ضخامت (mm)وزن (kg)
1200010000.42.2
2200010000.52.7
3200010000.63.3
4200010000.73.8
5200010000.84.4
6200010000.94.9
72000100015.4
8200010001.256.8
9200010001.58.1
1020001000211
1120001000316.5
جدول وزن ورق آلومینیوم

محاسبه آنلاین وزن ورق آلومینیوم

 به دلیل کاربرد فراوان این فلز در اکثر صنایع نظیر ساخت و ساز، هواپیماسازی و پزشکی، محاسبه وزن آن بسیار ضروری است و در برخی موارد استفاده از فرمول ذکر شده، کمی دشوار و یا وقت‌گیر است. از این رو محاسبه آنلاین وزن ورق آلومینیوم نیز بسیار ضروری بوده و می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند. با استفاده از این نرم افزارها شما به راحتی می‌توانید با وارد کردن ابعاد محصول موردنظر خود وزن آن را محاسبه نمایید. همچنین می‌توانید با دانلود اپلیکیشن مرکزآهن و جستجو در قسمت محاسبه وزن مقاطع فلزی، وزن ورق آلومینیوم را به راحتی محاسبه کنید.

وزن ورق آلومینیوم 6061

ابعاد متفاوتی از ورق‌های آلومینیومی در بازار موجود بوده که در وزن و قیمت تفاوت‌های زیادی دارند! به همین دلیل خریداران هنگام تهیه این محصول، کمی دچار سردرگمی می‌شوند. این ورق‌ها از ضخامت 7 میکرون تا 10 میلی‌متر و در طول و عرض‌های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌‍شوند. از راحت‌ترین روش‌های دسترسی به وزن ورق آلومینیوم 6061 و سایر انواع این محصول می‌توان به مراجعه به جداول وزنی اشاره کرد. با این حال اگر ابعاد محصول در جدول موجود نبوده و یا مرجع معتبری برای دسترسی به جدول وزنی پیدا نکردید، می‌توانید از فرمول ذکر شده در بالا استفاده نمایید.

هرچند عدد به دست آمده در این فرمول ممکن است کمی خطا داشته باشد ولی تا حد زیادی می‌تواند به شما در محاسبات پروژه کمک نماید. همچنین با داشتن وزن و سایر مشخصات ورق موردنظر می‌توانید در خصوص استفاده و کابرد آن تصمیم بهتری بگیرید. برای مثال ورق‌هایی که در امور پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند به دلیل حساسیت این صنعت باید دارای ابعاد و وزن دقیقی بوده و از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار باشند. اطلاع از وزن ورق آلومینیوم می‌تواند به شما در خریدی بهتر کمک نماید. چنانچه سوالی در خصوص وزن و قیمت ورق آلومینیوم داشته باشید می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و با کارشناسان مجموعه مشاوره نمایید.