فولاد بافق یزد

5 سال پیش3300بازدید0دیدگاه4.2امتیاز (10 رای)
فولاد بافق یزد

کارخانه میلگرد بافق یزد

مجتمع فولاد بافق یزد از جمله پروزه های بسیار عظیم در کشور است به صورت سهامی خاص در بخش خصوصی در حال فعالیت می باشد. این مجموعه از سال 1390 به صورت رسمی فعالیت های خود را آغاز نمود از ان جایی که در مجاورت معادن بسیار مهم کشور قرار دارد رشد آن دور از انتظار نیست. وجود معاد سنگ آهن در جوار مجموعه و قرار گیری در موقعیت جغرافیایی ناب از امتیازات مثبت برای مجموعه به شمار می روند. دسترسی به اقسی نقاط کشور، وجود خطوط ریلی، جاده های انتقال مرسولات و… همگیی شرایط بسیار مطلوبی را فراهم نموده اند که سطح توقعات در خصوص پیشرفت سریع مجموعه را دو چندان می کند. توسعه خطوط، افزایش ظرفیت های تولیدی، تکمیل سبد محصولات فولادی، مشتر مداری و کیفیت محصولات فولادی از جمله فاکتورهایی است فولاد بافق یزد همواره در تلاش بوده سرلوحه امور خود قرار دهد.

 1. راه اندازی مجموعه فولاد بافق یزد در 5 فاز برنامه ریزی شده که به شرح زیر می باشد:
 2. احداث کارخانه تولید مقاطع فولادی با ظرفیت سالیانه 550 هزار تن
 3. کارخانجات ریخته گری و ذوب که به صورت سالانه 1 میلیون تن گنجایش ذوب دارند.
 4. کارخانه ساخت گندله به میزان 5 میلیون تن به صورت سالیانه
 5. تولید میلگرد فولادی با ظرفیت 550 هزار تن به صورت سالانه

معرفی مجموعه فولاد بافق یزد

در اسفند ماه سال 1394 خطوط تولیدی میلگرد مطابق با استانداردهای روز ملی و بین المللی به مرحله بهره بردرای رسید. این بخش با اخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا تجهیز شده و شامل ظرفیت تولیدی 550 هزار تن به صورت سالیانه می باشد. از جمله ویژگی های منحصربه فردی که خط تولید میلگرد بافق یزد را از رقبای خود متمایز ساخته می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهره گیری از گاز و مازوت به عنوان سوخت طبیعی کوره ها
 • فراهم سازی زمینه اشتغال 300 نیروی استانی
 • برگذاری دوره های اموزشی به نظور انتقال و ارتقاء سطح علمی-فنی
 • ساخت میلگردهای جناغی اجدار تک شاخه ای از سایز 16 الی 32
 • تولید میلگردهای سایز 8 به صورت چهار شاخه
 • تولید میلگرد گرید سه در سایز ده به صورت سه شاخه و سایز چهارده دو شاخه ای
 • بهره گیری از سیستم های مدیریتی نوین
 • اخذ گواهی نامه های متعدد کیفیت
 • و…

کارخانه میلگرد بافق یزد

محصولات کارخانه فولاد یزد

کارخانه بافق یزد تولید کننده میلگردهای فولادی گرید A3 از سایز 8 الی 32 به صورت آلیاژی شده می باشد. این دسته از محصولات فولادی با تبعیت از استاندارد ملی isiri 3132  و استاندارد اروپا با خواص شیمیایی یکنواخت تولید و روانه بازار می شوند. میلگردهای گرید A3 به توجه به ماهیت تولیدی و میزان استحکام برای موارد عمرانی و ساخت و ساز بسیار مناسب است. توصیه می گردد از عملیات خم و باز خم روی شاخه محصول پرهیز شده و اتصالات به صورت سیمی انجام شود.

واحد کنترل کیفی فولاد یزد

کلیه محصولات تولیدی مطابق با استانداردهای خاص تولید و روانه بازار می شوند اما همچنان وجود یک واحد کنترل کیفی می تواند تضمینی بر سلامت محصولات باشد. وجود تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و پرسنل فنی متخصص مجموعه را در امر یاری نموده. تست هایی چون خمش، باز خم، کشش و سایر تست های مکانیکی روی شاخه محصولات صورت می پذیرد تا کیفیت محصول بررسی و تایید گردد. از خدمات ممتاز فولاد بافق یزد می توان به وجود دستگاه های تست کشش و فشار سنجی میلگرد با گنجایش صد هزار تن همراه با بررسی ازدیاد طول، خمش در حالت 180 و بازخم اشاره نمود.

ابتدا از محصولات خروجی خط تولید نمونه هایی انتخاب و برای آزمایش به واحد کنترل کیفی منتقل می شود. روی نمونه های انتخابی تست های مربوطه پیاده سازی شده و نتیجه در قالب گزارشی تحت عنوان تاییدیه بازرس صادر می گردد. بعد از تایید نهایی میلگردهای به منظور برش و بسته بندی به خطوط بعدی منتقل می شود. در صورت وجود نقص در محصولات تولیدی، آماده سازی های لازم به منظوربازبینی و اصلاح انجام می شود. از طرفی محصولات فاقد کیفیت به انبار ضایعات منتقل می شوند.

میلگردهای فولاد بافق یزد از سایز 8 الی 32 از شمش های آلیاژی تولید می گردن بر همین اساس خواص شیمیایی آن ها از مرکز تا سطح به صورت یکنواخت و مشابه می باشد از همین رو در بازارهای بین المللی نیز سهمی را به خود اختصاص داده است.

چشم انداز و خط مشی های مجتمع فولاد یزد

از جمله اهداف کارخانه فولاد بافق یزد ارتقاء سطح کیفیت محصولات تولیدی، بومی سازی، تولیدات پایدار، ارتقاءدانش فنی مجموعه، مشتری مداری، تکمیل زنجیره فولادی کشور، حمایت از بازار داخلی و… می باشد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد