4.5/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارخانه میلگرد بافق یزد

مجتمع فولاد بافق یزد از جمله پروزه های بسیار عظیم در کشور است به صورت سهامی خاص در بخش خصوصی در حال فعالیت می باشد. این مجموعه از سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی فعالیت های خود را آغاز نمود از ان جایی که در مجاورت معادن بسیار مهم کشور قرار دارد رشد آن دور از انتظار نیست. وجود معاد سنگ آهن در جوار مجموعه و قرار گیری در موقعیت جغرافیایی ناب از امتیازات مثبت برای مجموعه به شمار می روند. دسترسی به اقسی نقاط کشور، وجود خطوط ریلی، جاده های انتقال مرسولات و… همگیی شرایط بسیار مطلوبی را فراهم نموده اند که سطح توقعات در خصوص پیشرفت سریع مجموعه را دو چندان می کند. توسعه خطوط، افزایش ظرفیت های تولیدی، تکمیل سبد محصولات فولادی، مشتر مداری و کیفیت محصولات فولادی از جمله فاکتورهایی است فولاد بافق یزد همواره در تلاش بوده سرلوحه امور خود قرار دهد.

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

 1. راه اندازی مجموعه فولاد بافق یزد در ۵ فاز برنامه ریزی شده که به شرح زیر می باشد:
 2. احداث کارخانه تولید مقاطع فولادی با ظرفیت سالیانه ۵۵۰ هزار تن
 3. کارخانجات ریخته گری و ذوب که به صورت سالانه ۱ میلیون تن گنجایش ذوب دارند.
 4. کارخانه ساخت گندله به میزان ۵ میلیون تن به صورت سالیانه
 5. تولید میلگرد فولادی با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن به صورت سالانه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

معرفی مجموعه فولاد بافق یزد

در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ خطوط تولیدی میلگرد مطابق با استانداردهای روز ملی و بین المللی به مرحله بهره بردرای رسید. این بخش با اخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا تجهیز شده و شامل ظرفیت تولیدی ۵۵۰ هزار تن به صورت سالیانه می باشد. از جمله ویژگی های منحصربه فردی که خط تولید میلگرد بافق یزد را از رقبای خود متمایز ساخته می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهره گیری از گاز و مازوت به عنوان سوخت طبیعی کوره ها
 • فراهم سازی زمینه اشتغال ۳۰۰ نیروی استانی
 • برگذاری دوره های اموزشی به نظور انتقال و ارتقاء سطح علمی-فنی
 • ساخت میلگردهای جناغی اجدار تک شاخه ای از سایز ۱۶ الی ۳۲
 • تولید میلگردهای سایز ۸ به صورت چهار شاخه
 • تولید میلگرد گرید سه در سایز ده به صورت سه شاخه و سایز چهارده دو شاخه ای
 • بهره گیری از سیستم های مدیریتی نوین
 • اخذ گواهی نامه های متعدد کیفیت
 • و…

کارخانه میلگرد بافق یزد

محصولات کارخانه فولاد یزد

کارخانه بافق یزد تولید کننده میلگردهای فولادی گرید A3 از سایز ۸ الی ۳۲ به صورت آلیاژی شده می باشد. این دسته از محصولات فولادی با تبعیت از استاندارد ملی isiri 3132  و استاندارد اروپا با خواص شیمیایی یکنواخت تولید و روانه بازار می شوند. میلگردهای گرید A3 به توجه به ماهیت تولیدی و میزان استحکام برای موارد عمرانی و ساخت و ساز بسیار مناسب است. توصیه می گردد از عملیات خم و باز خم روی شاخه محصول پرهیز شده و اتصالات به صورت سیمی انجام شود.

واحد کنترل کیفی فولاد یزد

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]کلیه محصولات تولیدی مطابق با استانداردهای خاص تولید و روانه بازار می شوند اما همچنان وجود یک واحد کنترل کیفی می تواند تضمینی بر سلامت محصولات باشد. وجود تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و پرسنل فنی متخصص مجموعه را در امر یاری نموده. تست هایی چون خمش، باز خم، کشش و سایر تست های مکانیکی روی شاخه محصولات صورت می پذیرد تا کیفیت محصول بررسی و تایید گردد. از خدمات ممتاز فولاد بافق یزد می توان به وجود دستگاه های تست کشش و فشار سنجی میلگرد با گنجایش صد هزار تن همراه با بررسی ازدیاد طول، خمش در حالت ۱۸۰ و بازخم اشاره نمود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ابتدا از محصولات خروجی خط تولید نمونه هایی انتخاب و برای آزمایش به واحد کنترل کیفی منتقل می شود. روی نمونه های انتخابی تست های مربوطه پیاده سازی شده و نتیجه در قالب گزارشی تحت عنوان تاییدیه بازرس صادر می گردد. بعد از تایید نهایی میلگردهای به منظور برش و بسته بندی به خطوط بعدی منتقل می شود. در صورت وجود نقص در محصولات تولیدی، آماده سازی های لازم به منظوربازبینی و اصلاح انجام می شود. از طرفی محصولات فاقد کیفیت به انبار ضایعات منتقل می شوند.

میلگردهای فولاد بافق یزد از سایز ۸ الی ۳۲ از شمش های آلیاژی تولید می گردن بر همین اساس خواص شیمیایی آن ها از مرکز تا سطح به صورت یکنواخت و مشابه می باشد از همین رو در بازارهای بین المللی نیز سهمی را به خود اختصاص داده است.

چشم انداز و خط مشی های مجتمع فولاد یزد

از جمله اهداف کارخانه فولاد بافق یزد ارتقاء سطح کیفیت محصولات تولیدی، بومی سازی، تولیدات پایدار، ارتقاءدانش فنی مجموعه، مشتری مداری، تکمیل زنجیره فولادی کشور، حمایت از بازار داخلی و… می باشد.

۴٫۵
۲رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری