0

سه راهی گازی

1 کارخانه
سه راهی گازی
سه راهی گازی
به روز رسانی:۱۴۰۲/۰۹/۲۰۰۹:۰۹

گاهی لازم است که لوله‎‌ها را به هم متصل کنیم؛ سه راهی گازی، سه راهی جوشی، سه راهی آهنی، سه راهی لوله گاز و یا welding tee همه به یک وسیله گفته می‌شود و وظیفه اتصال لوله‌ها را برعهده دارد. جالب است بدانید که شیر سه راهی گاز به حرف T انگلیسی شباهت دارد به همین دلیل است که به آن TEE گفته می‌شود. در واقع هدف استفاده از انواع سه راهی گاز گرفتن انشعاب از لوله است. این سه راهی‌ها انواع مختلفی دارند و هرکدام در جایگاه مخصوص خود می‌توانند بهترین کارایی را به مصرف کننده برسانند.

قیمت سه راهی لوله گاز

قیمت سه راهی لوله گاز مانند دیگر مقاطع فولادی، تحت تاثیر عوامل مختلف است. مواد اولیه سه راهی لوله گاز، وارداتی است از همین رو با نوسان ارز نه تنها قیمت سه راهی گاز، افزایش پیدا خواهد کرد بلکه هزینه حمل و نقل مواد اولیه نیز قیمت تمام شده محصول را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در همین صفحه از سایت مرکزآهن انواع مختلفی از سه راهی لوله گاز همراه با قیمت، مشخصات و تعداد در هر بسته وجود دارد، برای خرید سه راهی و استعلام قیمت اتصالات گازی ، می‌توانید از درگاه‌های مختلفی اقدام نمایید. خرید از سایت و یا تماس تلفنی و صحبت با کارشناسان از جمله راه‌های خرید این محصول است. لازم به ذکر است قیمت سه راهی گاز مرتبا در این صفحه بروزرسانی می‌شود.

قیمت سراهی گاز سه راهی لوله گاز

سه راهی لوله گاز

برای اینکه بهترین سه راهی گازی را انتخاب کنیم، نظر مهندسان با تجربه در این زمینه می‌تواند کمک کننده باشد. کارشناسان معتبر می‌توانند، با توجه به قوانین موجود در نظام مهندسی، شرکت گاز و ستانداردهای ارائه شده از سمت این نهادها، بهترین رابط سه راهی شلنگ گاز، سه راهی گاز پکیج، سه راهی برای گاز یا فر توکار و به طور کلی بخش‌های مختلفی از ساختمان را به شما معرفی خواهند کرد. در صورت انتخاب صحیح، محل اتصال به لوله اصلی، نشتی نخواهد داشت، یکپارچگی بین لوله و اتصالات حفظ خواهد شد و طول عمر مفید لوله و اتصالات آن افزایش پیدا خواهد کرد؛ در نهایت اینکه توجه به بافت سطح داخلی آن، آشفتگی در جریان سیال را به حداقل رسانده و افت فشارا نیز کاهش می‌دهد.

انواع سه راهی گاز

انواع سه راهی گاز، بسته به کاربردی که دارد در سه دسته مختلف قرار می‌دهند:

  • مانیسمان
  • درزدار
  • جوشی

 سه راهی گازی مانیسمان

فرآیند تولید سه راهی گازی مانیسمان، به طوری است که بر روی لوله‌های آن هیچ نوع درزی وجود ندارد. برای نصب سه راهی گاز مانیسمان، هیچگونه روش جوشی نخواهیم داشت. برای تولید این نوع سه راهی، شمش استوانه‌ای را سوراخ می‌کنند و استوانه اولیه به اینصورت تولید می‌شود. سه راهی‌های مانیسمان خود دو نوع مختلف دارند:

  1. سه راهی گازی مانیسمان مساوی
  2. سه راهی گازی مانیسمان نامساوی

سه راهی گازی درزدار

برای تولید سه راهی گاز خانگی درزدار، ابتدا باید ورق فولادی را به صورت لوله‌ای جوش بدهند، (به همین دلیل به آن درزدار گفته می‌شود). جوش دادن سه راهی گازی درزدار، با جریان آمپر بالا انجام می‌گیرد. در واقع دو لبه را باید با دقت کنار هم قرار داده و جوش دهند. سه راهی گازی درزدار مانند سه راهی گازی مانیسمان، دو نوع دارد:

  1. سه راهی گازی درزدار مساوی
  2. سه راهی گازی درزدار نامساوی

سه راهی گازی جوشی

این نوع سه راهی‌ها از نوع لوله‌های سه راهی گازی درزدار هستند. موارد استفاده آنها اغلب، لوله کشی‌های خانگی (در منازلی که گاز رو کار دارند) است. سه راهی گازی جوشی، دو نوع متفاوت دارد:

  1. سه راهی جوشی مساوی
  2. سه راهی جوشی نامساوی (نوعی تبدیل)

نوع اول، دو سر اصلی آن داری سایز یکسان بوده و برای ایجاد یک انشعاب جدید، مورد استفاده قرار می‌گیرد. و نوع دوم، دو سر اصلی قطعه نامساوی است و در واقع به عنوان نوعی تبدیل، جهت انشعاب، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاعات بیشتر

سوالات متداول :

مرکزآهن تامین کننده چه نوع سه راهی گازی می باشد؟

مرکزآهن تامین کننده انواع سه راهی گازی شامل شیر سه راهی گاز، سه راهی گاز خانگی، سه راهی گاز ۳/۴ و … می باشد.جهت استعلام قیمت انواع سه راهی گاز با تماس بگیرید.

فروش ویژه 3راهی گازی در چه روزهایی انجام می شود؟

مرکزآهن قیمت سه راهی لوله گازی را به صورت روزانه در سایت اپلیکیشن و شبکه های اجتماعی منتشر میکند. جهت استعلام قیمت فروش ویژه انواع سه راهی گازی تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید