0
مرکزآهنکپ جوشی

کپ جوشی

1 کارخانه
کپ جوشی
کپ جوشی
به روز رسانی:۱۴۰۲/۰۷/۰۶۰۹:۰۷

به نوعی از اتصال فولادی که قابلیت جوشکاری دارد، کپ جوشی گفته می‌شود و گاهی به آن کپ لوله گاز یا گپ لوله فلزی نیز می‌گویند. البته با اسامی مختلفی شناخته می‌شود: شاید تحت عنوان گپ جوشی هم نام آن را شنیده باشیم؛ اما این واژه از برگرفته از عبارت  high thickness pipe cap بوده و تلفظ صحیح آن کپ جوشی است. این قطعه وظیفه انسداد مسیر انتهایی انشعاب لوله‌ها را دارد. سایز کپ جوشی، بسته به سایز لوله‌ای که قرار است انسداد در آن اتفاق افتد، متغیر است.

کاربرد این قطعه را در صنایع مختلف نمی‌توان نادیده گرفت. علاوه بر فولاد، گپ جوشی با جنس استیل نیز در بازار، موجود است. عناصر موجود در این قطعه، شامل کربن، گوگرد، فسفر و منگنز است. اما هنگام تولید این محصول، امکان دارد که عناصری به جز موارد گفته شده به صورت ناخواسته، مانند هیدروژن، نیتروژن و یا اکسیژن به ترکیبات شیمیایی کپ جوشی افزوده شود. سایز این محصول از 2/1 تا 120 اینچ متغیر است. بسته به سایز لوله‌ای که قرار است مسدود شود، باید سایز مناسب انتخاب شود. برای مشاهده قیمت اتصالات لوله گازی میتوانید از طریق همین لینک اقدام کنید.

قیمت گپ جوشی

قیمت کپ یا گپ جوشی، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. از مهمترین عواملی که می‌تواند تعیین کننده قیمت کپ جوشی باشد، جنس آن است؛ دومین عاملی که نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت این کالا دارد، سایز آن است. مورد بعدی روش تولید محصول است. هرچقدر روش تولید، مراحل و پیچیدگی‌های کمتری داشته باشد، به کارگران کمتری احتیاج دارد، ماشین آلات  و لوازم پیشرفته‌ای نمی‌خواهد و مستقیما منجر به کاهش قیمت نهایی محصول خواهد شد. اما برخی دیگر از عوامل وجود دارند که نه تنها قیمت گپ جوشی، بلکه قیمت همه محصولات فولادی را دچار نوسان خواهد کرد.

 از مهمترین عواملی که همه ما این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، نوسان ارز است. قیمت ورق نیز (مخصوصا برای لوله‌های مانیسمان – بدون درز) می تواند تا حدود زیادی، کالای مورد نظرمان را دچار نوسان سازد. هنگام خرید کپ جوشی لازم است از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید. بدین منظور کافیست به سایت مرکزآهن، همین صفحه مراجعه نمایید. جهت جلوگیری از هدر رفت زمان مشتریان عزیز، قیمت کپ جوشی در همه سایزها، با هر نوسان، بروزرسانی خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر، کارشناسان ما از 8:30 صبح به صورت یکسره تا ساعت 22 در خدمت شما هستند.

قیمت کپ جوشی

قیمت گپ جوشی مانیسمان

به کپ جوشی مانیسمان، کپ جوشی بدون درز هم گفته می‌شود. این قطعه به صورت یک تکه تولید (توسط ورق‌های لوله شکل) می‌شود و در سطح آن هیچ جوش یا درزی نمی‌بینید. کپ جوشی درزدار نیز در بازار موجود است که تفاوت‌هایی باهم دارند؛ از جمله تفاوت گپ جوشی درزدار و بدون درز، می‌توان به سبک‌تر بودن اتصال درزدار اشاره داشت. تولید کننده کپ جوشی مانیسمان، دو روش ساخت برای این محصول دارد:

 1. تولید کپ جوشی به روش سرد
 2. تولید کپ یا گپ جوشی مانیسمان به روش گرم

در اغلب موارد، روش دوم یعنی تولید گپ جوشی به روش گرم، مرسوم‌تر است زیرا کیفیت بالاتری دارد، قطر خارجی آنها استاندارد است و امکان تولید در تیراژ بالا برای این کالا، تولید کننده را با محدودیت مواجه نمی‌کند.  قیمت گپ جوشی تولید شده به روش گرم، از گپ جوشی تولید شده به روش سرد، کمتر است. سایت مرکزآهن برندهای مطرحی از انواع گپ جوشی موجود است. جدول مربوطه در همین صفحه، مشخصات این کالا را در اختیار شما قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تولیدکننده کپ جوشی

تولید کنندگان کپ جوشی انواع مختلفی از این محصول فولادی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. در موارد حساس از کپ جوشی مانیسمان استفاده می‌شود و تولید آن مرسوم‌تر است. رده‌بندی‌های مختلف این محصول عبارتند از:

 1. کپ چوشی رده 20
 2. کپ جوشی رده 40
 3. کپ جوشی ردهه 80

و اما ظاهر این محصولات باهم متفاوت هستند، به همین دلیل تولید گنندگان کپ جوشی، دسته بندی دیگری برای این محصول دارند که به صورت است:

 1. کپ جوشی تخت
 2. کپ جوشی عدسی (گود)

کپ جوشی در عین سادگی قطعه‌ای حساس است. توصیه‌های تولید کنندگان جهت استفاده از این قطعه را جدی بگیرید:  

 • برای لوله‌کشی گاز توکار استفاده از گپ جوشی مانیسمان (بدون درز) توصیه می‌شود.
 • برای لوله کشی گاز توکار، استفاده از اتصالات جوشی درزدار بلامانع است.
 • از کالاهای نامرغوب چینی به هیچ عنوان استفاده نکنید. (کپ جوش چینی از هیچ استانداردی تبعیت نمی‌کند)
 • به هیچ عنوان از کپ جوش درز مخفی در هیچ موردی استفاده نکنید (اغلب کپجوش‌های درز مخفی از چین وارد می‌شوند)
اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید