صادرات لوله و پروفیل فولادی

1 کارخانه
صادرات لوله و پروفیل فولادی
صادرات لوله و پروفیل فولادی
به روز رسانی:۱۴۰۲/۱۲/۱۰۱۰:۱۲

امروزه صادرات آهن آلات به ویژه لوله و پروفیل از جمله کسب و کارهای پرطرفدار و سودآور است. در مرکزآهن صادرات انواع پروفیل و لوله آهنی به کشورهایی از جمله افغانستان، عراق، ترکیه، گرجستان، تاجیکستان و …. امکان پذیر است. صادرات این کالاها به قیمت دلار و از طریق روش‌های زمینی و دریایی امکان پذیر است. برای اطلاع از قیمت روز پروفیل صادراتی می توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و از خدمات مرکزآهن استفاده کنید.

 

لوله و پروفیل صادراتی صادرات لوله و پروفیل فولادی

پروفیل صادراتی

یکی از دلایل مهم که باعث پیشرفت کشور ایران در زمینه صادرات پروفیل شده است، قیمت مناسب پروفیل صادراتی است. برای افرادی که در کشورهای همسایه استفاده می کنند و قصد استفاده از خرید پروفیل صادراتی ایران را دارند، قیمت قوطی و پروفیل صادراتی به صورت روزانه اعلام می‌شود. قیمت پروفیل های صادراتی را می‌توانید با توجه کیفیت کالا، ضخامت و کارخانه تولید کننده از کارشناسان خبره فروش استعلام کنید.

کشور ایران در سال گذشته بیش از 5 میلیون تن صادرات محصولات فولادی را پشت سر گذاشته که این میزان نسبت به سال قبل از آن حدود 30 درصد افزایش داشته است. محصولات فولادی شامل انواع آهن آلات، تیرآهن، میلگرد، ورق، اسلب و لوله و پروفیل فولادی بوده که اگر فلزاتی همچون مس، سرب و غیره را نیز در کنار آن ها بگذاریم این آمار به مراتب بالاتر خواهد رفت. همچنین تا افق 1404 قرار بر این شده است که صادرات محصولات فولادی ایران تا 15 میلیون تن افزایش یابد و نسبت به صادرات فعلی 3 برابر گردد.

دریافت سفارش: در گام نخست سفارش مشتری و مشخصات فنی محصول دریافت می گردد. پس از توافق بر سر قیمت پروفیل سفارش در سیستم ثبت می گردد و مجموعه اقدام به استعلام قیمت از کارخانه های تولیدی می کند و قیمت به مشتری ارائه می شود.

نحوه اعلام قیمت و ثبت سفارش

قیمت ها به صورت دلاری اعلام می گردد که باید از طریق حساب ارزی خارج کشور توسط مشتری واریز گردد و تمامی اطلاعات مشتری در اختیار کارخانه مد نظر جهت صدور فاکتور قرار می گیرد. اما در این میان بعضی از کارخانه ها به صورت ریالی اعلام کرده و از طریق حساب های داخلی وجه دریافت می گردد و تحویل کارگزار لب مرز قرار می گیرد و نیازی به اطلاعات دقیق مشتری خارجی نمی باشد.

مرکز آهن بر اساس صورت درخواستی مشتری پیش فاکتور ارائه کرده و بعد از تائید از سمت مشتری مبلغی به عنوان بیعانه به صورت ریالی دریافت میکند ( چه به صورت دلاری و چه به صورت ریالی اعلام گردد ) و سفارش ثبت می گردد  و مابقی مبلغ چه از طریق حساب ارزی و چه حساب داخلی طی مدت اعلامی از سوی واحد فروش توسط مشتری واریز میگردد. روند صدور مدارک و اظهار تمامی محصولات صادراتی از اردیبهشت ماه سال 98 طبق بخش نامه فقط از طریق واحد تولید کننده صورت می پذیرد.

صدور پیش فاکتور: پس از ثبت سفارش تیم صادرات اقدام به صدور پیش فاکتور می نماید.

بسته بندی و آماده سازی: پس از خرید لوله و پروفیل این محصول را بسته بندی کرده و به یکی از شیوه های دریایی، زمینی و یا هوایی ارسال می شود.

مشخص کردن بهای گمرکی: در این مرحله هزینه ؛ بیمه و کرایه حمل تا مقصد مشخص می شود. کالا از زمانی که روی نرده کشتی بارگیری می‌شود مسئولیت فروشنده خاتمه می یابد و هزینه حمل و بیمه با فروشنده است.

دریافت مجوز صادرات کالا از ارگان های مربوطه: مجموعه صادرات وظیفه دارد که مجوزهای لازم را از سازمان هایی نظیر صمت دریافت نماید.

اظهار کالای صادراتی به گمرک: پس از طی مراحل فوق مجموعه صادراتی بایستی محصول را به گمرک حمل کرده و اظهار نامه صادراتی از آن سازمان دریافت کند.

بیمه کردن کالا و قرارداد با حامل: مجموعه صادراتی موظف است قبل از رسیدن به مرحله پایانی با یکی از شرکت های حمل و نقل معتبر قرارداد ببندد. همچنین بیمه کردن کالای صادراتی الزامی است.

دریافت گواهی بازرسی: مشتری و فروشنده باید با یکی از شرکت های فعال در زمینه بازرسی کالا قرارداد ببندد تا گواهی بازرسی دریافت کند.

اخذ گواهی مبداء و صدور فاکتور فروش: در این مرحله فاکتور فروش صادر می شود و اتاق بازرگانی محصول را صادر می کند.

صدور کالا: صدور محصول مرحله پایانی است که پس از آن بارگیری شروع می‌شود.

نحوه ارسال و تحویل بار

نحوه ارسال و تحویل بار اکثر کارخانه ها به صورت EXW مخفف اصطلاح EX Works ، تحویل کالا درب کارخانه است و ارسال بار یه به عهده مشتری می باشد و یا با هماهنگی کارخانه و باربری طرف قرارداد آن کارخانه صورت می‌گیرد.

اگر مشتری تحویلی در موارد زیر بخواهد باید ابتدا تمام هزینه ها  به غیر از هزینه حمل را درب کارخانه تسویه کرده و سپس مجموعه بر اساس نحوه درخواست مشتری تحویل انجام می دهد.

FCA   مخفف اصطلاح Free Carrier ،تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده

FAS   مخفف اصطلاح Free Alongside Ship به معنای تحویل کالا در کنار کشتی است.

FOB   مخفف اصطلاح Free On Board ، تحویل کالا روی عرشه کشتی

CFR  مخفف اصطلاح Cost and Freight  به معنای قیمت کالا و کرایه تا بندر مقصد

CIF  مخفف Cost, Insurance and Freight بمعنای قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر است

CPT   مخفف Carriage Paid To به معنای پرداخت، کرایه حمل کالا تا مقصد است

CIP  مخفف Carriage and Insurance Paid to  به معنای پرداخت، کرایه حمل و بیمه کالا تا مقصد است

اصطلاحات حوزه صادرات اصطلاحات رایج در حوزه صادرات

صادرات قوطی

در صورتی که قصد دارید از خدمات صادرات قوطی، پروفیل و لوله در ایران استفاده کنید، مرکزآهن قادر است بهترین خدمات موجود در بازار را به شما ارائه دهد.

صادرات لوله و پروفیل از طریق این مجموعه به کشورهای متعددی امکان پذیر است از جمله این کشورها می‌توان بحرین، امارات، کویت، سوریه، لبنان، ترکیه، افغانستان و … را نام برد. قوطی و پروفیل‌هایی که می‌توانید از طریق خدمات صادرات مرکزآهن تهیه کنید با طول 6 متر و ضخامت‌های متنوع ارائه شده و با واحد دلار به فروش می‌رسند. مرکزآهن برای ارائه بهترین خدمات در خصوص صادرات قوطی تمام مدارک لازم را در این زمینه دارا است.

صادرات پروفیل به عراق

یکی از کشورهایی که از خدمات صادرات پروفیل استفاده میکند، عراق است. صادرات پروفیل به عراق به دلیل موقعیت جغرافیایی، روابط دوستانه و سهول در حمل و نقل با موفقیت بالایی برخوردار است. برای صادرات پروفیل به عراق قیمت روز کالا به صورت دلار یا ریال به مشتری اعلام می‌شود. تیم مرکزآهن در تمام مراحل صادرات قوطی و پروفیل به عراق شما را همراهی می‌کند.

مجموعه مرکزآهن با شناخت کامل تمامی نکات صادرات لوله و پروفیل به کشور عراق شما را در این امر یاری می نماید. از جمله مشکلات تجارت با عراق می توان به محدودیت های بانکی میان دو کشور، نهادینه نشدن روابط بانکی به تناسب روابط تجاری، زبان رسمی متفاوت و پیچیدگی های امور اداری و تجاری در این کشور اشاره نمود. در راستای این امر مرکزآهن با عبور از این مشکلات و استفاده از تجارب متخصصان این حوزه شما را در زمینه صادرات محصولات مختلف فولادی اعم از لوله و پروفیل قوطی به کشور عراق یاری می نماید. همچنین مراجعه کنندگان نیز ابتدا بایستی بازارهای کشور عراق را شناسایی کرده و براساس مطالعات موجود اقدام به صادرات کالا به عراق نمایند.

صادرات لوله به عراق

صادرات لوله و پروفیل به کشور عراق یکی از راه‌های درآمد در کشور ایران به حساب می‌آید. برای استفاده از خدمات صادرات لوله به عراق با قیمت روز میتوانید به شماره‌های درج شده در سایت پیام ارسال کنید. قیمت روز صادرات لوله به عراق با توجه به وضعیت بازار آهن آلات به مشتریان گرامی خارج از کشور اعلام می‌شود.

عمده کالاهایی که جزو صادرات غیر نفتی ایران به عراق بوده شامل خشکبار، انواع میوه، محصولات پتروشیمی، انواع آهن آلات و فلزات و … می باشد. اقتصاد این کشور ترکیبی از صنایع بومی و نوین بوده که روز به روز در حال پیشرفت می باشد. ما از ابتدا تا انتهای صادرات محصولات فولادی با شما همراه خواهیم بود. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات لوله و پروفیل فولادی و استعلام آخرین قیمت ها با شماره تلفن 91009009-031 تماس حاصل فرمایید.

خرید لوله و پروفیل صادراتی

به طور کلی برای خرید لوله و پروفیل صادراتی باید به مراکز معتبر و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید. این مراکز علاوه بر ارائه کالاهای درجه یک قادر به رفع تمام مشکلات مربوط به صادرات پروفیل هستند. مرکزآهن خرید لوله و پروفیل صادراتی را به کمک تیمی مجرب برای تمام افراد آسان کرده است. خرید بهترین لوله و پروفیل صادراتی برای تمام مشتریان خارج از ایران با بهترین قیمت‌های بازار امکان‌پذیر است. پس از خرید لوله و پروفیل از ایران شما می‌توانید این مقاطع را دم مرز یا در محل پروژه دریافت کنید. برای استفاده از خدمات خرید لوله و پروفیل صادراتی با شماره‌های 021-91009009 و 031-91009009 تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات بیشتر

سوالات متداول

مرکزآهن صادرات پروفیل کدام کارخانه ها را انجام می دهد؟

مرکزآهن نماینده فروش پروفیل صادراتی تمامی کارخانه های لوله و پروفیل ایران می باشد.

صادرات لوله و پروفیل به چه کشور هایی انجام می شود؟

مرکزآهن به 15 کشور همسایه در مرز های آبی و زمینی امکان صادرات لوله و پروفیل را دارد.

اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید