صادرات لوله و پروفیل فولادی

مراحل صادرات لوله و پروفیل

کشور ایران در سال گذشته بیش از 5 میلیون تن صادرات محصولات فولادی را پشت سر گذاشته که این میزان نسبت به سال قبل از آن حدود 30 درصد افزایش داشته است. محصولات فولادی شامل انواع آهن آلات، تیرآهن، میلگرد، ورق، اسلب و لوله و پروفیل فولادی بوده که اگر فلزاتی همچون مس، سرب و غیره را نیز در کنار آن ها بگذاریم این آمار به مراتب بالاتر خواهد رفت. همچنین تا افق 1404 قرار بر این شده است که صادرات محصولات فولادی ایران تا 15 میلیون تن افزایش یابد و نسبت به صادرات فعلی 3 برابر گردد. صادرات صنایع فولادی بسیار پرسود بوده و نسبت به سایر کالاها پیچیدگی های کمتری دارد و همچنین بازارهای بکری برای صنایع فولادی ایران وجود دارد. با این حال به دلیل پایین بودن نسبت صادرات به تولید در کشور ایران کارخانجات صنایع فولادی با تمام ظرفیت خود در حال حاضر فعالیت ندارند و چنان چه تجار بیشتری به این بازار وارد شوند می توان به زودی شاهد افزایش میزان صادرات آهن آلات در کشور بود. زمانی که شخصی قصد دارد وارد بازار صادرات صنایع فولادی شود نیاز دارد ابتدا به کشور مقصد سفر کند و به دنبال تاجر بگردد که این کار دشوار می باشد. همچنین هزینه های حمل و نقل، اسکان و مترجم نیز به این دشواری ها افزوده می شود. علاوه بر این احتمال یافتن تاجر معتبر نیز کم می باشد. مجموعه مرکز آهن قصد دارد این مسیر را برای علاقه مندان به صادرات آهن آلات هموار سازد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. هدف واحد صادرات لوله و پروفیل این شرکت عرضه و فروش محصول تولیدی کارخانجات داخلی در بازارهای جهانی می باشد. در ادامه قصد داریم شما را با تمامی شرایط صادرات در این مجموعه آشنا سازیم.

جهت دانلود نسخه pdf صادرات لوله و پروفیل از ایران به کشورهای همسایه کلیک کنید

صادرات لوله و پروفیل فولادی

دریافت سفارش: در گام نخست سفارش مشتری و مشخصات فنی محصول دریافت می گردد. پس از توافق بر سر قیمت لوله و پروفیل سفارش در سیستم ثبت می گردد و مجموعه اقدام به استعلام قیمت از کارخانه های تولیدی می کند و قیمت به مشتری ارائه می شود.

نحوه اعلام قیمت و ثبت سفارش

قیمت ها به صورت دلاری اعلام می گردد که باید از طریق حساب ارزی خارج کشور توسط مشتری واریز گردد و تمامی اطلاعات مشتری در اختیار کارخانه مد نظر جهت صدور فاکتور قرار می گیرد. اما در این میان بعضی از کارخانه ها به صورت ریالی اعلام کرده و از طریق حساب های داخلی وجه دریافت می گردد و تحویل کارگزار لب مرز قرار می گیرد و نیازی به اطلاعات دقیق مشتری خارجی نمی باشد.

مرکز آهن بر اساس صورت درخواستی مشتری پیش فاکتور ارائه کرده و بعد از تائید از سمت مشتری مبلغی به عنوان بیعانه به صورت ریالی دریافت میکند ( چه به صورت دلاری و چه به صورت ریالی اعلام گردد ) و سفارش ثبت می گردد  و مابقی مبلغ چه از طریق حساب ارزی و چه حساب داخلی طی مدت اعلامی از سوی واحد فروش توسط مشتری واریز میگردد. روند صدور مدارک و  اظهار تمامی محصولات صادراتی از اردیبهشت ماه سال 98 طبق بخش نامه فقط از طریق واحد تولید کننده صورت می پذیرد.

صدور پیش فاکتور: پس از ثبت سفارش تیم صادرات اقدام به صدور پیش فاکتور می نماید.

بسته بندی و آماده سازی: پس از خرید لوله و پروفیل این محصول را بسته بندی کرده و به یکی از شیوه های دریایی، زمینی و یا هوایی ارسال می شود.

مشخص کردن بهای گمرکی: در این مرحله هزینه ؛ بیمه و کرایه حمل تا مقصد مشخص می شود. کالا از زمانی که روی نرده کشتی بارگیری می شود مسئولیت فروشنده خاتمه می یابد و هزینه حمل و بیمه با فروشنده است.

دریافت مجوز صادرات کالا از ارگان های مربوطه: مجموعه صادرات وظیفه دارد که مجوزهای لازم را از سازمان هایی نظیر صمت دریافت نماید.

اظهار کالای صادراتی به گمرک: پس از طی مراحل فوق مجموعه صادراتی بایستی محصول را به گمرک حمل کرده و اظهار نامه صادراتی از آن سازمان دریافت کند.

بیمه کردن کالا و قرارداد با حامل: مجموعه صادراتی موظف است قبل از رسیدن به مرحله پایانی با یکی از شرکت های حمل و نقل معتبر قرارداد ببندد. همچنین بیمه کردن کالای صادراتی الزامی است.

دریافت گواهی بازرسی: مشتری و فروشنده باید با یکی از شرکت های فعال در زمینه بازرسی کالا قرارداد ببندد تا گواهی بازرسی دریافت کند.

اخذ گواهی مبداء و صدور فاکتور فروش: در این مرحله فاکتور فروش صادر می شود و اتاق بازرگانی محصول را صادر می کند.

صدور کالا: صدور محصول مرحله پایانی است که پس از آن بارگیری شروع می شود.

نحوه ارسال و تحویل بار

نحوه ارسال و تحویل بار اکثر کارخانه ها به صورت EXW مخفف اصطلاح EX Works ، تحویل کالا درب کارخانه است و ارسال بار یه به عهده مشتری می باشد و یا با هماهنگی کارخانه و باربری طرف قرارداد آن کارخانه صورت می گیرد

اگر مشتری تحویلی در موارد زیر بخواهد باید ابتدا تمام هزینه ها  به غیر از هزینه حمل را درب کارخانه تسویه کرده و سپس مجموعه بر اساس نحوه درخواست مشتری تحویل انجام می دهد

  • FCA   مخفف اصطلاح Free Carrier ،تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده

  • FAS   مخفف اصطلاح Free Alongside Ship به معنای تحویل کالا در کنار کشتی است.

  • FOB   مخفف اصطلاح Free On Board ، تحویل کالا روی عرشه کشتی

  • CFR  مخفف اصطلاح Cost and Freight  به معنای قیمت کالا و کرایه تا بندر مقصد

  • CIF  مخفف Cost, Insurance and Freight بمعنای قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر است

  • CPT   مخفف Carriage Paid To به معنای پرداخت، کرایه حمل کالا تا مقصد است

  • CIP  مخفف Carriage and Insurance Paid to  به معنای پرداخت، کرایه حمل و بیمه کالا تا مقصد است

اصطلاحات صادرات آهن

خودداری از صادرات لوله و پروفیل تا اطلاع ثانوی

در اردیبهشت ماه سال جاری مدیر کل دفتر صنایع معدنی در نامه ای به دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی درخواست کرد تا به منظور ساماندهی صادرات و هماهنگی با گمرک جمهوری اسلامی در مورد سهل کردن امور صادرات تا تعیین تکلیف موضوع به واحدهای صادرکننده لوله و پروفیل اعلام گردد که تا اطلاع ثانوی از ارسال بار به گمرکات کشور و اظهار صادراتی به دفتر صنایع معدنی خودداری نمایند. نامه ذکر شده تقدیم حضورتان می گردد:

خودداری مجوز صادرات لوله پروفیل

صادرات لوله و پروفیل به عراق

صادرات محصولات فولادی به عراق به دلیل موقعیت استراتژیک و ابعاد مختلف بین المللی اعم از حمل و نقل، تجارت و سیاست دارای اهمیت زیادی می باشد. تجار در عراق عموما تمایل دارند که جنس مورد نظر را به طور مستقیم از کارخانه خریداری نمایند بنابراین بازاریابی محصول در کشور عراق اندکی دشوار است. مجموعه مرکزآهن با شناخت کامل تمامی نکات صادرات لوله و پروفیل به کشور عراق شما را در این امر یاری می نماید. از جمله مشکلات تجارت با عراق می توان به محدودیت های بانکی میان دو کشور، نهادینه نشدن روابط بانکی به تناسب روابط تجاری، زبان رسمی متفاوت و پیچیدگی های امور اداری و تجاری در این کشور اشاره نمود. در راستای این امر مرکزآهن با عبور از این مشکلات و استفاده از تجارب متخصصان این حوزه شما را در زمینه صادرات محصولات مختلف فولادی اعم از لوله و پروفیل قوطی به کشور عراق یاری می نماید. همچنین مراجعه کنندگان نیز ابتدا بایستی بازارهای کشور عراق را شناسایی کرده و براساس مطالعات موجود اقدام به صادرات کالا به عراق نمایند.

نحوه صادرات لوله و پروفیل به ترکیه

در سال گذشته صادرات ایران به ترکیه حدود 8 میلیارد دلار بوده است. عمده کالاهایی که جزو صادرات غیر نفتی ایران به ترکیه بوده شامل خشکبار، انواع میوه، محصولات پتروشیمی، انواع آهن آلات و فلزات و … می باشد. اقتصاد این کشور ترکیبی از صنایع بومی و نوین بوده که روز به روز در حال پیشرفت می باشد. لازم به ذکر است که گام مهم در صادرات آهن آلات به ترکیه تهیه و آماده سازی مجوزهای صادراتی است. مدارک مورد نیاز برای صادرات کالا به ترکیه با توجه به نوع کالای صادراتی تنوع دارد و مجموعه مرکزآهن در راستای تسهیل این امر به شما یاری خواهد نمود. ما از ابتدا تا انتهای صادرات محصولات فولادی با شما همراه خواهیم بود. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات لوله و پروفیل فولادی و استعلام آخرین قیمت ها با شماره تلفن 03135155 تماس حاصل فرمایید.

ردیف نام ضخامت(mm) طول(m) محل بارگیری قیمت $ نمودار خرید
1 0.7-1.5 6 کارخانه 1,140
2 2 6 کارخانه 935
لینک های مفید
تماس 03135155000 03135156000
تماس جستجو حساب کاربری دانلود اپلیکیشن اپلیکیشن دانلود مستقیم اندروید دانلود از بازار دانلود از آی اپس شبکه اجتماعی 0 اینستاگرام تلگرام درباره ی ما مقایسه
0