0
مرکزآهنقیمت ناودانیقیمت ناودانی ماهان

قیمت ناودانی ماهان

1 کارخانه
قیمت ناودانی ماهان
قیمت ناودانی ماهان
به روز رسانی:۱۴۰۲/۰۹/۲۰۰۲:۰۹

کارخانه ناودانی ماهان از جمله کارخانجات موفق در زمینه تولید انواع پروفیل و انواع ناودانی در کشور است. به ناودانی در صنعت، Channel Steel Bar گفته می‌شود اما در بازار با عنوان ناودانی گرم نورد دیده سبک و ناودانی گرم نرود دیده سنگین نیز از آن یاد می‌شود. هر کدام از آن‌ها در بخش‌های مختلف سازه، کاربردهای متفاوتی دارند به عنوان مثال در ساخت سوله، ستون ساختمان، خرپا و فونداسیون بسیاری از ساختمان‌ها کاربرد دارند. ناودانی‌های کارخانه پروفیل صنعت ماهان، از سایز 80 تا 160 تولید می‌شوند.

وزن حدودی این ناودانی‌ها به 46 یا 47 kg می‌رسد. این کارخانه تولیدات خود را مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید می‌کند. از جمله این استاندارها می‌توان به استاندارد اروپا،  DIN EN 1026-1:2009(معمولا برای ناودانی‌هایی با وزن بالا) و استاندارد روسیه GOST 8240: 1997  (اغلب برای ناودانی‌های با وزن پایین) اشاره کرد. به همین دلیل اگر محصولات این کارخانه را با جدول اشتال مقایسه کنید، متوجه عدم اختلاف وزنی و ابعادی محصولات کارخانه ماهان خواهید شد.

انواع ناودانی صنعت ماهان

ناودانی ماهان در انواع مختلفی تولید می‌شود؛ اغلب، ناودانی ها را از لحاظ نحوه تولید و شکل ظاهری، دسته‌بندی می‌کنند:

انواع ناودانی ماهان از لحاظ نحوه تولید:

  1. پرسی
  2. فابریک

برای تولید ناودانی به روش نورد سرد یا همان روش پرسی، از ورق‌های فولادی استفاده می‌شود. در واقع این ورق‌ها همان ماده اولیه تولید انواع ناودانی هستند. در این روش ورق‌های فولادی را در دستگاه‌های مخصوص پرس کرده و به آن فرم مخصوص می‌دهند. قسمت اتصال بال با جان (به دلیل فشار) ضخامت کمتری دارد. تولید ناودانی به روش پرسی یا نورد سرد، سرعت بالایی داشته و دارای لبه‌های صافی است. ابعاد نهایی این نوع ناودانی بسیار دقیق است. استفاده از این نوع ناودانی در صنایعی که دقت بالا نیاز دارد، مرسوم است.

تولید ناودانی به روش فابریک یا همان روش نورد گرم از ابتدا به صورت U شکل تولید می‌شود. برای اینکه ناودانی به روش فابریک تولید شود از شمش فولادی استفاده می‌کنند. بدین صورت که شمش فولادی را در معرض دمای بالا قرار می‌دهند و زمانی‌که شمش‌ها به حالت مذاب درآمدند، آنها را به ورق فولادی تبدیل می‌کنند. در ادامه این فرآیند، ورق‌های فولادی را با عبور دادن از غلتک‌های مخصوص به شکل ناودانی درمی‌آورند. ابعاد ناودانی تولید شده به روش فابریک دقت چندان بالایی ندارد.

انواع ناودانی از لحاظ شکل ظاهری:

  1. مشبک
  2. ساده

ناودانی‌های مشبک با ورق گالوانیزه تولید می‌شوند و برای تولید قفسه‌های فولادی، سازه‌های سبک فولادی و در برخی موارد برای دکوراسیون، مورد استفاده قرار می‌گیرد. سوراخ‌های موجود بر روی آن انتقال کابل یا اتصالات با پیچ و مهره را به راحتی ممکن می‌سازد.

ناودانی‌های ساده بدون هیچ سوراخی جهت مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب در اندازه‌های استاندارد 8، 10، 12، 14 و 16 تولید می‌شوند و در ساخت پل، اتاق برخی از کامیون‌ها، چارچوب‌ درها و تولید ماشیت آلات صنعتی کاربرد دارند.

قیمت ناودانی ماهان

خرید ناودانی ماهان

برای خرید ناودانی ماهان، بهتر است از مراکز معتبر اقدام نمایید؛ زیرا محصولاات این شرکت کیفیت بالایی دارند و ممکن است برخی سودجویان، ناودانی‌های دیگری را تحت عنوان ناودانی ماهان به شما بفروشند. مجموعه مرکزآهن به عنوان یکی از نمایندگان معتبر محصولات شرکت ماهان آماده ارسال سفارشات شماست. لازم به ذکر است برای خرید ناودانی ماهان از مجموعه مرکزآهن، هیچ محدودیتی وجود ندارد و به اندازه نیاز مشتری، بار ارسال خواهد شد. جهت خرید و یا اطلاع از قیمت ناودانی ماهان، کافی است با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان، مشاوره رایگان دریافت نمایید. لازم به ذکر است جهت استعلام قیمت ناودانی، علاوه بر تماس تلفنی، درگاه سایت و شبکه اجتماعی تلگرام نیز آخرین قیمت‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید