کابل کواکسیال

1 کارخانه
کابل کواکسیال
کابل کواکسیال
به روز رسانی:۱۴۰۲/۰۲/۱۹۱۱:۰۲

یکی از انواع کابل‌هایی که برای انتقال داده از آن استفاده می‌شود، کابل کواکسیال نام دارد. این سری از کابل‌ها با استفاده از دو رسانا ساخته می‌شوند. این رساناها را در یک محور جهت دار کرده و با یک لایه عایق از همدیگر جدا می‌کنند. کابل‌های کواکسیال که از جمله معروف‌ترین کابل‌های موجود در بازار هستند، این کابل‌ها با استفاده از هسته‌ای فلزی ساخته می‌شوند. دور این هسته‌ فلزی یک عایق غیر رسانا و دور این عایق یک تور فلزی قرار دارد. در مرحله بعد دور تور فلزی یک رسانای دیگر از جنس قیطان اضافه می‌کنند. در انتها تمامی این سیم‌ها را با یک کاور محافظتی می‌پوشانند. کابل‌های کواکسیال در انواع مختلفی مانند کواکسیال RG59، RG11، RG6 و RG60 تولید می‌شوند. هر یک از این کابل‌ها کاربرد خاص خود را دارند.

قیمت کابل‌ کواکسیال

قیمت کابل کواکسیال روز برای هر متر از این کالا با توجه به کیفیت، کارخانه تولید کننده، جنس روکش، جنس هادی استفاده شده در مرکز، قیمت روز ارز و .... مشخص می‌شود. برای اطلاع از قیمت هر متر از این کالا بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده (ارزش افزوده در زمان تکمیل خرید به محصول اضافه می‌شود) می‌توانید از طریق وبسایت و شبکه‌های اجتماعی مرکزآهن اقدام کنید. یکی از مهم‌ترین خصوصیات کابل‌های کواکسیال که روی قیمت‌ آن‌ها تاثیرگذار می‌گذارد، قطر مغزی و جنس آن است. مغزی کابل کواکسیال می‌تواند از نوع مس، آلومینیوم و آلیاژهایی مس باشد.

قیمت کابل‌ کواکسیال

خرید کابل کواکسیال

کابل‌های کواکسیال به دلیل قابلیت حمل فرکانس بالا، می‌تواند در برابر EMI یا اینترفیس‌های الکترومغناطیسی از سیگنال‌های شما محافظت کند. از کابل‌های مدل کواکسیال می‌توانید در تجهیزات الکترونیکی مانند انواع رادیو، کابل کشی زیر آب، دوربین‌های مدار بسته یا CCTV، تلویزیون، ویدیو خانگی و اینترنت‌ استفاده کرد. یکی از ویژگی‌های کابل‌های RG59، شباهت ظاهری آن با کابل آنتن است. البته این شباهت در مرحله ظاهر به اتمام می‌رسد چراکه قطر مغزی استفاده شده و حجم شیلد کابل‌های کواکسیال با کابل آنتن تلویزیون کاملا متفاوت است.
به طور معمول قطر مغزی استفاده شده در کابل‌های کواکسیال بین 1.2 تا 1.8 میلی‌متر تعریف می‌شود. جنس شیلد استفاده شده در این محصولات و ضخامت آن‌ها با توجه به کاربرد تغییر می‌کند. برای مثال در مکان‌هایی که کابل‌کشی طولانی است از شیلدهای ضخیم‌تر استفاده می‌شود. لایه نهایی کابل یا همان شیلد انتهایی با استفاده از PVC یا CCA ساخته می‌شود. به طور معمول کابل‌های کواکسیال را می‌توان تا طول 500 متر خریداری کرد. اگر به دنبال بهترین نوع کابل‌های کواکسیال هستید، پیشنهاد ما خرید کابل‌هایی است که با استفاده از مغزی مس تولید می شوند.

سفارش کابل کواکسیال از مرکزآهن

برای خرید کابل کواکسیال ابتدا باید قیمت هر متر از این محصول را در روز خرید بررسی کنید. انواع کابل کواکسیال در سایت با آخرین تغییرات قیمت به فروش می‌رسد. دلیل بررسی قیمت در روز خرید این است که فروش تنها با آخرین آپدیت قیمت امکان‌پذیر است. پس از بررسی قیمت‌ها باید نوع کابل کواکسیال را انتخاب کنید، در انتها برای خرید متراژ مورد نظر را به سبد خرید خود اضافه کنید. قبل از انتخاب بین کابل‌های کواکسیال بهتر است با متخصص مشورت کرده تا با توجه به مکان استفاده بهترین کابل را انتخاب کنید. در صورتی که در زمان خرید کابل‌ نیازمند هرگونه راهنمایی بودید حتما با شماره‌های درج شده در سایت مرکزآهن تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید