لوله اسپیرال
0 کارخانه 0 محصول حذف فیلترها

لوله اسپیرال

قیمت لوله اسپیرال گالوانیزه

لوله اسپیرال

لوله های اسپیرال در دسته لوله های درزجوش قرار داشته و در موارد مختلف اعم از لوله انتقال نفت و گاز روند رو به رشدی دارند. به طور کلی یکی از روش های محبوب تولید لوله های فولادی روش اسپیرال می باشد که منجر به تولید محصولاتی در سایزهای 120-5 اینچ و به صورت رول می گردد. لوله های درزجوش مارپیچی که در صنعت با عنوان اسپیرال شناخته شده اند به دلیل مزایای زیاد از جمله انعطاف پذیری، خواص مکانیکی مناسب و مسائل اقتصادی امروزه بیش از پیش مورد توجه فعالان این حوزه قرار گرفته اند و به دلیل رقابت شدیدی که در بازار این محصول وجود دارد و کیفیت قابل رقابت آن با لوله های درزجوش مستقیم، تحقیق در خصوص آن پیش از خرید ضروری می باشد.

مقایسه لوله درزجوش مارپیچی و مستقیم لوله های درزجوش مستقیم و اسپیرال دو روش اساسی در تولید لوله های درزدار بوده که با توسعه فناوری در حال پیشرفت می باشند. مهم ترین تفاوت لوله های اسپیرال با نوع درزجوش مستقیم در هزینه تولید می باشد به طوری که هزینه تولید این محصول در مقایسه با لوله های درزجوش مستقیم کمتر است. ماده اولیه لوله های درزجوش مستقیم ورق های عریض می باشد که فرآیند تولید پیچیده و پرهزینه ای دارند. این در حالی است که ماده اولیه لوله اسپیرال، نوار ورق بوده که نسبت به ورق های عریض کیفیت بالاتر و هزینه کمتری دارد. علاوه بر این هزینه فرآیند اسپیرال نیز پایین تر و در نتیجه قیمت لوله اسپیرال پایین تر از لوله های درزجوش مستقیم می باشد. از مهم ترین مزایای لوله های اسپیرال نسبت به انواع دیگر لوله ها مقاومت زیاد در برابر رشد ترک و شکست بوده که سبب محبوبیت این محصول گشته است.

نحوه ساخت لوله اسپیرال

لوله های اسپیرال به روش شکل دهی مارپیچی تولید می شوند. در این روش ورق های فولادی مانند رزوه ای که پیرامون یک پیچ را گرفته باشد، به صورت لوله فرم داده شده و درز بین لبه های ورق به وسیله جوش پر می شود. جوشکاری این محصول به روش قوسی زیرپودری انجام می گیرد. در این روش قوس تحت پوشش فلاکس یا پودر مخصوص مخفی می گردد و اکسیژن وارد قوس نشده و جوش اکسید نمی شود. در این لوله ها جوشکاری در دو طرف لوله انجام می گردد.

مزایای استفاده از لوله های درزجوش مارپیچی

لوله های اسپیرال دارای خواص مکانیکی بالایی می باشند، در صورتی که به خمکاری در حین نصب نیاز باشد، لوله های مارپیچی گزینه مناسبی هستند، از نظر هزینه نسبت به سایر لوله ها به صرفه تر بوده، از یکنواختی بالایی برخوردارند، فرآیند ساخت این محصول انعطاف پذیر می باشد به این معنا که از ورق هایی با پهنای ثابت لوله هایی با قطرهای متفاوت تولید می شود. همچنین امکان تولید لوله های اسپیرال با قطر یکسان از ورق هایی با پهنای متفاوت وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول و استعلام قیمت لوله اسپیرال با کارشناسان مرکز آهن از طریق شماره تلفن 03135155 تماس حاصل فرمایید.

لینک های مفید
تماس 03135155000 03135156000
تماس جستجو حساب کاربری دانلود اپلیکیشن 0 اینستاگرام تلگرام درباره ی ما مقایسه
0