0
مرکزآهنمیلگرد استیل 321

میلگرد استیل 321

1 کارخانه
میلگرد استیل 321
میلگرد استیل 321
به روز رسانی:۱۴۰۲/۰۷/۱۲۰۹:۰۷

میلگرد استیل 321، عناصری چون کروم، نیکل، سیلیکون، منگنز، فسفر و سولفور دارد و نوعی فولاد گرید 321 محسوب می‌شود. این نوع فولاد، به دلیل داشتن تیتانیوم در برابر زنگ‌زدگی فوق‌العاده مقاوم است.
فروشندگان فولاد، این نوع میلگرد را با نام فولاد نگیر 321 می‌شناسند. این نامگذاری به خاطر خواص غیرمغناطیسی این میلگرد است.

میلگرد استیل 321 در برابر خوردگی، پوسیدگی، اکسیداسیون، حرارت و دماهای زیر صفر مقاومت می‌کند. استحکام بالای استیل 321 آن را در محدوده دمایی 425 تا 900 درجه سانتیگراد حفظ می‌کند. این میلگرد قابلیت آهنگری در دمای 900 تا 1200 درجه سانتیگراد هم دارد. میلگرد استیل 321 در برابر بسیاری از اسیدهای آلی و غیرآلی هم مقاوم است و در محیط‌های کلریدی گرم تا دمای 60 درجه سانتیگراد مقاومت نشان می‌دهد.

گرچه میلگرد استیل گرید 321 قابلیت سخت‌کاری از طریق عملیات حرارتی ندارد، اما قابلیت فرم‌پذیری بالای این میلگرد، آن را مناسب جوشکاری با تمام روش‌ها و اکثر فرآیندهای استاندارد جوش ذوبی می‌کند.

قیمت میلگرد استیل 321

قیمت میلگرد امروز استیل 321 را عواملی چون قیمت مواد اولیه و خام برای تولید میلگرد، هزینه‌های حمل و نقل، تورم، بالا و پایین بودن عرضه و تقاضا و صنایع وابسته تعیین می‌کند. قیمت میلگرد استیل 321 به نوع آلیاژ آن یعنی درصد نیکل و کروم و سایز هم بستگی دارد.

میلگرد استیل 321 با توجه به طول، وزن، سایز و قطرهای مختلف آن در بازار، قیمت متغیری دارد. هر چه قطر، طول یا وزن میلگرد بیشتر می‌شود، قیمت میلگرد استیل هم افزایش می‌یابد. عامل دیگر تعیین‌کننده قیمت میلگرد 321، کیفیت جنس آن و مرغوبیتش بر اساس استانداردها است. کشور سازنده و برند هم دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت میلگرد 321 هستند.

به دلیل ثابت نبودن نرخ ارز، قیمت میلگرد 321 دچار نوسان می‌شود و با بالا و پایین شدن نرخ ارز، با کم و زیاد شدن قیمت این میلگرد مواجه می‌شویم. میلگرد استیل 321 استحکام کششی، جوش‌پذیری، شکل‌پذیری، انعطاف‌پذیری و فرم‌پذیری مناسبی با دو روش نفوذی و مقاومتی دارد. میلگرد 321، عملیات حرارتی پس از جوشکاری نیاز ندارد و به همین دلیل، مناسب ساخت قطعاتی است که با جوشکاری و در دمای بالا ساخته می‌شوند.

این ویژگی‌ها، این نوع میلگرد را مناسب استفاده در تجهیزات پالایشگاه نفت و گاز و خودروسازی می‌کند. میلگرد استیل 321 در ساخت تجهیزات صنایع هوایی، دریایی، تولید شکر، مهندسی، کشتی‌سازی، غذایی، نساجی، لبنی، پتروشیمی، حمل و نقل، شیمیایی، راه‌آهن، موتورهای الکتریکی و پمپ‌ها، کشاورزی، اتومبیل و شیلنگ و اتصالات هم استفاده می‌شود و مناسب شفت‌سازی و ساخت قطعات و تجهیزات نیروگاه برق و لوله‌های خطوط بخار است.

منیفولد اگزوز هواپیماها، اتصالات دما بالا، قطعات کوره، مبدل‌ها، لوله‌های مشعل و دودکش‌ها و تجهیزات دما بالای صنایع معدنی، دیگر موارد استفاده از این نوع میلگرد هستند. این نوع میلگرد به دلیل داشتن تیتانیوم، پولیش‌پذیر و مناسب کاربردهای دکوراتیو نیست.

خرید میلگرد استیل 321

قبل از خرید میلگرد استیل 321 باید بدانید که این نوع میلگرد در مقایسه با سایر میلگردها‌ کمی‌ گران‌تر است، چون کیفیت بالایی دارد و مقاومت آن، بهتر از میلگردهای معمولی بازار است. برای خرید میلگرد استیل 321 و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن از همکاران ما در مرکز آهن مشورت بگیرید.

اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید