بست لوله ایران بست

1 کارخانه
بست لوله ایران بست
بست لوله ایران بست
به روز رسانی:۱۴۰۲/۱۲/۱۰۰۹:۱۲

هنگام نیاز به دسترسی به نقاط بسیار سخت ساختمان که دارای ارتفاع بیش از 2 متر یا شکل پیچیده ای دارند و همچنین حفظ ایمنی کارگران نیاز به سازه ای مطمئن تحت عنوان داربست می باشد.

داربست که از نوع سازه های خرپایی می باشد و از جنس های فلزی و چوبی ساخته می شود از اهمیت قابل توجهی در انواع پروژه های ساختمانی از جمله ساخت و یا تعمیر سازه ها دارد چرا که مستقیماً با جان کارکنان ساختمانی در ارتباط می باشد.

داربست های چوبی شامل تخته و خرک و پل موقت می باشند و داربست های فلزی که گزینه برتر مورد استفاده در بیشتر سازه ها است دارای اجزایی مانند لوله ها، بست های داربستی، مغزی داربست و اتصال داربست می باشند. بست های داربستی با توجه به اهمیت کیفیت آن ها در چگونگی و عمر کلی داربست باید دارای جنس مقاوم در برابر تنش های مکانیکی مقاوم باشد و در برابر عوامل محیطی همچون باران و آلودگی ها مقاومت خوردگی مناسبی داشته باشند.

همچنین با توجه به تعداد بالای مورد نیاز بست داربستی در کنار لوله های داربستی به منظور برپاکردن داربست هایی با ارتفاع نسبتاً بالا قیمت بست داربستی روی هزینه نهایی تأثیر گذار خواهد بود. از طرفی لازم است تا قبل از سفارش و خرید و استفاده با انواع بست ها آشنا بود تا انتخاب صحیحی داشته باشیم.

انواع بست داربستی

بست های داربستی انواع مختلفی دارند که مهمترین آن ها عبارتند از:
بست تک پیچ: این نوع بست از جنس ورق سیاه 4یا 5 میلی متر می باشد که برای لوله های داربستی که خیلی تحت فشار نمی باشند مانند تمیزکاری نمای ساختمان و حتی مکان های سرپوشیده به منظور جلویگری از سوراخ شدن سقف استفاده می شود.

بست دو پیچ: این نوع بست در جاهایی که قابلیت نصب در جاهای دستگیر در نصب داربست دارد، استفاده می شود که از جنس چدن داکتیل نشکن می باشد. مهمترین کاربرد آن برای اتصال دو لبه لوله به حالت 90 درجه در تمامی سطوح کاری است.

بست چهار پیچ: این محصول که در وزن های 300/1 الی 650/1 گرم و از جنس چدن داکتیل تولید می شوند، نسبت به دیگر بست های موجود فروش و مصرف بیشتری دارد و توانایی تحمل وزن تا حدود 1200 کیلوگرم را دارد.

بست گردون: این بست با جنس چدن داکتیل نشکن در پروژه های پالایشگاهی و پتروشیمی در زوایای 360 درجه بکار گرفته می شود و امکان اینکه نصاب بتواند دو لوله داربستی را بر روی یکدیگر عمود بچرحاند را دارد.

بست آهنگیر یا H: این بست از جنس چدن داکتیل ساخته می شود که با نام دیگر بست آهنگیر شناخته می شود از یک طرف به تیرآهن و از یک طرف به لوله نصب می شود و در دکل های نفتی کاربرد قابل توجهی دارد.

بست چهار پیچ تیرآهنی: جنس این محصول نیز از داکتیل می باشد که در کارهایی که تکیه گاه آن تیرآهن می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

بست مغزی: در سازه های داربستی دارای ارتفاع بالای 6 متر این محصول (با جنس داکتیل) بسیار پرکاربرد است که با هدف بهبود استحکام لوله هایی که روی هم قرار می گیرند بکار گرفته می شود.

قیمت بست های داربستی همچون دیگر مقاطع فولادی از تغییرات قیمت جهانی آهن و نرخ ارز مستقیماً تأثیر می پذیرد. در حال حاضر کارخانه های متفاوتی مانند فولاد شرق و فولاد گستر انواع بست ها را با کیفیت خوبی در بازار عرضه می کنند. شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه قبل از سفارش نهایی با کارشناسان فروش مرکز آهن که اطلاعات تماس آن ها در این صفحه مشاهده می شود، تماس بفرمایید.

اطلاعات بیشتر
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید