فولاد دهشیر یزد

4 ماه پیش4108بازدید0دیدگاه3امتیاز (13 رای)
فولاد دهشیر یزد

معرفی کارخانه فولاد دهشیر یزد

مجتمع فولاد دهشیر یزد از سال 1387 با مدیریت حسن حداد دهشیری در زمینه تولید انواع نبشی ، تیرآهن و ناودانی فعالیت دارد. ظرفیت تولید این مجموعه سالانه بیش از صد هزار تن انواع محصولات فولادی بوده که به مصرف بازار داخلی می رسد. کارخانه فولاد دهشیر در زمینی به مساحت 50 متر مربع واقع در استان یزد، تفت، کیلومتر 2 جاده دهشیر ابرکوه، جنب کمربندی دهشیر واقع می باشد. با راه اندازی این مجتمع در شهرستان تفت زمینه ایجاد اشتغال برای 200 نفر از اهالی مناطق محروم ساکن اطراف دهشیر یزد فراهم گردید. این کارخانه در نظر دارد با راه اندازی خط تولید سایر محصولات فولادی اعم از میلگرد و ذوب آهن زمینه اشتغال افراد بیشتری را در این مناطق محروم فراهم نماید. در روزهای ابتدایی راه اندازی یکی از عمده مشکلات موجود بر مسیر پیشرفت فولاد دهشیر نداشتن برق صنعتی عنوان گردید که با تلاش متخصصان در این حوزه برق مورد نیاز مجموعه از نیروگاه برق نیر واقع در 40 کیلومتری این واحد صنعتی فراهم گردید. با این حال پس از احداث این واحد تولیدی مشکلاتی برای برق منطقه دهشیر به وجود آمد.

محصولات مجتمع فولاد دهشیر یزد

از محصولات این شرکت می توان به تولید انواع تیرآهن، نبشی و ناودانی اشاره کرد. در ادامه به بررسی مشخصات این محصولات خواهیم پرداخت.

شرکت فولاد دهشیر یزد یکی از تولیدکنندگان مطمئن برای انواع نبشی و ناودانی در کشور می باشد. کیفیت بالا و کنترل دقیق خواص مکانیکی این محصولات در کنار تلرانس های ابعادی بسیار دقیق سبب توجه خریداران به محصولات این شرکت گردیده است.

شرکت فولاد دهشیر یزد

ناودانی فولاد دهشیر یزد

ناودانی تولیدی این شرکت از نورد گرم شمش فولادی آماده به دست می آید. همان طور که می دانید ناودانی یک پروفیل U شکل بوده و در دسته پروفیل با مقطع باز قرار می گیرد. ناودانی های تولیدی در بازار داخلی ایران عموما به دو دسته پرسی و فابریک تقسیم بندی می شوند. ناودانی های پرسی توسط پرس به شکل مورد نظر رسیده و ناودانی های فابریک از همان ابتدای تولید به صورت ناودانی از چرخه تولید خارج می شوند. این دسته از محصولات خود به دو قسمت نورد گرم و سرد تقسیم بندی می شوند. دو دسته دیگر ناودانی ها به نام مشبک و ساده می باشند. ناودانی های مشبک از ورق گرم به صورت نورد گرم و یا سرد تولید می گردند. همچنین این محصولات در مصارفی اعم از ساخت قفسه های مستحکم فولادی و سازه های سبک فولاد مورد استفاده قرار می گیرد.

ناودانی های ساده جزو دسته ناودانی های ساختمانی و صنعتی بوده که به صورت نورد گرم و شیب دار با بال موازی تولید می گردند. این محصولات نیز می تواند به وسیله گالوانیزه سرد یا گرم مورد استفاده قرار گیرد. این مجموعه در حال حاضر به تولید ناودانی سایز 8 و با طول 6 متر سبک مشغول می باشد.

نبشی فولاد دهشیر یزد

نبشی تولیدی این کارخانه توسط نورد گرم شمش فولادی تولید می گردد. این محصولات در دسته پروفیل های فولادی قرار دارند که به صورت منفرد و مرکب در ساخت پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. نبشی ها نیز در دو دسته پرسی و فابریک موجود بوده که نوع پرسی آن توسط پرس های مخصوص تولید گردیده و نوع فابریک از همان ابتدا به شکل نبشی از پروسه تولید خارج می گردد. این محصول برای اتصال پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی سازه ها نیز از نبشی های خرد شده استفاده می گردد که اصطلاحا نبشی لقمه نامیده می شوند.

تیرآهن فولاد دهشیر یزد

این محصول یکی از مهمترین مقاطع مورد نیاز در ساخت و ساز می باشد و وظیفه تحمل تنش های حاصل از نیروی برشی را بر عهده دارد. یکی از روش های مرسوم تولید تیرآهن استفاده از نورد گرم می باشد و در این روش شمش های فولادی پس از حرارت دیدن در کوره های مخصوص نورد شده و به شکل نهایی تبدیل می گردند. تیرآهن ها در انواع مختلف و سایزهای متنوع تولید و به بازار مصرف وارد می گردند.

آدرس مجتمع فولاد دهشیر یزد

شهرستان یزد، تفت، کیلومتر 2 جاده دهشیر ابرکوه ، جنب کمربندی دهشیر

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد