جدول وزن میلگرد فایکو

جدول وزن میلگرد فایکو

میلگردهای تولید شده توسط فولاد البرز ایرانیان با تنوع ابعادی و مشخصات فنی مختلف در بازار موجود هستند. خریداران و فعالان صنعتی برای کاربرد این محصول نیاز به جدول وزن دقیق و قابل اعتمادی دارند تا بتوانند به راحتی و با دقت موردنظر محاسبات وزنی را انجام دهند. جدول وزن میلگرد فایکو نه تنها به منظور سهولت در محاسبات و طراحی‌های مرتبط با میلگردها مورداستفاده قرار می‌گیرد بلکه به عنوان یک راهنمای کاربردی واحدهای وزنی، اطلاعات مفیدی را به افراد مختلف ارائه می‌دهد.

در این مقاله، به بررسی جدول وزن میلگردهای تولید شده توسط کارخانه میلگرد فایکو پرداخته خواهد شد. این بررسی شامل توضیحاتی درباره سایز میلگرد فایکو و استانداردها و مشخصات فنی مربوطه بوده و در نهایت جدول وزن دقیق و کاملی برای میلگردهای مختلف این کارخانه ارائه خواهد شد. این مقاله به عنوان یک منبع معتبر و قابل اعتماد مهم‌ترین اطلاعات موردنیاز برای انتخاب، استفاده و محاسبات مرتبط با میلگردهای فولاد البرز ایرانیان را ارائه می‌دهد.

محاسبه وزن میلگرد فایکئ

فرمول محاسبه وزن میلگرد فایکو

فرمول محاسبه وزن هر شاخه میلگرد فایکو علاوه بر اینکه اطلاعاتی از وزن میلگردهای این کارخانه را ارائه می‌دهد، به عنوان یک ابزار کاربردی برای انجام محاسبات سریع و دقیق در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرمول بر اساس ابعاد و خصوصیات فنی میلگردها و واحد وزنی استفاده شده و روش محاسبه به‌صورت استاندارد و قابل اعتماد ارائه می‌شود.

با دسترسی به این فرمول، کاربران قادر خواهند بود به سادگی وزن میلگردهای فایکو را محاسبه کرده و از آن در طراحی‌ها و محاسبات قیمت میلگرد فایکو استفاده کنند. این فرمول به عنوان یک راهنمای کاربردی و قابل اعتماد، وزن تقریبی میلگردهای تولیدی این کارخانه را به شما ارائه می‌دهد. ولی لازم به ذکر است که برای اطلاع از وزن دقیق تنها باید به جدول وزنی میلگرد فایکو که در این صفحه نیز ارائه شده است، مراجعه کنید.

وزن میلگرد = ۱۰۰۰ / 2 (شعاع) * (3.14) * (چگالی)

یکی از مهمترین خصوصیات میلگردهای تولیدی کارخانه فایکو نزدیکی وزن میلگرد این کارخانه به وزن ارائه شده در جداول اشتال است. برای مثال وزن میلگرد 10 این کارخانه 7.4 کیلوگرم بوده که تنها 100 گرم از وزن جدول اشتال کمتر است. ازطرفی با وجود کیفیت بالای این محصولات و دقت ابعاد و وزنی مطلوب، قیمت میلگرد 10 و سایر ابعاد آن نسبت به تولیدات دیگر کارخانجات مناسب‌تر است. همین امر موجب تقاضای بالای میلگرد فایکو در صنایع مختلف شده است. در ادامه به بررسی وزن سایر ابعاد این محصول ارزشمند خواهیم پرداخت.

وزن میلگرد 12 فایکو

میلگرد فایکو محصولات خود را براساس استانداردهای ملی تولید کرده و وزن میلگردهای تولیدی به وزن جدول اشتال بسیار نزدیک است. برای مثال وزن میلگرد 12 فایکو 10.6 کیلوگرم بوده که نسبت به وزن جدول اشتال (10.7 کیلوگرم) تنها اندکی کمتر است. شباهت زیاد وزن میلگردهای فایکو به وزن استاندارد، موجب محبوبیت بالای این محصولات در میان خریداران شده است. همچنین وزن این سایز از میلگرد فایکو نسبت به میلگرد ذوب آهن نیز کمتر بوده بنابراین قیمت میلگرد 12 این کارخانه برای خریداران به صرفه‌تر است.

وزن میلگرد 14 فایکو

وزن میلگرد 14 فایکو براساس جداول وزنی 14.5 کیلوگرم اعلام شده که نسبت به وزن جدول اشتال (14.6 کیلوگرم) اختلاف اندکی دارد. میلگرد سایز 14 فایکو را می‌توان محبوب‌ترین محصول در بازار داخلی دانست. علت محبوبیت و تقاضای بالای این محصول نیز کیفیت و دقت وزنی بالای آن نسبت به تولیدات دیگر کارخانجات است. قیمت میلگرد 14 کارخانه فایکو به همراه قیمت این محصول در سایر برندهای مطرح را می‌توانید در سایت مرکزآهن مشاهده کنید.

وزن میلگرد 16 فایکو

وزن میلگرد 16 فایکو نیز براساس جدول وزنی 18.9 کیلوگرم برای هر شاخه است که نسبت به وزن استاندارد جدول اشتال تنها 100 گرم تفاوت دارد. این در حالی است که وزن میلگرد 16 ذوب آهن اصفهان 20 کیلوگرم گزارش شده است. این اختلاف موجب کاهش قیمت میلگرد 16 فایکو نسبت به میلگرد ذوبی خواهد شد. بنابراین میلگرد 16 فایکو یک گزینه بسیار مناسب و اقتصادی برای پروژه‌های حساس به شمار می‌رود.

وزن میلگرد 18 فایکو

میلگرد 18 فایکو دقیقا مطابق با جدول اشتال تولید شده و دارای وزنی برابر 24 کیلوگرم است. این در حالی است که میلگرد 18 ذوب آهن وزنی بیشتر از جدول اشتال دارد. این میلگرد یکی از مطمئن‌ترین و بااستحکام‌ترین محصولات موجود در بازار بوده که با استاندارد و کیفیت بسیار بالایی ارائه شده است. قیمت میلگرد 18 فایکو نیز نسبت به سایر محصولات موجود در بازار بسیار مناسب است.