صنایع نورد فولاد گلستان

3 ماه پیش7243بازدید0دیدگاه3.8امتیاز (39 رای)
صنایع نورد فولاد گلستان

صنایع نورد فولاد گلستان در سال 75 تجهیزات خطوط نورد تولید میلگرد گلستان، کلاف و مقاطع فولادی ساختمانی را از شرکت پومینی ایتالیا خریداری کرد. پس از تکمیل تجهیزات خطوط تولید و تامین منابع مالی از بانک، کارخانه نورد فولاد گلستان در زمینی 66 هکتاری تاسیس و عملیات اجرایی آن در سال 81 انجام شد. در سال 89 کارکنان فنی مجموعه نورد گلستان خطوط تولید این کارخانه را بهره‌برداری کردند. عباس صالح اردستانی، مدیرعامل شرکت نورد فولاد گلستان و اسماعیل ممشتی، رئیس هیئت مدیره آن است. 70 درصد اقتصاد استان گلستان از طریق کشاورزی تامین می‌شود و کارخانه نورد فولاد مینودشت هم از بزرگ‌ترین طرح‌های تولیدی- تجاری این استان است.

کارخانه فولاد مینودشت گلستان

کارخانه فولاد نورد گلستان بزرگ‌ترین کارخانه نورد شمال کشور است و محصولات باکیفیت و منطبق با استانداردهای روز می‌سازد. این مجموعه از تجهیزات مدرن، به‌روز و مطابق با آخرین تکنولوژی‌ها سود برده و برای قریب به 150 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی کرده است. مهندسان فنی شرکت نورد ذوب آهن گلستان، برخی تجهیزات خطوط تولیدی چون تهویه، سیستم برق‌رسانی و اعلام حریق را طراحی کرده‌اند.

تجهیز خطوط تولید، افزایش ظرفیت تولید، اشتغال‌زایی در استان گلستان و ارتقای کیفیت محصولات از اهداف مجموعه نورد فولاد گلستان است. شرکت صنایع نورد فولاد گلستان که آن را به نام کارخانه نورد مینودشت هم می‌شناسند، به‌عنوان تولیدکننده برتر شمال کشور انتخاب شده و به‌جز رفع نیازهای داخلی توانسته مازاد محصولات خود را به کشورهای منطقه ارسال کند.

نورد فولاد گلستان

محصولات کارخانه فولاد گلستان

محصولات کارخانه فولاد نورد گلستان به‌صورت میلگرد کلاف و شاخه‌ای تولید می‌شود. تولیدات مجموعه ذوب آهن گلستان شامل کلاف ساده و آجدار از قطر 5.5 تا 14 میلیمتر، میلگرد ساده شاخه‌ای از قطر 8 تا 28 میلیمتر و میلگرد آجدار در شاخه‌هایی با قطر 8 تا 28 میلیمتر هستند. این کارخانه سالانه 340 هزار تن میلگرد، مفتول و کلاف تولید می‌کند. شما می‌توانید برخی از محصولات کارخانه فولاد گلستان را در جدول زیر مشاهده کنید.

آنالیزمحل بارگیرینوع
قیمت میلگرد ۸ گلستان
A3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد ۱۴ گلستانA3کارخانهشاخه آجدار
قیمت میلگرد ۱۶ گلستان
A3کارخانهشاخه آجدار

میلگرد ساده و گرید یک، از محصولات فولاد گلستان است. این محصول، صاف است و مقاومت تسلیم 2400 و مقاومت کششی 3600 دارد. گرید دوم این میلگرد آج دارد و مشخصه آج 340، مقاومت تسلیم 3400 و مقاومت کششی پنج هزار از ویژگی‌های آن است. گرید سوم میلگرد گنبد کاووس، آج جناغی دارد و از مقاومت تسلیم چهار هزار و مقاومت کششی شش هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع برخوردار است.

شرکت صنایع نورد فولاد گلستان

فولاد گلستان

صنایع نورد فولاد گلستان همواره استفاده از آخرین تکنولوژی های روز و پیشروی همگام با استانداردهای روز را در برنامه تحقیق و توسعه خود قرارا داده است و در نظر دارد با تجهیز خطوط تولید در راستای افزایش ظرفیت های تولیدی، اشتغال زایی و ارتقاء سطح کیفی محصولات خود گام بردارد. عباس صالح اردستانی مدیر عامل شرکت نورد فولاد گلستان، اسماعیل ممشتی رئیش هیئت مدیره مجموعه و با همت شبانه روزی پرسنل مجرب خود موفق شدند عنوان تولید کننده برتر شمال کشور را برای مجموعه نورد فولاد گلستان به ارمغان آورند. با توجه به اینکه حدود 70 درصد از اقتصاد این استان از طریق کشاورزی و فعالیت های مربوطه تامین می شود اما جایگاه این مجموعه در اشتغال زایی استان قابل چشم پوشی نیست.

شرکت صنایع نورد فولاد گلستان که به کارخانه نورد مینودشت نیز شناخته می شود طی سال های گذشته توانسته علاوه بر رفع نیازهای داخلی مازاد محصولات خود را به کشورهای منطقه نیز ارسال کند و در زمره تولید کنندگان بی واسطه در سطح کشور قرار گیرد. در حال حاضر کارخانه نورد فولاد مینودشت جزء بزرگ ترین طرح های تولیدی-تجاری استان گلستان با یک دهه سابقه در زمینه تولید مقاطع فولادی و صادرات میلگرد است.

بازرسان فنی، نمونه‌هایی از محصولات فولادی کارخانه را پس از تولید، در آزمایشگاه آنالیز ارزیابی می‌کنند. خواص فیزیکی و شیمیایی این محصولات در واحدهای کنترل کیفی بررسی می‌شود. در این مرحله تست‌های مختلف روی نمونه‌ها انجام می‌دهند و نتیجه این تست‌ها را در قالب گزارش همراه با محصول به خریدار شرکت ذوب آهن گلستان ارائه می‌دهند. سایز، گرید و طول محصول را هم بر روی پلاک الصاقی آن حک می‌کنند. آدرس کارخانه فولاد ذوب آهن استان گلستان، پنج کیلومتری جاده مینودشت به سمت گنبد است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد