جدول وزن میلگرد حسن رود

جدول وزن میلگرد حسن رود

هنگام خرید انواع میلگرد، اطلاع از وزن آن اهمیت زیادی در صنعت ساخت و ساز و سایر حوزه‌های مرتبط دارد. مهندسان نیاز دارند تا وزن میلگرد را در طراحی و اجرای سازه‌ها در نظر بگیرند و اطمینان حاصل کنند که سازه به درستی بار میلگرد را تحمل کرده و ایمنی لازم را دارد. حتی در فرآیند حمل و نقل مواد ساختمانی، اطلاع از وزن میلگرد اهمیت دارد.

این اطلاعات به مدیران پروژه کمک می‌کند تا نحوه حمل و تخصیص منابع حمل‌ونقل را بهینه‌سازی کنند. به طور کلی فاکتورهای مختلفی با اطلاع از وزن دقیق میلگرد، تسهیل می‌شوند! زمانی که از وزن هر شاخه میلگرد اطلاعات لازم را داشته باشید، ناهماهنگی‌های وزنی را به راحتی پیدا می‌کنید؛ زیرا ممکن است نشانه مشکل در تولید یا کنترل کیفیت باشد.

اطلاعات دقیق از وزن میلگرد حتی به خود کارخانه تولید کننده کمک می‌کند تا هر گونه اختلال را سریع‌تر تشخیص دهند و رفع کنند. حالا که اهمیت اطلاع از وزن میلگرد را دریافتید، قصد داریم وزن هرشاخه میلگرد حسن رود را بررسی کنیم تا هنگام خرید میلگرد این کارخانه، با چالش مواجه نشوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

فرمول محاسبه وزن میلگرد حسن رود

فرمول محاسبه وزن میلگرد حسن رود گیلان

همه ما می‌دانیم کارخانجات برای مقاطع مختلفی که تولید می‌کنند مشخصاتی نیز ارائه می‌دهند؛ یکی از این مشخصات جدول وزنی است که برای اغلب مقاطع فولادی مخصوصا میلگرد اهمیت بسیاری دارد. استفاده از این جداول هنگام خرید میلگرد بسیار مرسوم است و می‌توان گفت ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای رسیدن به وزن هر شاخه میلگرد است.

اما از دیگر راه‌هایی که می‌توان وزن انواع مقاطع از جمله وزن میلگرد حسن رود را به دست آورد، استفاده از فرمول است که ممکن است در برخی مواقع مزایای بیشتری نسبت به استفاده از جدول داشته باشد. مثلا استفاده از فرمول، امکان اعمال تغییرات در پارامترهای مختلف را فراهم می‌کند! به این ترتیب، می‌توانید وزن میلگرد را بر اساس اندازه‌ها، جنس و یا دیگر ویژگی‌ها به دلخواه محاسبه کنید.

اما ممکن است این روش معایبی نیز داشته باشد! برای محاسبه دقیق وزن میلگرد با فرمول، نیاز به دانش درست درباره پارامترهای مختلف میلگرد و روابط ریاضی است. یا اگر اگر اطلاعات ورودی (مانند قطر و طول میلگرد) به درستی وارد نشوند یا اگر از فرمول نادرستی استفاده شود، احتمال خطا در محاسبات وزن افزایش می‌یابد.

در کل، انتخاب بین استفاده از فرمول یا جدول، بستگی به شرایط خاص پروژه و ترجیحات فردی دارد. با این حال استفاده از فرمول را در محیط‌های مهندسی و صنعتی می‌بینیم. از طریق فرمول زیر می‌توانید وزن انواع میلگرد را محاسبه نمایید، فقط کافیست طول و سایز میلگرد حسن رود را داشته باشید تا در فرمول جایگذاری کنید:

1000 / 7.8*  3.14 * طول * قطر میلگرد به توان 2 = وزن هر متر میلگرد به کیلوگرم

وزن میلگرد 10 حسن رود

میلگرد 10 حسن رود گیلان با گرید A2 به تولید می‌رسد. وزن این میلگرد 6.9 کیلوگرم بوده و کمتر از یک کیلو با استاندارد فاصله دارد. قیمت میلگرد 10 تولید کارخانه گیلان با وزن آن ارتباط مستقیم دارد.

وزن میلگرد 12 حسن رود

وزن هرشاخه 12 متری میلگرد حسن رود، 10 کیلوگرم است و در دسته میلگردهای سبک وزن قرار دارد. کاربرد این میلگرد را می‌توان در آرماتوربندی (عرضی) مشاهده کرد. قیمت میلگرد 12 گیلان مرتبا در سایت مرکزآهن آپدیت می‌شود.

وزن میلگرد 14 حسن رود

میلگرد حسن رود با سایز 14 در دو گرید A2 و A3 تولید می‌شود؛ هر شاخه از این میلگردها 13.7 کیلوگرم وزن دارند که نسبت به استاندارد جهانی کمتر است. قیمت میلگرد 14 بسته به گرید آن می‌تواند متفاوت باشد.

وزن میلگرد 16 حسن رود

قیمت میلگرد 16 به دلیل تقاضای بالا می‌تواند بیشتر از سایر میلگردهای نام برده باشد. وزن این میلگرد حدود 18 کیلوگرم است و در انواع سازه جهت آرماتوربندی (طولی) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وزن میلگرد 18 حسن رود

میلگردهای 18 تا 32 را در دسته میلگردهای سنگین وزن قرار می‌دهند. با این حال قیمت میلگرد 18 با 32 (در هر کیلوگرم) تفاوتی ندارند. اما قیمت میلگرد حسن رود می‌تواند متفاوت باشد. وزن میلگرد 18 گیلان 21 کیلوگرم است.