صنایع نورد فولاد هما

3 ماه پیش3374بازدید0دیدگاه2.7امتیاز (10 رای)
صنایع نورد فولاد هما

معرفی شرکت صنایع نورد فولاد هما

کارخانه صنایع نورد فولاد هما در نهم دی ماه 1393 در استان البرز به بهره برداری رسید و کار خود را آغاز نمود. فعالیت این شرکت در گروه کالایی ساخت آهن و فولاد اساسی است. مجوز پروانه بهره برداری این مجموعه در زمینه تولید محصولات فولادی و آهنی است. این کارخانه در زمینه تولید لوله های بدون درز دقیق در دو نوع ساده کربنی و کم آلیاژی فعالیت می کند. تولیدات این مجتمع شامل قطعات فولادی ، میلگرد ، قالب های متداول شمش فولادی ، اندود و پوشش قالب ها ، طراحی قالب و... است.

ورق های فلزی به دو روش تولید می شوند یکی روش ریخته گری مداوم و ریخته گری تکباری. در ریخته گری مداوم حجم مذاب تولیدی بالاست و مذاب به روش مخصوصی به طور پیوسته تبدیل به شمش شده و در ادامه شمش در همان دمای بالا نورد شده و در نهایت به ورق تبدیل می شود ، اما اگر کارگاه های تولیدی با ظرفیت پایین باشند این قالب ها به صورت چدنی تولید ریخته گری و تختال می شوند و سپس به واحد نورد برده می شوند تا پیش از گرم کردن تختال آن را نورد کنند و تختال ها را به ورق های مورد نیاز تبدیل کنند. ریخته گری های این مجموعه در قالب های بی بار (یعنی قالب های موقت) و دائمی (غیر انبساطی) فعال است.

صنایع نورد فولاد هما

در سال 96 خبر عملیات احداث مجتمع صنایع نورد فولاد هما در استان خوزستان و در شهر خرمشهر اعلام شد و بعد از مدتی در 29 شهریور 96 مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کلنگ احداث مجتمع صنایع نورد فولاد هما را به زمین زد. این مجموعه در خرمشهر با سرمایه ای بالغ بر 500 میلیارد ریال احداث می شود و البته هنوز تکمیل و به بهره برداری نرسیده است. این مجموعه در راستای فاز اول که در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز اجرا شد، می باشد. این مجتمع فولادی توان تولید انواع لوله های فولادی تا ظرفیت 120 هزار تن در سال را داراست و با تکمیل این پروژه می توان برای 250 نفر به صورت مستقیم در خرمشهر اشتغال آفرینی کرد.

آدرس کارخانه نورد فولاد هما

استان البرز ، کرج ، شهرک صنعتی اشتهارد ، بلوار ابوریحان ، خیابان حسابی غربی  ، ریحان 4 ، ارغوان 3  ،پلاک 4027 و 4028

آدرس دفتر مرکزی

تهران ، تهرانسر ، چهارراه صدف ، ساختمان اردیبهشت ، پلاک 302 ، طبقه سوم ، واحد 12

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد