2.6/5
5رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی شرکت صنایع نورد فولاد هما

کارخانه صنایع نورد فولاد هما در نهم دی ماه ۱۳۹۳ در استان البرز به بهره برداری رسید و کار خود را آغاز نمود. فعالیت این شرکت در گروه کالایی ساخت آهن و فولاد اساسی است. مجوز پروانه بهره برداری این مجموعه در زمینه تولید محصولات فولادی و آهنی است. این کارخانه در زمینه تولید لوله های بدون درز دقیق در دو نوع ساده کربنی و کم آلیاژی فعالیت می کند. تولیدات این مجتمع شامل قطعات فولادی ، میلگرد ، قالب های متداول شمش فولادی ، اندود و پوشش قالب ها ، طراحی قالب و… است.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : صنایع نورد فولاد هما

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

ورق های فلزی به دو روش تولید می شوند یکی روش ریخته گری مداوم و ریخته گری تکباری. در ریخته گری مداوم حجم مذاب تولیدی بالاست و مذاب به روش مخصوصی به طور پیوسته تبدیل به شمش شده و در ادامه شمش در همان دمای بالا نورد شده و در نهایت به ورق تبدیل می شود ، اما اگر کارگاه های تولیدی با ظرفیت پایین باشند این قالب ها به صورت چدنی تولید ریخته گری و تختال می شوند و سپس به واحد نورد برده می شوند تا پیش از گرم کردن تختال آن را نورد کنند و تختال ها را به ورق های مورد نیاز تبدیل کنند. ریخته گری های این مجموعه در قالب های بی بار (یعنی قالب های موقت) و دائمی (غیر انبساطی) فعال است.

صنایع نورد فولاد هما

در سال ۹۶ خبر عملیات احداث مجتمع صنایع نورد فولاد هما در استان خوزستان و در شهر خرمشهر اعلام شد و بعد از مدتی در ۲۹ شهریور ۹۶ مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کلنگ احداث مجتمع صنایع نورد فولاد هما را به زمین زد. این مجموعه در خرمشهر با سرمایه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال احداث می شود و البته هنوز تکمیل و به بهره برداری نرسیده است. این مجموعه در راستای فاز اول که در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز اجرا شد، می باشد. این مجتمع فولادی توان تولید انواع لوله های فولادی تا ظرفیت ۱۲۰ هزار تن در سال را داراست و با تکمیل این پروژه می توان برای ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم در خرمشهر اشتغال آفرینی کرد.

آدرس کارخانه نورد فولاد هما

استان البرز ، کرج ، شهرک صنعتی اشتهارد ، بلوار ابوریحان ، خیابان حسابی غربی  ، ریحان ۴ ، ارغوان ۳  ،پلاک ۴۰۲۷ و ۴۰۲۸

آدرس دفتر مرکزی

تهران ، تهرانسر ، چهارراه صدف ، ساختمان اردیبهشت ، پلاک ۳۰۲ ، طبقه سوم ، واحد ۱۲

۲٫۶
۵رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری