3.8/5
5رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاریخچه تاسیس شرکت تولیدی فولاد خرمدشت تاکستان

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در سال ۱۳۸۸ در تاکستان شهرک صنعتی خرمدشت تاسیس و یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید. مدیر عامل این کارخانهآقای فریدون طاهر خانی و در حال حاضر آقای مجید سعیدیان است. این مجتمع با هدف تولید سالیانه با ظرفیت ۲۷۳ هزار تن میلگرد تاسیس گردیده است. میزان سرمایه گذاری لازم برای تاسیس این مجتمع تولیدی در سال ۱۳۹۱ بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال بوده است. محصولات تولیدی این کارخانه شامل انواع میلگرد خرمدشت تاکستان به صورت شاخه ای یا کلاف است که از ماده اولیه کم کربن و آلیاژ کم تهیه و تولید می گردد.

علاوه بر میلگرد، این مجتمع تولیدی با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال، شمش آهن تولید می نماید. فولاد خرمدشت توانسته برای ۱۵۰ نفر زمینه اشتغال را فراهم نماید و با شعار بیکاری زدایی در این منطقه به هدف والای خود دست یافته است. تمامی محصولات این مجموعه تحت استاندارد ملی ایران و استاندارد روسی تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند.

میلگرد خرمدشت

معرفی محصولات کارخانه میلگرد خرمدشت

در این مجموعه تولیدی انواع میلگرد آجدار در دو نوع گرید A2 و A3  در سایزهای ۸ تا ۳۲ تولید میگردد. در ادامه به معرفی مشخصات این محصولات خواهیم پرداخت.

 • میلگرد A2

میلگردA2 فولاد خرمشت تاکستان در سایزهای ۸ تا ۳۲ تهیه می شود. طول این نوع از میلگرد ها ۱۲ متر بوده و دارای استحکام کششی ۵۰۰ و تنش تسلیم ۳۴۰ نیوتن بر میلیمتر مربع می باشند. ترکیبات شیمیایی موجو در این گرید از میلگردها شامل ۳۲/۰ کربن، ۶/۰ سیلیسیم، ۳/۱ منگنز و ۰۴۵/۰ فسفر و گوگرد است. این نوع از میلگرد نسبت به گرید A1 تردتر یا خشک تر بوده و آج های آن به صورت فنری و موازی می باشد. از این میلگرد برای مصارف ساختمانی به میزان زیادی استفاده می شود و برای خاموت زنی در صنعت نیز مناسب است. عنوان مشخصه این نوع میلگرد، میلگرد آج ۳۴۰ است. از این نوع میلگرد در صورت اجبار برای استفاده درآهنگری میسر خواهد بود.

 • میلگرد A3

میلگرد آجدار با گرید A3 کارخانه فولاد خرمدشت از سایز ۸ تا ۱۶ تولید می شود و دارای طول استاندارد ۱۲ متر بوده و از نوع شاخه ای می باشد. این نوع از میلگرد دارای حداقل استحکام ۶۰۰ و تنش تسلیم ۴۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع است. ترکیب شیمیایی میلگرد آجدار با گرید A3 دارای ۳۷/۰ کربن، ۶/۰ سیلیسیم، ۶/۱ منگنز و ۰۴۵/۰ فسفر و گوگرد است. عنوان مشخصه این نوع میلگرد آج ۴۰۰ است. آرماتورهای طولی در فونداسیون از نوع A3 است. از این نوع میلگردها به هیچ عنوان نمی توان در آهنگری استفاده نمود.

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان

طرز تشخیص میلگرد A2 از میلگرد A3 از روی شکل ظاهری

میلگرد A2 یا همان آج ۳۴۰ دارای آج هایی به شکل فنر است. آج ها در میلگرد A3 به شکل ضربدری بوده در حالی که آج ها در نوعA2 به صورت تکی می باشند. آج ها در گرید A2 حالت مارپیچی داشته اما در نوع A3 به شکل جناقی یا همان هفت و هشتی می باشند. میلگرد A3 به دلیل میزان کمتر در انعطاف پذیری و سخت تر بودن جنس آن، در مواردی که نیاز به تغییر شکل زیاد دارد کاربردی ندارد درحالی که میزان انعطاف پذیری در گرید A2 بیشتر است.

میلگرد های نوع A2 بعد از مراحل آج زنی هیچ عملیات دیگری روی آنها انجام نمیگیرد؛ اما در نوع A3 بعد از آج زدن معمولا بوسیله آب پاشیدن توسط دستگاه عملیات خنک کردن انجام می شود و همین امر باعث سیاه شدن ظاهر این میلگردها می شود.

برای دریافت قیمت میلگرد خرمدشت می توانید با دفتر فروش اصفهان به شماره ۰۳۱-۳۵۱۵۵ تماس حاصل نمایید.

۳٫۸
۵رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری