فولاد خرمدشت تاکستان

5 ماه پیش2563بازدید0دیدگاه3.8امتیاز (5 رای)
فولاد خرمدشت تاکستان

تاریخچه تاسیس شرکت تولیدی فولاد خرمدشت تاکستان

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در سال 1388 در تاکستان شهرک صنعتی خرمدشت تاسیس و یک سال بعد یعنی در سال 1391 به بهره برداری رسید. مدیر عامل این کارخانهآقای فریدون طاهر خانی و در حال حاضر آقای مجید سعیدیان است. این مجتمع با هدف تولید سالیانه با ظرفیت 273 هزار تن میلگرد تاسیس گردیده است. میزان سرمایه گذاری لازم برای تاسیس این مجتمع تولیدی در سال 1391 بالغ بر 150 میلیارد ریال بوده است. محصولات تولیدی این کارخانه شامل انواع میلگرد خرمدشت تاکستان به صورت شاخه ای یا کلاف است که از ماده اولیه کم کربن و آلیاژ کم تهیه و تولید می گردد.

علاوه بر میلگرد، این مجتمع تولیدی با ظرفیت 300 هزار تن در سال، شمش آهن تولید می نماید. فولاد خرمدشت توانسته برای 150 نفر زمینه اشتغال را فراهم نماید و با شعار بیکاری زدایی در این منطقه به هدف والای خود دست یافته است. تمامی محصولات این مجموعه تحت استاندارد ملی ایران و استاندارد روسی تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند.

میلگرد خرمدشت

معرفی محصولات کارخانه میلگرد خرمدشت

در این مجموعه تولیدی انواع میلگرد آجدار در دو نوع گرید A2 و A3  در سایزهای 8 تا 32 تولید میگردد. در ادامه به معرفی مشخصات این محصولات خواهیم پرداخت.

  • میلگرد A2

میلگردA2 فولاد خرمشت تاکستان در سایزهای 8 تا 32 تهیه می شود. طول این نوع از میلگرد ها 12 متر بوده و دارای استحکام کششی 500 و تنش تسلیم 340 نیوتن بر میلیمتر مربع می باشند. ترکیبات شیمیایی موجو در این گرید از میلگردها شامل 32/0 کربن، 6/0 سیلیسیم، 3/1 منگنز و 045/0 فسفر و گوگرد است. این نوع از میلگرد نسبت به گرید A1 تردتر یا خشک تر بوده و آج های آن به صورت فنری و موازی می باشد. از این میلگرد برای مصارف ساختمانی به میزان زیادی استفاده می شود و برای خاموت زنی در صنعت نیز مناسب است. عنوان مشخصه این نوع میلگرد، میلگرد آج 340 است. از این نوع میلگرد در صورت اجبار برای استفاده درآهنگری میسر خواهد بود.

  • میلگرد A3

میلگرد آجدار با گرید A3 کارخانه فولاد خرمدشت از سایز 8 تا 16 تولید می شود و دارای طول استاندارد 12 متر بوده و از نوع شاخه ای می باشد. این نوع از میلگرد دارای حداقل استحکام 600 و تنش تسلیم 400 نیوتن بر میلیمتر مربع است. ترکیب شیمیایی میلگرد آجدار با گرید A3 دارای 37/0 کربن، 6/0 سیلیسیم، 6/1 منگنز و 045/0 فسفر و گوگرد است. عنوان مشخصه این نوع میلگرد آج 400 است. آرماتورهای طولی در فونداسیون از نوع A3 است. از این نوع میلگردها به هیچ عنوان نمی توان در آهنگری استفاده نمود.

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان

طرز تشخیص میلگرد A2 از میلگرد A3 از روی شکل ظاهری

میلگرد A2 یا همان آج 340 دارای آج هایی به شکل فنر است. آج ها در میلگرد A3 به شکل ضربدری بوده در حالی که آج ها در نوعA2 به صورت تکی می باشند. آج ها در گرید A2 حالت مارپیچی داشته اما در نوع A3 به شکل جناقی یا همان هفت و هشتی می باشند. میلگرد A3 به دلیل میزان کمتر در انعطاف پذیری و سخت تر بودن جنس آن، در مواردی که نیاز به تغییر شکل زیاد دارد کاربردی ندارد درحالی که میزان انعطاف پذیری در گرید A2 بیشتر است.

میلگرد های نوع A2 بعد از مراحل آج زنی هیچ عملیات دیگری روی آنها انجام نمیگیرد؛ اما در نوع A3 بعد از آج زدن معمولا بوسیله آب پاشیدن توسط دستگاه عملیات خنک کردن انجام می شود و همین امر باعث سیاه شدن ظاهر این میلگردها می شود.

برای دریافت قیمت میلگرد تمامی کارخانه ها و قیمت میلگرد تاکستان می توانید با دفتر فروش اصفهان به شماره 03191009009 تماس حاصل نمایید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد