2.8/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

لوله سازی کالوپ اصفهان بزرگترین تولید کننده لوله فولادی در کشور

شرکت لوله سازی کالوپ در سال ۱۳۶۱ با هدف تولید لوله های فولادی آب، نفت و گاز با همکاری شرکت KUSAKABE ژاپن در شهرک صنعتی کاوه در شهرستان ساوه تاسیس گردید. لوله های تولیدی این شرکت به روش درز جوش مستقیم و در قطرهای ۶ تا ۱۴ اینچ به ضخامت ۴ تا ۱۰ میلیمتر می باشند. این شرکت در ابتدا بخشی از تولیدات خود را به کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اتریش صادر می نمود اما با افزایش تقاضا در بازار داخلی برای پروژه های صنایع نفت و گاز کارخانجات خود را توسعه و گسترش داد.

طرح توسعه کارخانجات کالوپ با هدف افزایش سطح کمی و کیفی تولیدات آن برای صنایع نفت و گاز به مرحله اجرا گذاشته شد. در کالوپ از آخرین تکنولوژی روز دنیا برای آماده سازی ورق، عملیات جوش و فرآیندهای مختلف سنجش آزمایشگاهی مانند هیدروتست، تست آلتراسونیک و سایر تست های فیزیکی و شیمیایی استفاده گردید.

در حال حاضر این شرکت با تکیه بر توانمندی های پرسنل و مدیران خود سطح تولید را به ۲۴۰ هزار تن در سال رسانده است. این واحد تولیدی در راستای شعار مشتری مداری خود توانسته انواع لوله های نفت و گاز را مطابق آخرین استاندارهای ملی و بین المللی تولید نماید.  در سال ۱۳۸۳ بعد از ۲۲ سال توانست با بهره گیری از مدرنترین تکنولوژی های دنیا به بالاترین سطح استانداردهای جهانی API نائل آید و بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر لوله فولادی را برای شبکه های نفت و گاز رسانی نصب و مورد بهره برداری قرار دهد.

در سال ۱۳۸۱ شرکت کالوپ کارخانه تولید لوله اسپیرال و لوله های فولادی ERW را در شهرک صنعتی سگزی اصفهان احداث نمود. ظرفیت تولید خطوط تولید این شرکت در دو کارخانه اصفهان و ساوه به میزان ۳۵۰ هزار تن در سال افزایش یافته است.

معرفی محصولات و تولیدات شرکت لوله سازی کالوپ

محصولات این کارخانه شامل انواع لوله های اسپیرال، لوله های فولادی ERW و مقاطع سازه های فولادی است. در ادامه به معرفی جزئیات محصولات تولیدی شرکت کالوپ خواهیم پرداخت.

 • لوله اسپیرال کالوپ

لوله اسپیرال کالوپ در قطر اسمی ۱۴ تا ۳۲ میلی متر و ضخامت ۴ تا ۱۰ میلی متر بوده و وزن آن ۶۸/۳۴ تا ۹۷/۱۹۷ کیلوگرم است.

 • لوله های فولادی ERW

اسپیرال به عنوان پر مصرف ترین لوله در خطوط انتقال آب، گاز و نفت می باشد. این لوله های فولادی دارای مقاومت فشار بالایی بوده و از انعطاف پذیری، تحمل فشارهای داخلی و خارجی و سهولت نصب و برش برخوردار هستند. لوله های انتقال دهنده نفت، گاز و پتروشیمی در سایزهای ۸/۶۵ تا ۱۶ اینچ با استاندارد API می باشند. لوله های ۸/۶۵ اینچی دارای قطر اسمی ۳/۱۶۸ میلیمتر بوده و ضخامت آن بین ۴/۴ تا ۱۱ میلیمتر است. وزن هر متر از این لوله ها ۷۸/۱۷ تا ۶۷/۴۲ متر می باشد و در گریدهای A تا X70 تهیه و تولید می گردند.

کارخانه لوله سازی کالوپ

لوله های ۵/۸۵ اینچی دارای قطر خارجی ۱/۲۱۹ و ضخامت ۱۸۸/۰ تا ۱/۱۱ میلیمتر می باشند. وزن هر متر از این لوله ها بین ۳۷/۲۳ تا ۹۴/۵۶ کیلوگرم است. لوله های ۴/۱۰۳ اینچی در قطر خارجی ۱/۲۳۷ میلیمتر بوده و ضخامت آن ها بین ۱۸۸/۰ تا ۱/۱۱ میلیمتر است. وزن هر متر از این لوله ها نیز ۷۶/۳۱ تا ۷۲/۷۱ کیلوگرم است.

لوله های ۴/۱۲۳ اینچی دارای قطر خارجی ۹/۳۲۳ میلیمتر و در ضخامت ۴/۴ تا ۱/۱۱ میلیمتر است. وزن هر متر از این لوله های انتقال دهنده ۶۷/۳۴ تا ۶۲/۸۵ کیلوگرم است. لوله های ۱۴ اینچی به قطر خارجی ۶/۳۵۵ و ضخامت ۸/۴ تا ۱/۱۱ میلیمتر است. وزن هر متر از این لوله ها ۵۲/۴۱ تا ۳/۹۴ کیلوگرم می باشد.

لوله های ۱۶ اینچی در قطر خارجی ۴/۴۰۶ میلیمتر و ضخامت ۸/۴ تا ۷/۱۲ میلیمتر است. وزن هر متر به ۵۴/۴۷ تا ۳/۱۲۳ کیلوگرم می باشد. لوله های ERW آبی تحت استاندارد AWWA-C 200-97 و به قطر خارجی ۳/۱۶۸ تا ۶/۳۵۵ میلیمتر تولید می گردند. وزن هر متر از این لوله ها به میزان ۲۱/۱۶ تا ۲۲/۸۵ کیلوگرم است.

 • مقاطع سازه های فولادی

مقاطع ساختمانی توخالی با نام مقاطع HSS به شیوه نورد سرد تولید شده و در فرم های مربع، مستطیلی و کروی می باشند. این مقاطع دارای وزن و سطح کم در مقایسه با مقاطع معادل باز می باشند. شکل بسته و گوشه های تیز این مقاطع باعث محافظت آنها در مقابل خوردگی می شود. مقاطع تولیدی این شرکت تحت استانداردهای ASTM A500 و EN10219-1 تهیه و تولید می شوند.

شرکت کالوپ انواع مقاطع توخالی خود را با گریدهای ST60 تا ST37 تولید می نماید. سایز این مقاطع در ابعاد ۱۴۰*۱۴۰ تا ۳۰۰ * ۳۰۰ و ۱۰۰*۱۸۰ تا ۲۵۰*۳۵۰ بوده و در ضخامتهای ۴ تا ۱۲ میلیمتر می باشد.

۲٫۸
۴رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری