مرکزآهن

خط ویژه 35155-031

ذوب آهن و نورد کرمان

ذوب آهن و نورد کرمان

معرفی کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان

کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان در سال ۱۳۸۵ با مدیریت رحیمی پور فعالیت خود را در زمینه تولید انواع میلگرد آجدار آغاز نمود. در حال حاضر این کارخانه با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن به تولید میلگرد a3 از سایز ۱۲ تا ۳۲ مشغول می باشد. کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان در چهار فاز مشغول فعالیت می باشد که فاز چهارم این مجتمع در سال ۹۱ افتتاح و با ظرفیت سالانه ۳۵۰ هزار تن شمش فولادی و ۳۵۰ هزار تن انواع میلگرد a3 فعال می باشد. فاز نخست این مجتمع در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع در سال ۸۷ برای ۱۴۰ نفر به طور مستقیم و برای ۱۰۰۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال زایی نموده است و در زمینه تولید انواع میلگرد فولادی a3 فعالیت دارد. فاز دوم نیز در سال ۸۹ راه اندازی و در زمینه ذوب و ریخته گری مداوم فعالیت دارد. ظرفیت فاز دوم آهن و نورد کرمان سالانه ۱۵۰ هزار تن شمش فولادی بوده که با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال راه اندازی گردیده است.

حدود ۲۰۰ نفر نیروی مستقیم و ۷۰۰ نفر نیروی غیر مستقیم در این بخش مشغول به کار می باشند. فاز سوم ذوب آهن و نورد کرمان در بخش فرآوری و تامین مواد ذوب و ریخته گری فعال بوده و با سرمایه گذاری بیش از ۷۰ میلیارد ۸۰ نفر نیروی مستقیم و ۴۰۰ نفر نیروی غیر مستقیم فعالیت دارد. مجموعا ۵۲۰ میلیارد ریال برای سه فاز این کارخانه هزینه شده و برای ۴۲۰ نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی شده است و فاز چهارم این مجموعه نیز با ظرفیت سالانه ۳۵۰ هزار تن شمش فولادی و ۳۵۰ هزار تن میلگرد فولادی a3 برای حدود ۹۰۰ نفر اشتغال زایی نموده است.

حتما بخوانید :  مجتمع فولاد کیوان

ذوب آهن و نورد کرمان

معرفی محصولات تولیدی ذوب آهن و نورد کرمان

مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان در حال حاضر تولیدکننده انواع میلگرد آجدار a3 از سایز ۱۴ تا ۳۲ می باشد. میلگردهای آجدار a3 در دسته محصولات نیمه سخت قرار داشته و از لحاظ مقاومت نسبت به میلگردهای a1 و a2 بالاتر می باشند. شکل آج ها در این محصول به صورت جناقی بوده در صورتی که شکل آج های میلگرد a2 به صورت مارپیچ می باشد. تنش جاری این محصول در حدود ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی آن در حدود ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. لازم به ذکر است جوشکاری بر روی میلگرد a3 مجاز نبوده و کاربرد اصلی این محصول به عنوان میلگردهای اصلی ساختمان شامل میلگردهای طولی تیرها و ستون ها قابل استفاده می باشد.

تفاوت اصلی میلگرد a3 با میلگرد a2 در شکل آج ها می باشد. آج ها در میلگرد a2 به صورت منفرد و موازی و در میلگرد a3 به صورت ضربدری و هفت و هشت می باشد. همچنین میلگرد a3 تردتر و شکننده تر بوده ولی میلگرد a2 از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار می باشد. با توجه به تفاوت های ذکر شده در خصوص این دو محصول خریداران محترم بایستی هنگام خرید میلگرد a3 دقت لازم را مبذول نمایند.

آدرس کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان

کرمان، شهرک صنعتی شماره ۲، بلوار یاس، پلاک ۶

همراهان گرامی مرکزآهن، در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان خواهشمندیم چنانچه اطلاعات تکمیلی در خصوص کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان در اختیار دارید از طریق بخش دیدگاه این مطلب با ما در میان بگذارید. با تشکر

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

حتما بخوانید :  مجتمع فولاد الیگودرز

میانگین / ۵٫ تعداد رای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button