3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارخانه لوله سازی کیهان

بیش از دو دهه قبل یعنی در سال 1370 مجموعه ای با هدف تولید لوله و پروفیل های فولادی کلنگ زنی شد. فعالیت های این مجموعه تولیدی به مدیریت محمد کاظم بادامی در تهران آغاز و سطح آن کم کم با فراهم سازی تجهیزات و بستر مربوطه ارتقاء یافت. این مجموعه پرفیل سازی تهران، شرکت لوله و پروفیل کیهان نام گرفت. تولید محصولاتی چون انواع لوله های صنعتی، لوله های انتقال آب، لوله های گازرسانی، گاردریل، پروفیل هایی در اشکال مربع و مستطیل، تولید پروفیل های مخصوص درب و پنجره، و بوشن هایی از جنس فولاد با ظرفیت 350 هزار تن به صورت سالیانه از جمله فعالیت های کارخانه لوله سازی کیهان به شمار می رود. کلیه فعالیت های مجتمع لوله سازی کیهان با مجوز 68123 در محل کارخانه واقع در استان صورت پیاده سازی می شود.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت لوله و پروفیل کیهان

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

[vc_row][vc_column][vc_message]کارخانه لوله سازی کیهان تولید کننده لوله های انتقال آب و گاز با بیش از دو دهه فعالیت درخشان در زمینه تامین زنجیره فولادی کشور در حال فعالیت است.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

روش تولید مجتمع پروفیل کیهان تهران

لوله های شرکت فولاد کیهان تهران به روش ERW که مخفف عبارت Electric Resistance Welding می باشد و به صورت درزدار و با جوش بدون الکترود، اصولا با قطرهایی بیش از 10 اینچ با مواد اولیه ورق های رولی به مرحله تولید می رسند. محصولات از یک میدان الکتریکی عبور داده می شوند حرارت وارده، لبه های فولادی را ذوب نمود موجب اتصال آن ها می گردد. به این شیوه لوله سازی کیهان جوش القایی یا های فرکانس نیز گفته می شود. امروزه این نوع محصولات از پرکاربردترین لوله های سطح کشور برای مصارفی چون انتقال آب و گاز می باشند. با توجه به شیوه تولید، میزان مقاومت داخلی لوله ها بالا بوده بر همین اساس تحمل فشار بیشتری را نسبت به موارد مشابه دارند. این محصولات شامل ویژگی های خاصی چون سهولت نصب، برش آسان و مقاومت بالایی هستند که بر میزان محبوبیت آن ها افزوده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

محصولات مجموعه تولیدی لوله و پروفیل کیهان

لوله و پروفیل اهم محصولات تولیدی کارخانه کیهان می باشد. برای تولید محصولات فولادی مجموعه کیهان از تکنولوژی های روز و آخرین ماشین آلات مربوطه کمک گرفته می شود. ورق های گالوانیزه با میکرون بالا ورودی خطوط تولیدی لوله و پروفیل کیهان هستند که پس از شکل گیری لبه های لوله های فولادی به یکدیگر نزدیک شده، از طریق جوش القایی با میزان فرکانس بالا متصل می شوند. محصولات شرکت لوله و پروفیل کیهان تهران شامل موارد زیر است:

 • لوله درز دار
 • بوشن فولادی
 • لوله انتقال گاز
 • لوله آبرسانی
 • پروفیل هایی در اشکال مربع و مستطیل
 • انواع لوله های صنعتی
 • پروفیل های مخصوص درب و پنجره
 • مقاطع چهارچوبی و Z
 • و…

محصولاتی چون قوطی کیهان برای مصارفی چون تابلوسازی، صنایع، ساخت لوازم خانگی چون یخچال، تهیه بیلوبورد، حفاظ بندی، درب و پنجره های ساختمانی و… کاربرد دارد. از انواع پروفیل های چهارچوبی کارخانه لوله سازی کیهان می توان به انواع معمولی، فرانسوی و مکزیکی اشاره نمود.

کارخانه لوله سازی کیهان

واحد کنترل کیفی کارخانه لوله سازی کیهان

این فرایند زیر نظر متخصصان صورت گرفته تا کیفیت محصولات تولیدی مطلوب واقع گردد. در نهایت لوله های تولید شده پس از جوشکاری به خطوط سایزینگ هدایت شده و در طول استاندارد برش می خورند. لوله های تولید شده به واحد کنترل کیفی منتقل شده آزمایشاتی روی نمونه ها صورت گرفته بعد از صدور تاییدیه توسط مسئول ناظر برای بسته بندی و فروش آماده می شوند.

خط تولید مجموعه تولیدی کیهان لوله و پروفیل

شایان ذکر است ورق های خطوط تولید شرکت لوله و پروفیل کیهان تهران از مجموعه فولاد مبارکه اصفهان تهیه و به محل کارخانه انتقال داده می شود. این ورق ها به صورت رول به خط تولید هدایت شده و در اندازه های استاندارد برش داده می شوند. غلطک هایی که به صورت افقی و عمودی تعبیه شده اند وظیفه هدایت ورق های برش خورده به ماشین آلات فرمینگ را بر عهده دارند. پس از پایان عملیات فرم دهی، به واسطه تجهیزات مخصوص پروسه جوشکاری صورت گرفته و محصولات نهایی در اندازه های دلخواه برش داده می شوند. در نهایت تست هایی جهت کنترل خواص مکانیکی و ظاهر محصولات فولادی انجام شده با گالوانیز بسته بندی و به انبار محصولات منتقل می شوند.

کارخانه لوله و پروفیل کیهان در استان تهران شهرک صنعتی شمس آباد واقع شده است. اصولی چون مشتری محوری، سطح کیفی مطلوب، استفاده از ورق های با کیفیت تهیه شده از کارخانه فولاد مبارکه، ارسال محموله و تحویل در کوتاه ترین زمان ممکن، سابقه دو دهه فعالتی مستمر در حوزه فولاد، دانش فنی پرسنل و… از جمله مواردی که موجب برتری شرکت لوله و پروفیل کیهان تهران نسبت به رقبای خود شده است.

3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0