مجتمع فولاد کیوان

2 سال پیش3549بازدید0دیدگاه1.9امتیاز (10 رای)
مجتمع فولاد کیوان

مجتمع فولاد کیوان بالغ بر یک دهه قبل در فرودین ماه سال 1387 در شهرستان اردکان یزد تاسیس و برای بهره‌برداری آماده به کار شد. این مجموعه از ابتدای کار با شماره 9702 در شهرستان اردکان و با ماهیت سهامی خاص به ثبت رسید. کارخانه فولادسازان کیوان یزد از جمله کارخانه‌های تولید شمش آلیاژی در ایران است که به سرعت توانست بدرخشد و سهمی از بازار داخلی را در دست گیرد. هدف این مجموعه تامین مواد اولیه فولادسازان و سهولت امر فرایند تولید تا تامین زنجیره فولادی کشور است. برای اطلاع از قیمت میلگرد کارخانجات مختلف می‌توانید به لینک مربوطه در سایت مرکزآهن مراجعه کنید.

شرکت فولاد سازان کیوان یزد

شرکت فولاد سازان کیوان یزد فعالیت‌های خود را به تولید شمش‌های فولادی سبک، تولید میلگردهای ساده و آجدار و همچنین تولید تیرآهن معطوف نمود. شایان ذکر است فرایند تاسیس این مجموعه به صورت کامل با حمایت و پشتوانه سهامداران هندی با مدیریت سومیت گوبنا به مرحله اجرایی رسید. طی سال‌های اخیر پروژه‌های مشابه فعالیت‌های کارخانه کیوان یزد در کشورهای منطقه چون عراق، دبی، هند و عراق نیز توسط این مجموعه سهامدار پایه‌ریزی شده‌است. در حال حاضر جناب آقای فرهاد فخرالدینی در سمت مدیریت کارخانه و فروش و سومیت گوپتا در سمت مدیرعامل کل فعالیت دارد.

مشاهده نسخه pdf مقاله : مجتمع فولاد کیوان

شایان ذکر است شمش‌های تولیدی در مجتمع فولاد کیوان بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی در اندازه های 2 الی 6 متر مطابق با آنالیز و آزمایشات 3sp، 4sp و 5sp به مرحله تولید می‌رسند.

شمش فولادی به دو شیوه کوره قوس الکتریکی و کوره بلند به تولید می‌رسد. شمش اصولا به دو صورت بیلت یا بلوم تولید و روانه بازار می‌شود. مفتخر است که کارخانه فولاد کیوان از معدود سازندگان لوام‌های 200*200 در بازار است. بلوم‌ها دارای مقطع‌هایی در اندازه‌های متنوع اصولا از 230 سانتی‌متر در عرض‌های 15-30 سانتی‌متر برای موارد تولید نبشی، ناودانی، سپری و سایر مقاطع فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. روند تولیدات کارخانه نیز نیمه اتوماتیک است. در ابتدا مواد اولیه به کوره‌های مخصوص هدایت می‌شوند سپس از اکسیژن فضا، دما و دمش نمونه‌گیری شده تا شرایط کوره مورد تایید واقع گردد سپس مذاب به بخش ریخته‌گری برای قالب گیری منتقل می‌شود.

ریخته گری کارخانه فولاد کیوان

در نهایت بر اساس نظریه و استانداردهای مجموعه فولادساز این محصولات در اندازه‌های مورد نظر برش داده می‌شوند. محصولات تولیدی عنوان مواد اولیه در کارخانه‌های فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اندک کارخانه‌های فولادی در سرتاسر کشور با هدف رفع نیاز بازار داخلی به واردات مواد اولیه، نسبت به چنین تولیداتی اقدام نموده‌اند. کارخانه فولاد کیوان یزد نیز با همین هدف در این راستا اقدام نموده و امید می‌رود با تولیدات این چنینی حوزه فولاد کشور به خود کفایی کامل دست یابد.

محصولات فولادسازان کیوان

شرکت فولادسازان کیوان یزد با همکاری و تلاش بی وقفه در تکمیل و توسعه سبد محصولات فولادی کشور در حوزه تولید محصولات مهمی اعم از میلگرد، تیرآهن و شمش به عنوان ماده اولیه تولیدات گام برداشته و انصافا در این یک دهه توانسته خوش بدرخشد. تولید محصولات با کیفیت در کنار رعایت استانداردها و اصول از مهم‌ترین چشم‌اندازهای مجموعه به شمار می‌رود. همکاری بخش‌های کوچک در کنار یکدیگر نیز در رشد این مجموعه قابل چشم پوشی نیست در نهایت این گونه می‌توان اذعان داشت که تعامل و استفاده از تکنولوژی‌های روز تا این لحظه در افزایش بهره‌وری مجموعه فولاد کیوان یزد بسیار موثر بوده‌است. فولادسازان کیوان با مانور بر سه حوزه زیر توانسته بخشی از نیازهای استانی خود را تامین نماید.

  • تولید انواع میلگردهای ساده و آجدار
  • تیرآهن
  • شمش فولادی به صورت سبک

شمش فولادی کیوان در ابعاد زیر تولید و روانه بازار می‌شوند:

  • 150*150
  • 125*125

مجتمع فولاد کیوان

مجتمع فولاد کیوان یزد قریب به ده سال سابقه مستمر علاوه بر تولیدات مذکور در نظر دارد با تجهیز خطوط تولیدی کارخانه گامی در جهت تکمیل زنجیره فولادی کشور برداشته و با طراحی و تولید ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته غبارروب گامی در راستای بهبود جایگاه فولادی کشور برداشته این امر را محقق سازد. از طرفی پروژه‌های نورد فولادی این کارخانه نیز در حال توسعه بوده و پس از بهره‌برداری موجب افزایش ظرفیت‌های تولیدی کارخانه فولادسازان کیوان خواهد شد.

شرکت فولادسازان کیوان یزد در آدرس استان یزد، میدان باهنر و کارخانه فولاد کیوان در موقعیت استان یزد شهرستان اردکان واقع گردیده است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد