2/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی شرکت مجتمع فولاد خرم آباد

تاسیس مجتمع فولاد خرم آباد در سال ۱۳۸۱ با موافقت اصولی شماره ۱۴۴۸۹/۱۷/۱۰۰ مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۵ از صنایع و معادن لرستان جهت ایجاد کارخانه نورد و فولادسازی و صنایع مربوط به آن ها شامل تولید انواع مقاطع فولادی اعم از میلگرد ساده و آجدار، ورق ساختمانی ساده و آجدار، تسمه ساده و آجدار و همچنین تولید شمش و اسلب و بیلت و بلوم مورد موافقت واقع  گردید و در سال ۸۲ با شماره ثبت ۳۳۹۴ در شهرستان خرم آباد به ثبت رسید و از آن زمان تاکنون بعد از نصب و راه اندازی شروع به تولید کرده است.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

دریافت نسخه pdf مقاله : مجتمع فولاد خرم آباد

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

زمینه فعالیت کارخانه فولاد خرم آباد

جهت ایجاد کارخانه نورد و فولادسازی و صنایع مربوط به آن ها شامل تولید انواع مقاطع فولادی اعم از میلگرد ساده و آجدار، ورق ساختمانی ساده و آجدار، تسمه ساده و آجدار و همچنین تولید شمش و اسلب و بیلت و بلوم

مرکز اصلی و شعب شرکت فولاد خرم آباد

دفتر مرکزی تهران میدان آرژانتین ابتدای خیابان آفریقا پلاک ۱۲ واحد ۱۳

آدرس کارخانه خرم آباد، شهرک صنعتی شماره ۲ انتهای بلوار ورودی

اعضای هیئت مدیره شرکت

محمود مقامی فرد عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

حمید مقامی فرد رئیس هیئت مدیره

محمد مقامی فرد نائب رئیس هیئت مدیره

مجتمع فولاد خرم آباد

این شرکت دارای یک خط تولید میلگرد و مجهز به کوره پیش گرم و خط نورد می باشد. ظرفیت اسمی مجتمع فولاد خرم آباد ۸۰۰۰۰ تن و ظرفیت حقیقی آن ۷۵۰۰۰ تن می باشد. انبار مجتمع فولاد خرم آباد واقع در خرم آباد، کیلومتر ۱۰ جاده کوهدشت شهرک صنعتی شماره ۲ انتهای بلوار ورودی و به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن می باشد. این انبار مجهز به تجهیزاتی از جمله باسکول و جرثقیل سقفی است. از مهمترین رقبای فولاد خرم آباد در بازار داخلی می توان به ذوب آهن، فولاد خوزستان، فولاد خراسان و کلیه تولیدکنندگان میلگرد در داخل کشور اشاره کرد و رقبای خارجی این شرکت نیز چین، روسیه و اوکراین، ترکیه و اتحادیه اروپا می باشند.

میلگرد تولیدی این شرکت تحت استاندارد ۳۱۳۲ موسسه استاندارد ایران تولید می گردد و نحوه قیمت گذاری و فروش آن براساس عرضه و تقاضای بازار می باشد. فرآیند پذیرش کالا در بورس به شرح زیر می باشد.

درخواست پذیرش کالای فوق توسط شرکت فولاد خرم آباد و از طریق کارگزاری بانک ملی ایران در سال ۸۹ به شرکت بورس کالای ایران ارائه گردید و در کمیته عرضه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و پذیرش آن به تصویب رسید. عرضه کننده متعهد گردید که شرایط عرضه را به گونه ای فراهم نماید که حداقل دو بار عرضه در ماه انجام پذیرد و در صورت وجود تقاضا با نظر بورس نسبت به عرضه اقدام نماید.

استاندار میلگرد تولیدی فولاد خرم آباد

استاندارد میلگرد تولیدی این کارخانه از نوع A3 می باشد. همان طور که می دانید در کشورهای مختلف میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می گردد و هر استاندارد خواص مکانیکی و ظاهری منحصر به فرد دارد. میلگردهای تولیدی در کشور ما مطابق استاندارد روسی می باشند که در سه دسته A1، A2 و A3 قرار می گیرند. میلگردهای A1 از نوع بدون آج بوده و مقاومت تسلیم و کششی آن به ترتیب به میزان ۲۴۰۰ و ۳۶۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. میلگردهای A2 از نوع آجدار بوده و دارای مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

میلگردهای فولاد خرم آباد که از نوع A3 می باشند آجدار بوده و مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی آن ها ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. از لحاظ قطر نیز کارخانجات مختلف میلگردهای تولیدی خود را در سایز ها و قطرهای متفاوتی تولید می نمایند. میلگردهای A3  تولیدی فولاد خرم آباد به صورت آجدار و مناسب عملیات ساختمانی می باشد که عمدتا آج جناقی هستند. این میلگردها برای آهنگری و تغییر شکل های زیاد مناسب نبوده و جوشکاری نیز بر روی این نوع میلگردها مجاز نمی باشد.

۲
۴رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری