مجتمع فولاد خرم آباد

3 ماه پیش5918بازدید0دیدگاه3.4امتیاز (21 رای)
مجتمع فولاد خرم آباد

مجتمع فولاد خرم آباد در سال 81 با موافقت صنایع و معادن لرستان تاسیس و در سال 82 در شهرستان خرم آباد ثبت شد. دفتر مرکزی شرکت مجتمع فولاد خرم آباد، در تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان آفریقا، پلاک 12، واحد 13 قرار دارد و آدرس کارخانه، خرم آباد، شهرک صنعتی شماره 2، انتهای بلوار ورودی است. محمود مقامی‌فرد، مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره این شرکت است. حمید مقامی‌فرد، رئیس هیئت‌مدیره و محمد مقامی‌فرد هم نائب‌رئیس هیئت‌مدیره این مجموعه هستند.

شرکت مجتمع فولاد خرم آباد

تاسیس مجتمع فولاد خرم آباد در سال 1381 با موافقت اصولی شماره 14489/17/100 مورخ 1381/12/15 از صنایع و معادن لرستان جهت ایجاد کارخانه نورد و فولادسازی و صنایع مربوط به آن ها شامل تولید انواع مقاطع فولادی اعم از میلگرد ساده و آجدار، ورق ساختمانی ساده و آجدار، تسمه ساده و آجدار و همچنین تولید شمش و اسلب و بیلت و بلوم مورد موافقت واقع  گردید و در سال 82 با شماره ثبت 3394 در شهرستان خرم آباد به ثبت رسید و از آن زمان تاکنون بعد از نصب و راه اندازی شروع به تولید کرده است.

کارخانه فولاد خرم آباد

کارخانه فولاد خرم آباد، خط تولید میلگرد، کوره پیش‌گرم و خط نورد دارد و از ظرفیت اسمی 80 هزار تن و ظرفیت حقیقی 75 هزار تن برخوردار است. این کارخانه نورد و فولادسازی و صنایع، انواع مقاطع فولادی شامل میلگرد، ورق ساختمانی و تسمه را در دو نوع ساده و آجدار تولید می‌کند و شمش، اسلب، بیلت و بلوم هم می‌سازد.

انبار کارخانه فولاد خرم آباد 10 هزار تن ظرفیت و تجهیزاتی چون باسکول و جرثقیل سقفی دارد و در آدرس خرم آباد، کیلومتر 10 جاده کوهدشت، شهرک صنعتی شماره 2، انتهای بلوار ورودی واقع شده است. محصولات سفارشی مشتریان از این محل بارگیری می شود.

مجتمع فولاد خرم آباد

رقبای داخلی فولاد خرم آباد، تولیدکنندگان میلگرد ازجمله ذوب آهن، فولاد خوزستان و فولاد خراسان هستند و چین، روسیه، اوکراین، ترکیه و اتحادیه اروپا هم به‌صورت بین‌المللی با این شرکت رقابت می‌کنند. این شرکت، میلگرد خود را تحت استاندارد 3132 موسسه استاندارد ایران تولید و طبق عرضه و تقاضای بازار قیمت‌گذاری می‌کند.

برای پذیرش محصولات این کارخانه در بورس، شرکت فولاد خرم آباد در سال 89 درخواست پذیرش این کالا را از طریق کارگزاری بانک ملی ایران به شرکت بورس کالای ایران ارائه کرد و درنهایت پذیرش آن تصویب شد. این پذیرش، عرضه‌کننده را متعهد می‌کند در صورت وجود تقاضا، با نظر سازمان بورس، حداقل دو بار در ماه به عرضه کالا بپردازد.

میلگرد تولید فولاد خرم آباد

میلگرد فولاد خرم آباد در ایران طبق استاندارد روسی در گریدهای A1، A2 و A3 تولید می‌شود. میلگرد A1 بدون آج است و مقاومت تسلیم 2400 و مقاومت کششی 3600 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع دارد. میلگرد A2 فولاد خرم آباد از نوع آجدار و با مقاومت تسلیم 3400 و مقاومت کششی پنج هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. میلگردهای فولاد خرم آباد از نوع A3، آجدار جناقی و دارای مقاومت تسلیم چهار هزار، مقاومت کششی شش هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مناسب عملیات ساختمانی است. این نوع میلگرد را برای آهنگری و تغییر شکل استفاده نمی‌کنند و جوشکاری هم بر روی آن ممنوع است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد