مرکزآهن

خط ویژه 35155-031

شرکت فولاد مهر سهند

پروفیل سهند تبریز

کارخانه فولاد مهر سهند تبریز

شرکت فولاد مهر سهند از تولیدکنندگان بزرگ محصولاتی چون لوله و پروفیل در سطح کشور است که به مدیریت عبدالحسین محجل امامی به صورت سهامی خاص سال ۱۳۸۷ در زمینی به مساحت سه و نیم هکتار واقع در شمال غرب تبریز تاسیس شد. کارخانه فولاد مهر سهند تبریز در گذر زمان با تکمیل و توسعه خطوط تولیدی خود موفق شد به ظرفیت اسمی تولید ۳۲۰ هزار تن محصولات فولادی اعم از انواع لوله، مقاطع و پروفیل در سال دست یافته زمینه ساز اشتغال ۲۰۰ نفر پرسنل به صورت مستقیم گردد.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت فولاد مهر سهند

خط تولید صنایع فولاد مهر سهند

با همت مدیر عامل شرکت فولاد مهر سهند تبریز و یک دهه فعالیت مستمر و درخشان تولید کننده انواع قوطی، پروفیل و لوله های فولادی بر اساس سیستم مدیریتی IMS و استانداردهای ملی و بین المللی ISO 9001:2008، سیستم ایمنی کارکنان OHSAS18001:2007، سیستم مدیریت و حفاظت از محیط زیست مطابق ISO 14001:2004 به شیوه نورد سرد می باشد.

کیفیت محصولات تولیدی در این مجموعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان یک اولویت برای پرسنل مجموعه در نظر گرفته شده محصولات صنایع فولاد سهند مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به شیوه نورد سرد به مرحله تولید می رسند. علاوه بر تولید محصولات مذکور در صنایع گسترش فولاد سهند غرب، خدماتی از جمله طراحی و ساخت درب و نرده با کمک دستگاه های مخصوص و تجهیزات پیشرفته نیز انجام می شود به گونه ای که این مجموعه یکی از مراکز خدماتی طراحی و ساخت با لیزر در منطقه شمال غربی کشور محسوب می گردد.

حتما بخوانید :  شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری

شرکت فولاد مهر سهند تبریز به کمک ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته به یکی از قطب های تولید مقاطع  در منطقه شمالی کشور تبدیل شده سبد این مجموعه شامل ۱۴۰ محصول متنوع است. کیفیت مواد اولیه، پروسه های صورت گرفته در خطوط تولید تا انتقال محصولات به بسترهای خنک کننده زیر نظر بازرسین و متخصصین فنی صورت می گیرد در نهایت نمونه هایی از محصولات تولیدی انتخاب و تست های متالوگرافی، کنترل سایز، تست خمش، سنختی آزمایی و… روی آن ها صورت گرفته نتیجه در قالب گزارشی صادر می گردد.

محصولات فولاد مهر سهند

شرکت فولاد مهر سهند تبریز یکی از تولیدکنندگان بنام کشور در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی، لوله و پروفیل های صنعتی و ساختمانی می باشد. از اهم محصولات در زنجیره فولادی مجموعه فولاد آلیاژی سهند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • پروفیل های سهند تبریز مربع و مستطیلی شکل
 • انواع قوطی و پروفیل مخصوص درب و پنجره
 • سیم مفتولی
 • انواع لوله فولادی شرکت فولاد مهر سهند
 • توری مش
 • ورق گالوانیزه و سیاه
 • سپری
 • ناودانی
 • میلگرد
 • پروفیل تقویتی ضد زنگ
 • پروفیل های زد مطابق با استاندارد ۷۳۳۵
 • چهارچوبی

صنایع فولاد سهند تبریز

دستاورد و افتخارات فولاد آلیاژی سهند

از اهم دستاوردهای مجموعه فولاد مهر سهند تبریز در سال های اخیر می توان به کسب عنوان واحد نمونه صنعتی اشاره نمود که با همت و پشتکار مسئولین و پرسنل گامی به سمت تحقق چشم اندازها محسوب می شوند. صنایع فولاد مهر سهند با ایجاد اشتغال و تکمیل خطوط تولیدی خود در دو سال متوالی ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ به عنوان واحد نمونه استانی برگزیده شد پس از آن توانست به عنوان یک برند برتر در زمینه تولید انواع محصولات فولادی اعم از لوله و پروفیل  در سطح کشور، تولید کننده واحدهای نمونه در زمینه ایمنی و بهداشت، کارآفرینی، پیشگام در زمینه تولیدات ملی، مدیریت نمونه و اخذ گواهی نامه های تعالی موفق عمل نماید. با توجه به سابقه کوتاه مدت پروفیل سهند تبریز، کسب افتخارات متعدد و اخذ گواهی نامه های سازمانی نشان از همت و تلاش این مجموعه دارد.

حتما بخوانید :  شرکت فولاد آپادانا

استاندارد فولاد سهند غرب

مهم ترین محصولات تولیدی در سبد کارخانه فولاد مهر سهند تبریز شامل لوله های فولادی، مقاطع، قوطی و پروفیل می باشد. لوله های فولادی بر اساس استانداردهای API آمریکا به مرحله تولید می رسند. لوله های فولادی با مشخصه ۲B، اتصالات فولادی بر اساس ۲H، لوله های انتقال آب و گاز بر اساس ۵L و به همین منوال تمامی محصولات بر اساس جدول استاندارد محصولات فولادی در این مجموعه عظیم تولید می شوند.

فولاد مهر سهند در تبریز

چشم انداز و خط مشی های فولاد مهر سهند تبریز

این مجموعه همواره در راستای بهبود کیفیت در تلاش بوده و برنامه هایی چون ایجاد اشتغال با افزایش ظرفیت های تولیدی، توجه به مسائل زیست محیطی، ایمنی محیط کار و… را در راس امور خود قرار داده. تکریم خریدار، مشتری محوری، برگذاری جلسات آموزشی برای پرسنل فنی، رعایت چهارچوب و استانداردها و… از برنامه ریزی های اصلی مجموعه تولیدی صنعتی فولاد مهر سهند تبریز است.

 • رضایت مندی خریداران
 • ارتقاء سطح علمی پرسنل به منظور افزایش بهره وری
 • توجه به مسائل ایمنی و کاهش خطرات محیط کاری
 • تلاش در راستای افزایش ظرفیت های تولیدی و اشتغال زایی
 • بهبود مستمر کیفیت و انطباق با استانداردهای روز
 • و…

شایان ذکر است تامین نیازهای داخلی در اولویت امور و پس از آن هدف قرار دادن بازارهای صادراتی از اهداف اصلی صنایع فولاد مهر سهند در تبریز است. کشورهای عراق، ترکمنستان، ترکیه، لبنان و… از جمله بازارهایی هستند که امروزه هدف صادرات مجموعه فولاد آذربایجان قرار گرفته اند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

حتما بخوانید :  صنایع نورد فولاد گلستان

میانگین / ۵٫ تعداد رای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button