5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گروه صنعتی نیکان پروفیل

شرکت لوله و پروفیل نیکان در سال ۱۳۶۴ در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع تاسیس شد و در سالیان متمادی در زمینه تولید انواع قوطی  و پروفیل فعالیت های خود را سوق داد. مجموعه نیکان در سال ۱۳۸۴ با ارتقاء ظرفیت های تولیدی  در زمینه تولید انواع پروفیل، قوطی، زهوار و چهارچوبی درب و محصولات فولادی از این قبیل بار دیگر موفقیت های خود را به اثبات همگان رسانید. این مجموعه فعالیت های رسمی خود را ابتدا از برش ورق و تولید پروفیل آغاز نمود سپس خطوط تولیدی خود را ارتقاء داد و با افزایش ظرفیت های تولیدی، امروزه به مجموعه ای عظیم جهت تامین نیازهای بازار داخلی تبدیل گشته است.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : کارخانه پروفیل نیکان اصفهان

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

نیکان پروفیل اصفهان

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

تاریخچه شرکت صنعتی نیکان پروفیل

گروه صنعتی نیکان در سال ۱۳۶۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی به شیوه نورد سرد آغاز نمود. مجموعه نیکان پروفیل شامل سه بخش مجزا و عظیم به شرح زیر می باشد:

 1. شرک صنعتی نیکان پروفیل
 2. شرکت نیکان نورد اسپادانا
 3. شرکت نیکان صنعت اژیه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بالغ بر یک دهه بعد از ثبت شرکت نیکان پروفیل اصفهان، یعنی در سال ۱۳۷۴ خطوط تولیدی مجموعه ارتقاء یافت و زمینه برای تولید محصولاتی همچون قوطی، پروفیل، زهوار، چهارچوبی و… فراهم شد. این مجموعه فعالیت های تولیدی خود را با افزایش ظرفیت های تولید پروفیل به ۷ هزار تن و ۱۳ هزار تن خدمات برش ورق گسترش داد.

جالب است بدانید که کارخانه صنعتی نیکان پروفیل اصفهان تا به امروز توانسته زمینه ساز اشتغال بیش از ۱۵۰ نیروی کار به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر پرسنل به صورت غیر مستقیم را فراهم سازد.

محصولات کارخانه پروفیل نیکان اصفهان

برنامه های تولیدی مجموعه چندین سال به همین منوال سپری شد اما در موازات آن فعالیت هایی به منظور توسعه خطوط نیز صورت گرفت که در نتیجه آن طی سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۷ با وجود ۶ خط تولید پروفیل و دو خط برش ورق موفق شد بالغ بر ۲۵ نوع محصول را به تولید برساند و ظرفیت های تولیدی خود را ۷۰ هزار تن در سال ارتقاء دهد.

وجود دستگاه ها و تجهیزات مدرن و مجهز در خطوط تولیدی موجب گشته موفقیت در زمینه ارتقاء ظرفیت های تولیدی مجموعه با رشد سریع تری همراه شود. واحدهای تولیدی مجهز به دستگاه های سی ان سی (CNC) پلاسما جهت برش و شکل دهی ورق های فولادی به منظور تولید قوطی و پروفیل مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات شرکت نیکان نورد اسپادانا

نیکان نورد اسپادانا از بخش های تابعه مجموعه پروفیل نیکان می باشد که دو دهه پس از کلنگ زنی مجموعه تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت. ماشین سازی نیکان نورد اسپادانا در سال ۱۳۸۲ با هدف خودکفایی کل مجموعه نیکان پروفیل اصفهان در زمینه تولید، قطعه سازی، نصب و راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات مربوطه فعالیت های خود را شکل داد این بخش در سال ۱۳۹۷ توانست در زمره صادرکنندگان نمونه خطوط نورد به کشورهای اروپایی قرار گیرد و موجبات سرافزاری ایران را فراهم آورد.

مجموعه تابعه شرکت نیکان صنعت اژیه

از دیگر بخش های تابعه مجموعه نیکان پروفیل اصفهان می توان به شرکت نیکان صنعت اژیه اشاره نمود. شرکت نیکان صنعت اژیه در جهت توسعه و ارتقاء سبد محصولات فولادی خود در سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۵۲ هزار متر مربع فعالیت های خود را در کنار مجموعه کل آغاز نمود. نیکان صنعت اژیه در حال حاضر به ۵ خط تولیدی انواع محصولات فولادی از قبیل انواع قوطی و پروفیل با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن به صورت سالانه مجهز می باشد و زمینه اشتغال قریب به ۳۰۰ نفر نیروی بومی و غیر بومی را فراهم ساخته است.

مواردی همچون توجه به  مطلوبیت کیفیت محصولات تولیدی، تولید مطابق با استانداردهای روز ملی و بین المللی، مشتری مداری و… موجب گریده نام مجموعه لوله و پروفیل نیکان در میان برترین تولیدکنندگان ایرانی بدرخشد.

۵
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری