0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی شرکت صبا فولاد خلیج فارس

شرکت صبا فولاد خلیج فارس در ۲۰ کیلومتری غرب بندرعباس در استان هرمزگان واقع شده است و به تولید محصولاتی اعم از آهن اسفنجی، شمش فولادی ، بیلت و اسلب مشغول می باشد. ظرفیت کنونی این شرکت در حال حاضر سالیانه حدود ۴٫۵ میلیون تن آهن اسفنجی و ۴٫۵ میلیون تن بیلت و اسلب می باشد. شرکت صبا فولاد خلیج فارس در ابتدا توسط مدیران هندی اداره می شد ولی مدیریت این واحد تولیدی از سال ۸۷ به شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشور واگذار گردید و نام شرکت نیز تغییر کرد. برنامه صبا فولاد در ابتدا، تاسیس یک واحد فولادسازی به ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن در سال، واحد تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن در سال و یک واحد ذوب و ریخته گری به ظرفیت سالانه ۱٫۵ میلیون تن بوده که در دو مرحله اجرا گردید. در سال ۸۸ واحد احیا با ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن در سال نیز افتتاح گردید. از جمله امکانات صبا فولاد خلیج فارس می توان به امکانات بندری، ریلی، جاده ای، تجهیزات تخلیه و بارگیری مواد معدنی و نزدیکی به معادن سنگ گل گهر و وجود منابعی مانند آب، برق و گاز اشاره نمود.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : شرکت صبا فولاد خلیج فارس

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

صبا فولاد خلیج فارس

زمینه فعالیت شرکت صبا فولاد خلیج فارس

زمینه فعالیت این شرکت در حوزه انجام کلیه امور مرتبط با معادن و مواد معدنی، صادرات و واردات انواع مواد اولیه تولیدات نیمه کامل، کالاهای فلزی و غیر فلزی تمام شده، واردات و صادرات انواع سنگ های معدنی، گندله، بیلت و فولاد گالوانیزه و تولیدات فلزی می باشد.

این شرکت در ابتدا با ظرفیت تولید سالانه ۴٫۵ میلیون تن آهن اسفنجی، ۱٫۵ میلیون تن شمش و ۳ میلیون تن تختال فولادی تاسیس گردید. فاز اول آن تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن و شمش بیلت به ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن در سال می باشد.

شرکت صبا فولاد خلیج فارس در منطقه ویژه صنعتی خلیج فارس بندرعباس در کیلومتر ۲۰ جاده شهید رجایی واقع شده است. کارخانه در محل PGSIZ به مساحت حدود ۴۱۳ هکتار احداث گردیده که در ۲۶۷ کیلومتری جنوب غربی کرمان و ۳۲۷ کیلومتری مکان پیشنهادی گندله سازی گلگهر واقع گردیده است و شرایط مساعدی برای رسیدن به اهداف مطلوب کارخانه را دارد. همچنین محل کارخانه در مجاورت پالایشگاه نفت، آلومینیوم المهدی، کارخانه فولاد هرمزگان و فولاد کاوه جنوب قرار دارد.

آدرس شرکت صبا فولاد خلیج فارس

نشانی دفتر مرکزی: تهران، خیابان شیراز جنوبی، پایین تر از اتوبان شهید همت؛ خیابان زرتشتیان؛ بعد از تقاطع گلستان؛ پلاک ۱۱

نشانی کارخانه: بندرعباس، کیلومتر ۱۳ جاده اسکله شهید رجایی، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری