جدول وزن سپری

3 ماه پیش1561بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
جدول وزن سپری
پروفیل سپری که با نام پروفیل T شکل نیز در بازار شناخته می‌شود کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد و اطلاع از مشخصات این محصول به استفاده صحیح از آن کمک شایانی می‌کند. وزن سپری یکی از مشخصه‌های اصلی شناخت این محصول بوده که در هنگام نقشه‌کشی سازه و یا اجرای پروژه موردنیاز مهندسان خواهد بود. همچنین وزن این محصول بر قیمت سپری نیز تاثیر زیادی داشته و درنتیجه یکی از پارامترهای موردنیاز مشتریان در هنگام خرید محسوب می‌شود. در ادامه ضمن بررسی جدول وزن سپری، شما را با نحوه محاسبه و فرمول وزن این محصول آشنا خواهیم کرد.

وزن سپری آهن

مهمترین پارامترهای موردتوجه درهنگام کار با پروفیل سپری شکل ظاهری، وزن، ابعاد و طول این محصول است. ازنظر شکل ظاهری و مقدار طول و عرض این مقطع به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود. در نوع اول وجه عمودی و افقی با یکدیگر برابر بوده و در نوع دوم ابعاد وجه افقی دوبرابر وجه عمودی است. در دسته دیگری از پروفیل‌های سپری نیز طول وجه عمودی نسبت به وجه افقی بسیار بیشتر است. هریک از انواع سپری‌های ذکر شده از نظر نوع کاربرد، وزن و شکل ظاهری بایکدیگر متمایز هستند. عوامل دیگری همچون ابعاد و ضخامت نیز بر وزن نهایی این محصول تاثیرگذار هستند. برای مثال با افزایش ضخامت، وزن سپری نیز افزایش یافته و وزن و قیمت سپری 5 نسبت به وزن و قیمت سپری 4 و 3 بیشتر است. روش تولید سپری نیز مستقیما بر میزان وزن آن تاثیر داشته به طوری که وزن محصول تولید شده با روش نورد گرم و سایر روش‌ها در ابعاد یکسان ممکن است متفاوت باشد. روش‌های متفاوتی برای دسترسی به وزن سپری آهنی وجود دارد که یکی از راحت‌ترین آن‌ها دسترسی به جداول وزنی موجود در منابع معتبر است. جدول وزن سپری برای ابعاد و ضخامت‌های مختلف براساس جدول اشتال در این صفحه برای شما آورده شده است. هرچند باید درنظر داشته باشید که محصول تولیدشده در برندهای مختلف از نظر وزنی بایکدیگر متفاوت بوده و جداول وزنی موجود تنها عدد وزنی استاندارد را به شما اعلام می‌کنند. در روش دیگر با استفاده از فرمول و دردست داشتن طول و ضخامت سپری به راحتی می‌توانید به عدد وزن آن دست یابید.
 مقطع سایز سپری ارتفاع (mm) عرض بال (mm) ضخامت جان (mm) ضخامت بال (mm) سطح مقطع (〖cm〗^2) وزن هر شاخه (Kg)
T 20 ۲ ۲۰ ۲۰ ۳ ۳ ۱/۱۳ ۵/۳۲
T 25 ۲/۵ ۲۵ ۲۵ ۳/۵ ۳/۵ ۱/۶۵ ۷/۷۷
T 30 ۳ ۳۰ ۳۰ ۴ ۴ ۲/۲۶ ۱۰/۶۲
T 35 ۳/۵ ۳۵ ۳۵ ۴/۵ ۴/۵ ۲/۹۷ ۱۳/۹۸
T 40 ۴ ۴۰ ۴۰ ۵ ۵ ۳/۷۷ ۱۷/۷۶
T 50 ۵ ۵۰ ۵۰ ۶ ۶ ۵/۶۶ ۲۶/۶۴
T 60 ۶ ۶۰ ۶۰ ۷ ۷ ۷/۹۴ ۳۷/۳۸
T 70 ۷ ۷۰ ۷۰ ۸ ۸ ۱۰/۶۰ ۴۹/۹۲
T 80 ۸ ۸۰ ۸۰ ۹ ۹ ۱۳/۶۰ ۶۴/۲۰
T 100 ۱۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۱ ۱۱ ۲۰/۹۰ ۹۸/۴۰
T 120 12 ۱۲۰ ۱۲۰ ۱۳ ۱۳ ۲۹/۶۰ ۱۳۹/۲۰
T 140 14 ۱۴۰ ۱۴۰ ۱۵ ۱۵ ۳۹/۹۰ ۱۸۷/۸۰

فرمول محاسبه وزن سپری آهن

برای محاسبه وزن سپری با استفاده از فرمول به اطلاعاتی همچون ضخامت و اندازه بال و ضخامت و اندازه جان سپری و طول این محصول نیاز دارد. پس از اندازه‌گیری این پارامترها و قرار دادن در فرمول زیر می‌توانید به عدد دقیق وزن دست یابید. فرمول محاسبه وزن سپری = (ضخامت بال سپری * اندازه بال سپری) + ( ضخامت جان سپری * اندازه جان سپری) * طول شاخه سپری * 7850 هرچند محاسبه وزن سپری با استفاده از فرمول کمی دشوار است ولی عدد به دست آمده بسیار دقیق و مورداعتماد خواهد بود. اندازه لبه، عرض بال، ضخامت جان و ضخامت بال بر وزن سپری تاثیر داشته و اطلاع از این ابعاد درهنگام محاسبه وزن و خرید ضروری است. فرمول محاسبه ورن سپری

وزن سپری 3

یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از جدول وزن سپری باید درنظر داشته باشید، تقسیم‌بندی این محصول براساس نمره است. چنانچه در جدول وزنی مشاهده می‌کنید وزن این مقاطع براساس نمره‌بندی ذکر شده است. نمره سپری درواقع اندازه لبه این محصول را مشخص می‌کند و چنانچه این اندازه 30 میلی‌متر باشد با نام سپری 3 شناخته می‌شود. وزن هرشاخه سپری 3 شش متری براساس جداول اشتال در حدود 10 کیلوگرم است. هرچند این عدد ممکن است براساس لبه تیز و یا لبه گرد بودن محصول، برند تولیدی و روش تولید متفاوت باشد. قیمت سپری 3 نیز براساس شکل ظاهری این محصول و وزن آن ممکن است متفاوت باشد.

وزن سپری 4

سپری 4 یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف بوده و اطلاع از وزن این محصول برای خریداران و مهندسان سازه ضروری است. همانطور که در جداول وزنی مشاهده می‌کنید وزن سپری 4 حدود 17 کیلوگرم است. این وزن تقریبی بوده و برای محاسبه دقیق وزن این محصول لازم است از فرمول درج شده در بالا استفاده کنید. برای اطلاع از سایر مشخصات و قیمت سپری 4 می‎توانید به صفحه قیمت این محصول در سایت مرکزآهن مراجعه کنید.

وزن سپری 5

وزن سپری 5 براساس داده‌های موجود در جداول درحدود 26 کیلوگرم است. سپری 5 یا T50 در دو نوع لبه گرد و لبه تیز موجود بوده که عدد وزن برای هریک از انواع این محصول متفاوت است. لازم به ذکر است که این اعداد برای سپری با طول 6 متر بوده و برای محاسبه وزن یک متر از آن لازم است اعداد ذکر شده را بر 6 تقسیم کنید.

وزن سپری 6

براساس اعداد ذکر شده در جدول، وزن سپری 6 درحدود 37 کیلوگرم بوده و این محصول در دسته مقاطع با وزن بالا قرار دارد. قیمت سپری 6 به عوامل زیادی همچون وزن، ابعاد، طول، ضخامت، برند و روش تولید وابسته است. بنابراین اعداد درج شده در جداول، وزن این محصول را به صورت تقریبی نشان داده و برای اطلاع از وزن دقیق می‌توانید به جداول موجود در سایت کارخانه و یا فرمول محاسبه وزن مراجعه کنید.

وزن سپری 8

سپری آهنی 8 یکی از سنگین‌ترین مقاطع موجود در بازار بوده که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. وزن یک شاخه 6 متری از این محصول براساس جداول اشتال درحدود 64 کیلوگرم است. درواقع رجوع به جداول وزنی یکی از آسان‌ترین روش‌های اطلاع از وزن سپری بوده و برای محاسبه دقیق وزن این محصول نیاز به فرمول و یا اطلاعات مندرج در سایت کارخانه تولیدی خواهید داشت.
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد