0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت تیرآهن در بازار های داخلی

قیمت تیرآهن ١۴ کارخانه ذوب آهن اصفهان با وزن ١۵۵ کیلوگرم در حدود ٢٩٢٠ تومان اعلام شد. قیمت همین محصول با سایز ٢۴ و وزن ٣۶۴ کیلوگرم در تاریخ دو شنبه ٢ بهمن ٩۶ در حدود ٣٢٠ تومان خرید و فروش شد. قیمت این محصول در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان به طور ناگهانی در حدود ۶۵ تومان نسبت به دو روز گذشته افزایش یافته است.

به گفته ی کارشناسان این افزایش قیمت ممکن است به دلیل افزایش نرخ ارز صورت گرفته باشد. قیمت تیر آهن ٣٠ با وزن ۵٠۶ با مبلغی معادل ٣٠۵٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. علاوه بر این، قیمت تیر آهن ١۴ با وزن ١۵۵ کیلوگرم در انبار اصفهان هر شاخه در حدود ۴۴٧٠٠٠ تومان اعلام شد.

قیمت این محصول در انبار اصفهان با سایز ١٨ و وزن ٢٢۶ هر شاخه در حدود ۶٣٢٠٠٠ تومان خرید و فروش شد که نسبت به یکی  دو روز گذشته افزایش یافته است. قیمت تیر آهن ٢٢ در انبار کارخانه اصفهان با وزن ٣١۵ در حدود ٩۵۵ هزار تومان اعلام شد.

قیمت تیر آهن ١۴ کارخانه کرمانشاه با وزن ١٢٠ کیلو گرم معادل ٣١۵٠٠٠ تومان به فروش رسید. علاوه بر این، قیمت تیر آهن ١۴ همین کارخانه با وزن ١٣٠ نیز با ٢١٠٠٠ تومان تفاوت قیمت، معادل ٣٣۶٠٠٠ تومان خرید و فروش می شود.

علاوه بر این، قیمت تیر آهن ١۶ و ١٨ کارخانه اهواز هم   تا ٢۵ سانتی متر کارخانه ی اصفهان در تاریخ دوم بهمن ٩۶ اعلام نشد و در حال حاضر فروش آن متوقف شده است.

قیمت تیر آهن ١۶ کارخانه آرین با وزن ١٧٨ به مبلغ هر شاخه ۴۴٠٠٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. همین محصول با سایز ٢٢ و وزن ٣١٠ در حدود ٧۴٩٠٠٠ تومان اعلام شد.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

جهش قیمت تیر آهن در کارخانه اهواز

طبق گزارشات رسیده اخیرا رکورد قیمت تیر آهن در کارخانه اهواز شکست کارکنان سخت کوش کارخانه تولید کننده تیر آهن اهواز با افزایش هر چه بیش تر بهره وری و استفاده بهینه از تجهیزات خود در دی ماه سال 96 با تولید چند هزار تن تیرآهن در این کارخانه طی سی روز، باعث شدند تا رکورد تازه ای برای قیمت تیرآهن این کارخانه ثبت شود. علاوه بر این، به دلیل تقاضای قوی در بازار و افزایش تدریجی قیمت تیرآهن در شش ماهه ی پایانی سال جاری، کارخانه اهواز انگیزه پیدا کرد تا تولیدات خود را افزایش داده و رکورد فروردین ماه خود را بشکند.

معاون بهره برداری کارخانه اهواز گفت : کارکنان پرتلاش بخش تولید تیرآهن کارخانه اهواز علاوه بر ثبت رکورد ماهانه، با افزایش تولید به میزان تقریبی 5 هزار تن تیرآهن در روز، افتخار دیگری را برای این کارخانه به ثبت رساندند.

علل افزایش قیمت تیرآهن

وی همچنین افزود: رکورد پیشین تولیدات این کارخانه، مربوط به بالا رفتن قیمت تیرآهن و تقاضای قوی خریداران بوده است. معاون بهره برداری کارخانه اهواز با توجه به تلاش کارکنان برای ثبت این رکورد ها می گوید: افزایش بهره وری نیروی انسانی، فرایند بهبود یافته تولید و آماده به کار بودن تجهیزات کارخانه تولید کننده تیرآهن اهواز را می توان به عنوان مهم ترین عوامل برای دستیابی به این رکورد ها به حساب آورد.

وی اظهار داشت : بهره گیری از دانش فنی و پس از آن، تغییر روند بازار با افزایش قیمت تیرآهن و تغییرات نرخ ارز از جمله عواملی هستند که نقش بسزایی در رشد قیمت تیرآهن تولیدی کارخانه اهواز و افزایش تولید داشته است. این تاثیرات به گونه ای بوده است که امروزه شاهد دستیابی این کارخانه به افزایش تقاضا و قیمت تیرآهن، ظرفیت های اسمی کارخانه، و تولید با کیفیت تر این محصول در بازار داخلی کشور هستیم.

وی گفت: تثبیت این شرایط بسیار ضروری است و برای دستیابی به رکورد های بالاتر نیز باید تلاش کرد. به علاوه بر این، دستیابی به شرایط مطلوب تر هم مستلزم همکاری کلیه واحد های شرکت می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0