0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ذوب آهن و بررسی مجدد این کارخانه برای تولید تیرآهن

کارخانه ذوب آهن  مجددا بررسی هایی را در خصوص به روز رسانی مقادیر طبیعی و قیمت تیرآهن تولید شده درایران انجام داده اند. به طور خاص، این که قیمت تیرآهن به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. علاوه بر این، دلیل کافی برای پذیرش این اعتقاد که قیمت تیرآهن پیشنهادی در مقایسه با آنچه که در بازار رقابتی تعیین می شود، اساسا مشابه نیست، وجود ندارد.انتظار می رود این بررسی مجدد، تا آخردی ماه به پایان برسد. نتیجه ی پیش بینی شده این است که بیش تر از آنچه که در حال حاضر در حال انجام است می تواند باشد.

براساس اعلام کارخانه ذوب آهن این بررسی ها منجر به ارزیابی های بیش تری برای وظیفه ی عادلانه بودن قیمت تیرآهن می شود. وظیفه ی که از دردی ماه به اجرا در می آید، شامل ۴۱ درصد تولید است. پیشنهادات کارخانه ذوب آهن در مورد قیمت تیرآهن در حدود ۲۷۵۶ تومان  برای هرکیلومی باشد.تحقیقات علیه قیمت تیرآهن کشور در دی ماه به دنبال گزارشات دریافت شده برای کارخانه های ذوب آهن آغاز شد و نتیجه ی این تحقیقات مشخص کرد که واردات این محصول موجب آسیب به صنعت محصولات فولادی ایران است.

افزایش قیمت تیرآهن به دلیل  قیمت های بالا مواداولیه صنعت فولاد ایران قیمت تیرآهن برای تولید در دی ماه و ارسال به زاهدان اعلام کرده است. تولید کننده های محصولات فولادی پیشنهادات خود را در رابطه با قیمت تیرآهن  با در نظر گرفتن قیمت های اخیر رزرو های تیرآهن، افزایش داده است.طبق برآورد های خبرگذاری ها صنعت فولاد ایران قیمت تیرآهن تولیدی خود را در حدود  ۲۷۳۵  تومان برا ی هر کیلو در اصفهان، معادل ۲۰۰۰۰تومان در هر شاخه افزایش نسبت به این ماه اعلام کرده است.

نمودار قیمت تیرآهن ذوب آهن

 

در همین حال، طی هفته ی گذشته، معامله گران تهرانی تقریبا ۲۵،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ تن از تیرآهن را با قیمت ۲۷۳۵ تومان در هر کیلو رزرو كردند که مبلغ آن در حدود۷-۱۰ تومان  در هرکیلو بیشتراز قیمت معامله های ماه گذشته است. هزینه های مربوط به انبار داری در امتداد این ماه درتهران نیز افزایش یافته است. این افزایش قیمت در حدود ۱۶ تا ۳۳ تومان در هر کیلو معادل  بوده است.

نوسان قیمت تیرآهن سایر کارخانجات

قیمت تیرآهن کارخانه آرین  برای تیر آهن در حدود ۲۵۶۲ تومان در هر کیلو طبق  هزینه های سابق انبار داری اعلام شده است. قیمت تیرآهن ۲۰ نیز در حدود ۲۶۰۰ تومان در هرکیلو معادل اعلام شده است که در حال حاضر در انبار موجود است. پیشنهادات دیگر تولید کنندگان محلی در مورد قیمت این تیرآهن حدودا ۲۶۰۰ تومان در هر کیلوازهزینه های سابق انبار ها، می باشد. و همه ی قیمت های ذکر شده بر اساس وزن نظری داده شده اند. علاوه بر این، با وجودی که تحولات حاکم در بازار همچنان روند مستحکمی ندارند، اما کارخانه های اهواز دوباره شروع به افزایش قیمت تیرآهن در بخش های داخلی کرده اند. در همین زمان، شرکت کنندگان حاضر در بازار می گویند که میزان تقاضا هنوز هم کم است.

 با توجه به بازار موجود قیمت تیر آهن اهواز برای تیرآهن ۱۶ برای هر شاخه حدود ۴۳۳۰۰۰ تومان در هر شاخه در بازار شده است و از طرفی قیمت برای تیرآهن ۱۸ این کارخانه برای هر شاخه در بازاراصفهان همراه با هزینه انبار داری ۵۲۵۰۰۰ تومان ارائه شده است این بازار برای تیرآهن ۲۰ کارخانه آرین هر شاخه ۴۱۰۰۰۰ تومان در بازار معامله شد این در صورتی است که قیمت برای تیرآهن ۲۲ کارخانه آرین با افزایش قیمت در حدود ۶۶۲۰۰۰ تومان معامله شد .

با توجه به افزایش قیمت ها در بازار بدلیل افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه حمل ونقل و هچنین تقاضای کم در بازار با توجه به افزایش تولید در کارخانجات قیمت تیرآهن افزایش یافته است بر این اساس قیمت برای تیرآهن ۱۴ ذوب آهن برا ی هر شاخه در بازار اصفهان به قیمت ۴۳۹۰۰۰ تومان به ازای هر شاخه و برای تیرآهن ۱۶ ذوب آهن به قیمت ۵۲۱۰۰۰ تومان در هر شاخه معامله شد .

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری