3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت ورق فولادی وارداتی عربستان سعودی به دنبال افزایش تقاضا

به گزارش پایگاه خبری مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۸ ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی رول گرم وارداتی به عربستان سعودی طی هفته گذشته افزایش یافته است. علت این امر افزایش بالای تقاضا برای این محصول در بازار داخلی کشور می باشد. قیمت پیشنهادی کشور چین برای واردات ورق فولادی رول گرم به ضخامت ۲ میلی متر به این کشور ۵۵۰-۴۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال تاجران ورق فولادی در کشور عربستان بر این باورند که قیمت قابل اجرا در این کشور به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده و مشتریان از قیمت های بالاتر استقبال نخواهند کرد.  هم چنین کشور مصر نیز قیمت پیشنهادی برای این محصول را به میزان ۵۲۵ دلار به ازای هر تن، کشور ژاپن ۵۳۰ دلار به ازای هر تن و کشور هند ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن به عربستان سعودی اعلام کرده اند. به گفته یکی از تاجران قیمت پیشنهادی از سوی کشور ژاپن برای بازار داخلی عربستان قابل قبول می باشد. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای ورق فولادی به طور ناگهانی افزایش یافته است و در صورت افزایش تقاضا برای این محصول در بازار داخلی چین، روند صعودی افزایش قیمت ممکن است ادامه یابد.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم فولادی  وارداتی به عربستان سعودی تا روز سه شنبه مورخ ۱۸ ماه ژوئیه به میزان ۵۴۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۲۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته، افزایش زیادی یافته است. هم چنین طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه، هیچ معامله عمده وارداتی برای ورق فولادی تاکنون در این کشور منعقد نشده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که یکی از خریدارن در بازار داخلی این کشور معامله ای با کشور هند به مبلغ ۵۴۰ دلار به ازای هر تن منعقد کرده است. با این حال اکثر خریداران بر این باورند که قیمت قابل اجرا در بازار این کشور ۵۳۰ دلار به ازای هر تن می باشد. به گفته تاجران محلی میزان تقاضا ورق فولادی افزایش یافته است، اوضاع بازار مطلوب بوده و با این حال انتظار می رود که روند صعودی افزایش قیمت نیز ادامه یابد.

این در صورتی است که کشور چین میزان تولید ورق فولادی خود را افزایش ندهد زیرا بازار داخلی چین اکنون مطلوب می باشد. بنابراین افزایش یا کاهش قیمت ورق فولادی بستگی به کشور چین دارد.  اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت پیشنهادی ورق فولادی رول سرد وارداتی از کشور چین به عربستان به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد فولادی  وارداتی به کشور عربستان تا روز سه شنبه مورخ ۱۸ ماه ژوئیه به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (۵۷۵-۵۷۰ ) دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. با این حال قیمت ورق فولادی گالوانیزه وارداتی از کشورهای چین و هند به عربستان نیز به ترتیب ۶۹۰ و ۷۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به عربستان سعودی ۷۴۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این قیمت طی هفته گذشته ۷۴۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که طی این هفته شاهد افزایش قیمت می باشیم. اخبار رسیده حاکی از آن است که تاکنون معامله ای برای خرید ورق فولادی منعقد نشده است ولی به علت افزایش تقاضا انتظار می رود که به زودی شاهد معاملات زیادی در این کشور باشیم.

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی ایران طی هفته گذشته

بنا به گزارش مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه، قیمت محصولات تخت فولادی وارداتی ایران طی هفته گذشته افزایش یافته است. طبق اخبار منتشر شده علت این امرکاهش دسترسی این کشور  به کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی طی هفت روز گذشته در ایران افزایش پیدا کرده است. برخی منابع خبری علت افزایش قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی ایران را روند صعودی قیمت محصولات تخت فولادی در یک هفته اخیر و در بازارهای بین‌المللی کشورهای مستقل اتحادیه ای دانسته اند.

از طرفی به علت محدودیت دسترسی ایران به منابع بازارهای بین‌المللی کشورهای مستقل اتحادیه ای ، قیمت این محصولات در بازار داخلی ایران هم رو به افزایش می باشد . هم چنین به گفته منابع خبری متال بولتن یکی دیگر از عوامل تقویت کننده افزایش قیمت این محصولات در منطقه، محدودیت دسترسی به مواد اولیه ای است که پیش از این توسط تامین کنندگان بزرگی مثل کشورهای ایران، روسیه و قزاقستان فراهم می شده است. به گفته برخی از تاجران محصولات فولاد تخت، تقاضا برای محصولات فولادی تخت نیز در ایران به علت بهبود در بازار لوله فولادی و پروفیل این کشور؛ اخیرا افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای محصولات فولاد رول در ایران اخیرا بسیار بالا می باشد. این در حالی است که میزان عرضه در این کشور محدود شده است. بنابراین میزان واردات و قیمت های داخلی محصولات فولاد تخت افزایش یافته است و تامین کنندگان کشورهای مستقل اتحادیه ای  هم چنان به ارائه پیشنهادات خود ادامه می دهند. با این حال کارخانجات تولیدکننده محصولات فولاد تخت از قبیل ورق فولادی در کشورهای روسیه و قزاقستان تا این لحظه پیشنهاد دقیقی برای قیمت های خود به ایران اعلام نکرده اند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم وارداتی به ضخامت ۲ میلی متر به کشور ایران تا تاریخ ۱۹ ماه ژوئیه تا کنون به میزان ۵۰۰-۴۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که به صورت تحویل در بنادر ایرانی فروخته شده است. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۴۹۰-۴۶۸ دلار به ازای هر تن بوده است و طی این هفته شاهد افزایش قیمت این محصول بوده ایم.

۳
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری