بازار محصولات فولاد تخت ایران و جهان

5 سال پیش1357بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
بازار محصولات فولاد تخت ایران و جهان

افزایش قیمت ورق فولادی صادراتی چین

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 12 ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین طی این هفته افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی چین طی هفته گذشته می باشد. اگرچه نرخ افزایش قیمت این محصول نسبت به گذشته کاهش یافته است و قیمت ها با سرعت کم تری افزایش یافته اند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت محموله های سفارشی ورق فولادی این کشور برای ماه سپتامبر 475-465 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 11 ماه ژوئیه بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی در این هفته نسبت به قیمت اعلام شده در هفته گذشته 7-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. طبق اخبار رسیده خریداران ورق فولادی در خارج از کشور که نیاز به خرید این محصول برای مصارف ضروری دارند افزایش قیمت این محصول را پذیرفته اند. به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت ورق فولادی از سوی کارخانجات بزرگ تولید فولاد کشور چین مانند کارخانجات Puyang و Yingkou به میزان 480 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 11 ماه ژوئیه بوده است.

این دو کارخانه بزرگترین کارخانجات تولید و صادرات ورق فولادی در کشور چین می باشند.به گفته منابع خبری در طول هفته گذشته، محموله های ورق فولادی صادر شده از کارخانه Yingkou  به قیمت 470-465 دلار به ازای هر تن به کشور مالزی فروخته شده است.به علاوه منبع خبری دیگری اعلام کرده است که کارخانه Puyang قراردادی به ظرفیت اندک از ورق فولادی به قیمت 475 دلار به ازای هر تن در روز جمعه هفته گذشته منعقد کرده است.هم چنین در روز سه شنبه مورخ 11 ماه ژوئیه قیمت ورق فولادی به ضخامت 20-14 میلی متر تولید داخلی کشور چین در شانگهای به میزان 517-515 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شده است.

این در حالی است که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی از سوی این کارخانه در هفته گذشته به میزان 3/10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.به گفته یکی از تولیدکنندگان ورق فولادی واقع در کشور چین : " قیمت ورق فولادی صادارتی این کشور با سرعت زیادی هم چنان در حال افزایش می باشد. همان طور که این افزایش قیمت شدید در سایر محصولات فولاد تخت مانند کویل نورد گرم شده و کویل نورد سرد شده نیز مشاهده می شود. "به گفته یکی از تاجران در حال حاضر می توان نسبت به روند قیمت در کوتاه مدت خوشبین بود به این علت که میزان تقاضا برای ورق فولادی در بازار داخلی کاهش نیافته است.

محدودیت واردات محصولات فولاد تخت در ایران به علت افزایش قیمت ها

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 12 ماه ژوئیه، فعالیت خرید محصولات فولاد تخت وارداتی در ایران طی هفته گذشته محدود شده است و به میزان کمی کاهش یافته است. طبق اخبار منتشر شده به نظر می رسد که علت مدودیت فعالیت خرید محصولات فولاد تخت وارداتی در ایران در هفته گذشته، افزایش قیمت های پیشنهادی این محصول از سوی کشورهای مختلف می باشد. به طور کلی طی چند هفته گذشته قیمت محصولات فولاد تخت در بازار جهانی رو به افزایش بوده است. به گفته یکی از منابع خبری به نظر نمی رسد که قیمت ها پس از این افزایش بیشتری یابد به این علت که پیش بینی می شود تقاضای جهانی افزایش نخواهد یافت و تنها خریداران اصلی محصولات فولاد تخت تاجران سراسر کشور خواهند بود. اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای به ظرفیت 10000 تن حاوی کویل نورد گرم شده اخیرا از کشور روسیه به مبلغ 474 دلار به ازای هر تن به ایران وارد شده است. هم چنین نرخ تخمین زده شده از هزینه حمل کالا به بندر انزلی در ایران در حال حاضر به میزان  16-15 دلار به ازای هر تن بسته به تناژ محموله می باشد.

هم چنین محموله دیگری از کویل نورد گرم شده به ضخامت 2 میلی متر برای ماه سپتامبر از تاجری در قزاقستان در ایران سفارش داده شده است که قیمت پیشنهادی برای این محموله 460 دلار به ازای هر تن بوده است.این در حالی است که هزینه حمل و نقل کالا از قزاقستان به ایران 9-8 دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است.هم چنین پیشنهادات اخیر کویل نورد گرم شده از کارخانجات روسیه به ایران نیز به میزان 474 دلار به ازای هر تن شنیده شده است.به گفته برخی منابع خبری قیمت های پیشنهادی بالاتری نیز برای کویل نورد گرم شده وارداتی به ایران در حدود 498 دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

با این حال این خبرها در زمان انتشار به صورت گسترده تایید نشده است و نمی توان به طور قطعی راجع به آن ها اظهار نظر کرد.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده وارداتی به ایران به میزان 490-468 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 12 ماه ژوئیه بوده است در حالی که این قیمت طی هفته گذشته به میزان 487-485 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد سرد شده وارداتی به ایران نیز 3 دلار به ازای هر تن طی این هفته افزایش یافته و به میزان 553-552 دلار به ازای هر تن رسیده است.پیشنهادات اخیر کویل نورد سرد شده وارداتی از کشور روسیه به ایران نیز 537 دلار به ازای هر تن بوده است.

با این حال معامله ای برای این محصول به این قیمت طی هفته گذشته شنیده نشده است و بازار هم چنان در حالت رکود می باشد.هم چنین شایعاتی از قیمت کویل نورد سرد شده وارداتی از روسیه به ایران به میزان 560 دلار به ازای هر تن شنیده می شود.با این وجود، این اطلاعات به طور گسترده توسط منابع بازار تأیید نشده است و این قیمت در محدوده ارزيابی ها نیز گنجانده نشده است بنابراین برای تحلیل بیشتر بازار بایستی خبرهای بیشتری در دسترس باشد.

 
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد