0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت ورق فولادی صادراتی چین

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۲ ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین طی این هفته افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی چین طی هفته گذشته می باشد. اگرچه نرخ افزایش قیمت این محصول نسبت به گذشته کاهش یافته است و قیمت ها با سرعت کم تری افزایش یافته اند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت محموله های سفارشی ورق فولادی این کشور برای ماه سپتامبر ۴۷۵-۴۶۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۱ ماه ژوئیه بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی در این هفته نسبت به قیمت اعلام شده در هفته گذشته ۷-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. طبق اخبار رسیده خریداران ورق فولادی در خارج از کشور که نیاز به خرید این محصول برای مصارف ضروری دارند افزایش قیمت این محصول را پذیرفته اند. به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت ورق فولادی از سوی کارخانجات بزرگ تولید فولاد کشور چین مانند کارخانجات Puyang و Yingkou به میزان ۴۸۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۱ ماه ژوئیه بوده است.

این دو کارخانه بزرگترین کارخانجات تولید و صادرات ورق فولادی در کشور چین می باشند.به گفته منابع خبری در طول هفته گذشته، محموله های ورق فولادی صادر شده از کارخانه Yingkou  به قیمت ۴۷۰-۴۶۵ دلار به ازای هر تن به کشور مالزی فروخته شده است.به علاوه منبع خبری دیگری اعلام کرده است که کارخانه Puyang قراردادی به ظرفیت اندک از ورق فولادی به قیمت ۴۷۵ دلار به ازای هر تن در روز جمعه هفته گذشته منعقد کرده است.هم چنین در روز سه شنبه مورخ ۱۱ ماه ژوئیه قیمت ورق فولادی به ضخامت ۲۰-۱۴ میلی متر تولید داخلی کشور چین در شانگهای به میزان ۵۱۷-۵۱۵ دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شده است.

این در حالی است که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی از سوی این کارخانه در هفته گذشته به میزان ۳/۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.به گفته یکی از تولیدکنندگان ورق فولادی واقع در کشور چین : ” قیمت ورق فولادی صادارتی این کشور با سرعت زیادی هم چنان در حال افزایش می باشد. همان طور که این افزایش قیمت شدید در سایر محصولات فولاد تخت مانند کویل نورد گرم شده و کویل نورد سرد شده نیز مشاهده می شود. “به گفته یکی از تاجران در حال حاضر می توان نسبت به روند قیمت در کوتاه مدت خوشبین بود به این علت که میزان تقاضا برای ورق فولادی در بازار داخلی کاهش نیافته است.

محدودیت واردات محصولات فولاد تخت در ایران به علت افزایش قیمت ها

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۲ ماه ژوئیه، فعالیت خرید محصولات فولاد تخت وارداتی در ایران طی هفته گذشته محدود شده است و به میزان کمی کاهش یافته است. طبق اخبار منتشر شده به نظر می رسد که علت مدودیت فعالیت خرید محصولات فولاد تخت وارداتی در ایران در هفته گذشته، افزایش قیمت های پیشنهادی این محصول از سوی کشورهای مختلف می باشد. به طور کلی طی چند هفته گذشته قیمت محصولات فولاد تخت در بازار جهانی رو به افزایش بوده است. به گفته یکی از منابع خبری به نظر نمی رسد که قیمت ها پس از این افزایش بیشتری یابد به این علت که پیش بینی می شود تقاضای جهانی افزایش نخواهد یافت و تنها خریداران اصلی محصولات فولاد تخت تاجران سراسر کشور خواهند بود. اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن حاوی کویل نورد گرم شده اخیرا از کشور روسیه به مبلغ ۴۷۴ دلار به ازای هر تن به ایران وارد شده است. هم چنین نرخ تخمین زده شده از هزینه حمل کالا به بندر انزلی در ایران در حال حاضر به میزان  ۱۶-۱۵ دلار به ازای هر تن بسته به تناژ محموله می باشد.

هم چنین محموله دیگری از کویل نورد گرم شده به ضخامت ۲ میلی متر برای ماه سپتامبر از تاجری در قزاقستان در ایران سفارش داده شده است که قیمت پیشنهادی برای این محموله ۴۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است.این در حالی است که هزینه حمل و نقل کالا از قزاقستان به ایران ۹-۸ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است.هم چنین پیشنهادات اخیر کویل نورد گرم شده از کارخانجات روسیه به ایران نیز به میزان ۴۷۴ دلار به ازای هر تن شنیده شده است.به گفته برخی منابع خبری قیمت های پیشنهادی بالاتری نیز برای کویل نورد گرم شده وارداتی به ایران در حدود ۴۹۸ دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

با این حال این خبرها در زمان انتشار به صورت گسترده تایید نشده است و نمی توان به طور قطعی راجع به آن ها اظهار نظر کرد.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد گرم شده وارداتی به ایران به میزان ۴۹۰-۴۶۸ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۲ ماه ژوئیه بوده است در حالی که این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۴۸۷-۴۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد سرد شده وارداتی به ایران نیز ۳ دلار به ازای هر تن طی این هفته افزایش یافته و به میزان ۵۵۳-۵۵۲ دلار به ازای هر تن رسیده است.پیشنهادات اخیر کویل نورد سرد شده وارداتی از کشور روسیه به ایران نیز ۵۳۷ دلار به ازای هر تن بوده است.

با این حال معامله ای برای این محصول به این قیمت طی هفته گذشته شنیده نشده است و بازار هم چنان در حالت رکود می باشد.هم چنین شایعاتی از قیمت کویل نورد سرد شده وارداتی از روسیه به ایران به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن شنیده می شود.با این وجود، این اطلاعات به طور گسترده توسط منابع بازار تأیید نشده است و این قیمت در محدوده ارزيابی ها نیز گنجانده نشده است بنابراین برای تحلیل بیشتر بازار بایستی خبرهای بیشتری در دسترس باشد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری