0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار ورق گالوانیزه ترکیه در رکود            

روزهای اخیر قیمت اغلب محصولات ورق گالوانیزه در ترکیه نزولی بوده و تقاضا کم است. خریدارها منتظر رسیدن قیمت ها ورق گالوانیزه به حداقل ممکن هستند.

به گزارش مرکزآهن ،  از طرفی آنچه امروز خریداری شود در زودترین زمان ممکن دسامبر به دست خریدار برسد که ماه پایانی سال است و همه ترجیح می دهند موجودی انبارها را بالا نبرند.

در بازار داخلی قیمت ورق گالوانیزه ۵۷۰  تا ۵۸۰ دلار هر تن درب کارخانه برای تولیدات دسامبر است . در ۵۶۰ دلار هر تن درب کارخانه معاملاتی شنیده شده است. در کل چون محموله های موجود در بازار برای تحویل آخر سال است طبیعی است که تقاضا کم باشد.

در بازار واردات نیز قیمت ورق گالوانیزه روسیه ۵۵۶ تا ۵۶۱  دلار هر تن سی اف آر ترکیه شنیده شده و محصول اوکراین ۵۵۱ دلار هر تن سی اف آر است. ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه ۵۵۰ تا ۵۶۱ دلار هر تن فوب می باشد ولی خریداران در ۵۳۰ تا ۵۴۱ دلار هر تن فوب درخواست خرید داده اند.

میلگرد آجدار صادراتی ترکیه ارزان تر شد

قیمت میلگرد آجدار صادرتی ترکیه روزهای اخیر نزولی بوده چرا که تقاضا در بازار داخلی و صادرات هر دو پایین است. از طرفی بیلت وارداتی هم در رکود به سر می برد.

میلگرد آجدار صادراتی ترکیه از ۵۲۱ تا ۵۳۰ دلار به ۵۱۵ تا ۵۲۱ دلار هر تن فوب کاهش یافته است. بیلت وارداتی هم ۱۵ تا ۲۱ دلار افت داشته ۴۸۵ تا ۴۹۱ دلار هر تن سی اف آر شده است. محموله های زیادی از سی آی اس هم خریداری شده است.

در کل بازار در فصل رکود ساخت و ساز است و رکود بازار مقاطع غیر طبیعی نیست.

بازار میلگرد آجدار صادراتی چین در سکوت

روند صعودی بازار میلگرد آجدار چین متوقف شده چرا که بازار بیلت و بازارهای فیوچرز کاهش قیمت داشتند. میلگرد آجدار در شانگهای ۵۹۱ تا ۵۹۶ دلار هر تن درب کارخانه و در ثبات است. در این بین قیمت بیلت در بازار نقدی چین به دلیل افت تقاضا ارزان تر شده و انتظار می رود باز هم کاهش یابد.

از طرفی میلگردآجدار صادراتی چین ۵۲۶ دلار هر تن فوب شنیده شده که کمتر از ۷ دلار رشد داشته است. اگر قیمت های داخلی میلگرد آجدارافت شدید نداشته باشد برخی انتظار دارند قیمت های صادراتی میلگرد آجدارروزهای آتی تا ۶ دلار دیگر بهبود یابد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری