0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند ثابت قیمت میلگرد طی هفته جاری

طی هفته جاری قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت روز میلگرد روند ثابتی را در پیش گرفته است. این در حالی است که در سایر بازارها میل به کاهش قیمت ها مشاهده گردیده است. در حال حاضر سیگنال های منفی زیادی در بازار مشاهده گردیده است که ممکن است سبب رکود بازار طی روزهای اخیر گشته است.

طی هفته جاری بارش برف و مشکلات حمل و نقل جاده ای سبب رکود بازار شده است و سبب ثبات قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت روز میلگرد شده است. بازار بورس نیز طی هفته جاری روند ضعیفی را در پیش گرفته است و شاهد ثبات قیمت ها و هم چنین کاهش در برخی از بخش های این بازار بودیم. هم چنین میزان تقاضا و عرضه نیز در این بازار هنوز به هماهنگی نرسیده است و در حال حاضر کاهش میزان تقاضا مشکل اصلی و عمده این بازار می باشد.

هم چنین برگزاری کنفرانس روز گذشته در حوزه آهن آلات نیز سبب تصمیمات مهمی در این بخش گردیده است و سخنرانی های مهمی در این بخش طی روز گذشته برگزار گردید. به نظر می رسد در حال حاضر تا زمانی که وضعیت جاده ها به حالت مطلوب نرسد نمی توان به بهبود بازار امیدوار بود. قیمت روز میلگرد نیز متاثر از این شرایط می باشد و در حال حاضر در حال ثبات می باشد. طی روزهای اخیر بازار آهن آلات تقریبا به حالت نیمه تعطیل در آمده است و کاهش میزان تقاضا سبب ثبات در قیمت ها گردیده است.

تمایل به کاهش قیمت روز میلگرد

چشم انداز کلی بازار طی هفته جاری ثبات قیمت ها بوده است و از روز سه شنبه هفته جاری این ثبات و رکود بیشتر نمایان گردیده است. این در حالی است که برخی از فولادسازان نیز در حال حاضر تصمیم به کاهش قیمت محصولات خود گرفته اند زیرا معضلات راجع به حمل و نقل طی روزهای اخیر وجود دارد و عامل اصلی عقب نشینی در بازار آهن آلات ایران شده است.

بنابراین میل اصلی بازار در حال حاضر به سمت کاهش قیمت ها می باشد و تا تمام شدن مشکلات بازار در این حوزه و به خصوص در قسمت حمل و نقل نمی توان به آینده بازار امیدوار بود. بازار آهن آلات هم چنان تحت تاثیر شرایط جوی و مشکلات حمل و نقل می باشد و برای رها شدن از آن باید به زودی چاره ای اندیشید.

قیمت میلگرد اصفهان

با نگاهی کلی تر می توان متوجه شد که فعالیت در تمام مناطق کشور متوقف نشده است و در شهرهای جنوب کشور به دلیل مساعد تر بودن هوا و وضعیت جاده ها هم چنان فعالیت به روند معمولی خود ادامه داده است. ولی با توجه به بازار کل کشور می توان گفت که در حالت کلی بازار طی روزهای جاری در حالت نیمه تعطیل می باشد و میزان فعالیت به حداقل مقدار خود رسیده است.

بنابراین روند جاری به معنای این است که نباید به زودی منتظر بهبود بازار و افزایش قیمت روز میلگرد و سایر محصولات باشیم. آن چه در روزهای جاری مشاهده می شود ثبات در حوزه محصولات مختلف از جمله قیمت روز میلگرد می باشد. بنابراین اخبار مهمی در حال حاضر برای گزارش وجود ندارد و باید تا هفته آینده و بهبود بازار منتظر بمانیم.

نوسانات قیمت میلگرد مبادی مختلف

آن چه واضح است این است که میل کلی بازار به سمت کاهش قیمت ها می باشد و چنانچه این روند ادامه یابد قیمت ها تا هفته آینده نیز به روند نزولی خود ادامه خواهند داد. قیمت میلگرد در مبادی مختلف طی هفته جاری تغییرات چندانی را نشان نداده است و حتی در برخی مبادی کاهشی نیز بوده است. قیمت روز میلگرد ذوب آهن اصفهان برای سایز 12 به میزان 2695 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی روند کاهشی را در پیش گرفته است.

این در حالی است که قیمت این محصول در دو روز قبل از آن به میزان 2700 تومان بوده که روند نزولی را در پیش گرفته است. این روند برای سایر سایزها نیز مشاهده گردیده است و به طور کلی کارخانه ذوب آهن روند نزولی را در پیش گرفته است. این روند برای قیمت روز میلگرد کویر کاشان متفاوت بوده است و شاهد ثبات در قیمت این محصولات طی هفته جاری بوده ایم. سایر کارخانجات دیگر از قبیل قیمت روز میلگرد کارخانه ابرکوه یزد نیز طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0