0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

چين و راه اندازي ۱۱۵۰۰۰ تن ظرفيت توليد الكترود در سال ۲۰۱۸

پس از افزايش توليد آهن آلات به روش قوس الكتريكي و تعطيل شدن واحدهاي كوچك توليد الكترود گرافيتي،  بازار با كمبود الكترود در سال ۲۰۱۷ مواجه شد. با ساخته شدن دو كارخانه بزرگ توليد الكترود در چين در سال جاري بالاخره كمبود ان در بازار جبران خواهد شد. به علاوه ۸ شركت بزرگ ديگر برنامه هاي افزايش ظرفيت توليد دارند.

به گزارش متال اكسپرت تا پايان سال ۲۰۱۸ واحدهاي توليد الكترود جديد به ظرفيت ۱۱۵,۰۰۰ تن  در سال راه اندازي خواهد شد. يكي از واحدهاي توليدي كه در مغولستان داخلي (بخشي از چين) در حال نصب است و پس از تكميل فاز اول ۳۰,۰۰۰ تن الكترود HP و ۳۰۰۰ تن آند ليتيمي براي باتري ها توليد خواهد كرد. در مرحله دوم به ترتيب به ظرفيت ۲۵,۰۰۰ و ۷,۰۰۰ تن به ان اضافه خواهد شد.

يكي ديگر از واحدهاي در حال نصب با ظرفيت ۶۰,۰۰۰ تن الكترود UHP با قطر ۶۰۰ تا ۸۰۰ ميليمتر در ماه آگوست شروع به توليد خواهد كرد.

كك سوزني كه ماده اوليه مورد نياز الكترود است به عنوان اصلي ترين مشكل صنعت الكترود و صنعت آهن آلات همچنان باقي است. سال گذشته ۱۴۳,۰۰۰ تن از اين ماده توسط چين توليد شد و ۱۷۰,۰۰۰ تن به چين وارد شده است.

به نقل از منابع آگاه توليد كننده هاي جديدي به بازار كك سوزني وارد خواهند شد كه البته اولين انها در ماه سپتامبر شروع به توليد خواهند كرد.

با اينكه كمبود كك سوزني در بازار وجود دارد در چين ۸ شركت ديگر نيز در حال افزايش ظرفيت توليد الكترود هستند و تا سال ۲۰۲۰ به ۶۰۰,۰۰۰ تن در سال كك سوزني نياز خواهند داشت

وضع تعرفه آهن آلات در امريكا و كلاف گرم ۱۰۰۰ دلاري

در صورتي كه ترامپ در هفته جاري تعرفه ۲۵ درصدي بر واردات آهن آلات را تصويب كند، قيمت كلاف گرم داخلي امريكا مي تواند تا ۱۰۰۰ دلار بر تن افزايش يابد. اين افزايش قيمت به نفع فولادسازها و به ضرر مصرف كننده هاي آهن آلات در امريكا خواهد بود.

در حال حاضر شاخص كلاف گرم در بازار داخلي امريكا ۸۰۰٫۶۰ دلار بر تن است. پس از وضع تعرفه قيمت ها با جهش همراه خواهد شد و پس از ان در سطحي بين قيمت هاي حال حاضر و حداكثر قيمت افزايش يافته قرار خواهد گرفت.

قیمت آهن آلات

به گزارش متال بولتن چنين تصميمي از سوي امريكا يك بار ديگر در سال ۲۰۰۲ در زمان رياست جمهوري جرح بوش در قالب بخش ۲۰۱ اتفاق افتاد و روند تغييرات قيمت ها به صورت فوق الذكر بود.

در سال ۲۰۰۲  قيمت كلاف گرم در مدت سه ماه ۶۲٫۵ درصد افزايش يافت و از  ۲۴۰ دلار به ۳۹۰ دلار رسيد. اما پس از اين كه قانون وضع شده به مراحل إجرائي رسيد دوباره قيمت ورق سیاه  به ۲۶۰ دلار بر تن بازگشت.

سناريوي مشابهي در سال جاري براي كلاف گرم مي تواند قيمت آن را را تا ۱۳۰۱ دلار بر تن افزايش دهد.

لازم به دكر است بالا ترين قيمت گرم در امريكا در سال ۲۰۰۸ بوده است كه تا ۱۱۲۵ دلار بر تن رسيده بود.

افزایش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین

در طی هفته جاری قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین روند افزایشی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری بوده است. قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. تجار نگاه مثبتی به بازار دارند علی رغم این که تقاضا هم چنان کم می باشد و هنوز به حال عادی بازنگشته است. بعد از افزایش قیمت شدید در دو روز گذشته تجار برای ثبت سفارشات جدید کمی احتیاط می کنند. انتظار می رود قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

افزایش تولید زغال سنگ شرکت انرژِی زغال سنگ چین

شرکت انرژی زغال سنگ چین اعلام کرده است در ماه ژانویه سال جاری ۱۱/۶ میلیون تن زغال سنگ تولید کرده که کاهش ۱/۷ درصدی سالانه داشته در حالی که میزان فروش آن ۰۴/۱۲ میلیون تن بوده که افزایش ۶/۸۱ درصدی سالانه به همراه داشته است.

قیمت میلگرد بازار داخلی مصر

به گفته منابع قیمت میلگرد امروز بازار داخلی مصر در طی هفته گذشته ثابت بوده و تنی ۶۷۵ تا ۶۷۹ دلار تحویل درب کارخانه با احتساب ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

قیمت زغال سنگ کک شو صادراتی استرالیا

به گفته منابع قیمت زغال سنگ کک شو صادراتی استرالیا تنی ۸/۱ دلار نسبت به پنج روز گذشته افزایش یافته و در حال حاضر تنی ۸/۱۹۶ دلار FOB به فروش می رسد در حالی که قیمت زغال سنگ کک شو پریمیوم تنی ۵/۰ دلار افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری