0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرح مختصری از بازار مقاطع ایران در پایان هفته گذشته

در پایان هفته گذشته در حوزه تولیدکنندگان قوطی و پروفیل؛ بنا بر رصدی که صورت گرفته است؛ قیمت های اعلامی حاکی از توقف روند کاهشی در برخی از این مبادی بوده است. هم چنین علیرغم متوسط ۲۶ تومان افزایش قیمت متوسط حوزه تولیدکنندگان شمش القایی؛ بطور متوسط حدود ۱۰ تومان کاهش قیمت در اعلام روز پنج شنبه در حوزه میلگرد بنا بر گزارش مبادی مختلف این حوزه محاسبه گردید. هم چنین حجم کاهش قیمت های روز چهارشنبه به نسبت روز قبل از آن از کاهشی نسبی حکایت دارد یعنی قیمت ها با سرعت کمتری کاهش می یابد که همین نکته پتانسیل تثبیت قیمت در روزهای آتی را تقویت می کند.

قیمت شمش در برخی از مبادی فروش طی هفته گذشته وارد فاز ۱۸۰۰ تومانی شده اگرچه هنوز هم بسیاری از عرضه کنندگان ، قیمت های بالاتری را پیشنهاد می کنند یعنی می توان گفت که پتانسیل خرید شمش در پایه قیمتی ۱۸۰۰ تومان وجود دارد. همین نکته ساده می تواند آغاز هفته آینده را باز هم با کاهش قیمت ها همراه سازد ولی این تنها یک احتمال است.

قیمت میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد ۳۲-۱۶ میلی متر کشور چین به میزان ۵۶۵-۵۵۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۹ ماه اوت بوده است که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی طی هفته گذشته به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. بازرسی های محیطی در برخی از استان های چین موجب توقف برخی از واحدهای ساخت و ساز گشته است که به موجب آن شاهد کاهش تقاضا و هم چنین کاهش قیمت ها در بازار داخلی چین بوده ایم.

قیمت میلگرد در شرق چین طی هفته گذشته به میزان ۶۱۳-۶۰۳ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۶۰-۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته فعالان بازار کاهش قیمت میلگرد در بازار داخلی چین سبب شد تا صادرکنندگان این محصول قیمت های پیشنهادی خود را کاهش دهند. معاملاتی به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن میلگرد مابین کارخانجات و صادرکنندگان این محصول صورت گرفته است که قیمت توافق شده در این معاملات به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین واردات میلگرد به کره جنوبی با قیمت ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن انجام شده است که علت این امر ثبات تقاضا در این کشور بوده است.

در جنوب شرقی آسیا نیز خریداران محموله هایی با ظرفیت کم خریداری کرده اند چراکه هم چنان نگرانی ها از بابت تغییرات قیمت میلگرد در چین مشاهده می شود. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که اکثرا بر مبنی محموله های وارداتی به سنگاپور بوده است) به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی از کشور چین

ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی کشور چین به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. تاجران کشور چین سیم مفتولی را از کارخانجات به دنبال انتظارات موجود از افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی این کشور، به قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن خریداری کرده اند. با این حال با وجود کاهش قیمت ها در بازار داخلی کشور چین برخی از تاجران هم چنان نسبت به قیمت های صادراتی پیشنهادی سخت گیر می باشند.

قیمت سیم مفتولی در شرق چین به میزان ۴۱۲۰-۴۱۰۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی طی هفته گذشته به میزان ۱۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است که علت این امر کاهش تقاضا در بازار داخلی این کشور می باشد. برخی از تاجران نیز قیمت سیم مفتولی موجود در انبارهای خود را به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن به جنوب شرقی آسیا پیشنهاد داده اند. در کشور فیلیپین نیز به دلیل تعطیلات از تاریخ ۲۸-۲۱ ماه اوت و کاهش فعالیت خرید معاملات کمی صورت گرفته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که اکثرا بر مبنی محموله های وارداتی به کشور فیلیین بوده است) به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

خرید و فروش سیم مفتولی

افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی کشور روسیه

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه طی هفته گذشته افزایش یافته است و قیمت های پیشنهادی بالاتری در بازار داخلی این کشور به گوش می رسد. به گفته منابع خبری در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور بسیار بالا بوده و هم چنین به علت کمبود منابع اولیه در این کشور قیمت محصولات فولادی در حال افزایش می باشد. با این حال برخی از تولیدکنندگان فولاد کشور روسیه ترجیح می دهند که به صادرات شمش تولیدی خود بپردازند و از همین جهت موجودی مواد اولیه در کشور کاهش یافته است.

طی ماه گذشته ارزیابی متال بولتن از قیمت شمش کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافته و این قیمت تا تاریخ ۲۸ ماه اوت به میزان ۵۰۳ دلار به ازای هر تن رسیده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد ۱۲ میلی متری تولید داخلی کشور روسیه به میزان ۵۴۶-۵۳۸ دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی طی هفته گذشته افزایش یافته است.

خبرهای مرتبط:

تاثیر آهن آلات بر قیمت مسکن

اطلاعیه رئیس صنف آهن آلات

مشکلات ناشی از افزایش قیمت میلگرد در بازار ایران

 

 

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری