0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق رنگی ایالات متحده ی آمریکا، و بررسی روند قیمت گذاری ها طی 12 سال گذشته

قیمت ورق فولادی ایالات متحده خصوصا قیمت ورق رنگی این کشور در بازار داخلی کاهش یافته است، و این مسئله روندی را که برای بیش تر از دوازده سال وجود داشته است، را منعکس می کند. یکی از منابع وابسته به مرکز خدمات ایالات متحده ی آمریکا می گوید: “هیچ شکی نیست که قیمت ورق رنگی در حال حاضر ضعیف است”. ارزیابی قیمت AMM برای ورق نگی ایالات متحده ی آمریکا حاکی از آن است که قیمت این محصول معادل 30 دلار به ازای هر صد هزار کیلوگرم (600 دلار به ازای هر تن) طی این 12 سال کاهش یافته است.

اکنون نیز 30 دلار به ازای هر کیلو گرم (610 دلار به ازای هر تن) یا 50 سنت به ازای هر صد وات (10 دلار برای هر تن) کاهش پیدا کرده است. یکی از خریداران  ساحل خلیج فارس گفت: “این یک کاهش قیمت استاندارد نیست.” طبق آمار AMM، قیمت ورق رنگی در مدت زمانی معین یعنی از سال 2002 ثابت باقی مانده است. قیمت ورق رنگی از ماه مارس تا نوامبر سال 2010 به مبلغ 14.50-16 دلار به ازای هر کیلو وات (290-320 دلار برای هر تن) اعلام شده است. قیمت ورق رنگی نیز بین 15 دلار و 19.50 دلار برای هر کیلووات (300 دلار و 390 دلار برای هر تن) طی 12 سال گذشته کاهش داشته است.

با توجه به سوابق قیمت گذاری، قیمت ورق رنگی در بین ماه های سپتامبر سال 1999 تا ژوئن 2000 در پایین ترین حد خود قرار گرفته است. بعضی منابع خبری می گویند چنین روند هایی از اواسط دهه ی 1980 تا اوایل دهه ی 2000، یعنی تقریبا طی دو دهه پایه گذاری شد اما قبل از آن هم، کاهش تقاضا و کاهش قیمت ورق غیر معمول نبود. این وضعیت در سال 2004 به طور ناگهانی تغییر کرد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق رنگی

در سال 2004 در نهایت قیمت ورق رنگی کمی افزایش یافت و سپس دوازده سال بعد از آن، قیمت ورق دوباره روند افزایشی پیدا کرد. اما منابع خبری گفتند که در حال حاضر قیمت ورق رنگی خصوصا ورق دوباره پس از 12 سال ثابت باقی مانده است. بعضی معامله گران می گویند نوسانات میزان واردات پیش از محول شدن وظایف اولیه بر دوش کارخانه ها، تقریبا به طور کامل توسط مصرف کنندگان در یک پرونده تجاری، توضیح داده شده است.

بر اساس اطلاعات به روز شده در تاریخ 26 ژوئیه توسط بخش احیا و بازسازی وزارت امورخارجه ایالات متحده ی آمریکا، این کشور آمادگی دارد تا در ماه ژوئیه حداقل 99،430 تن ورق رنگی را وارد کشور خود کند، که بیشتر آن تولیدات کره ی جنوبی و فرانسه است. این اطلاعات نشان دهنده افزایش 10.20٪ درصدی میزان واردات این محصول نسبت به واردات 90.1923 تنی در ماه ژوئن است.

منابع خبری اشاره کردند که در آخرین ارزیابی ها کاهش قیمت ها – به دلیل افزایش موجودی ها و تقاضای ضعیف خرید ورق رنگی از سوی مشتریان حاضر در بازار و هزینه هایی مانند انرژی و تجهیزات سنگین بوده است. با این حال، بازارهای دیگر مانند بازار ابزار آلات و ساخت و ساز به خوبی عمل کرده اند. یکی از منابع وابسته به مرکز خدمات شرق ساحل ایالات متحده می گوید: “تولیدات ورق رنگی کشور کم است، اما ما همچنان در حال پیشرفت هستیم.”

خرید ورق رنگی دز اصفهان

افت قیمت ورق رنگی شمال اروپا

طبـق آخرین آمـار اسـتیل ایندکس قیمت ورق رنگی در بـازار داخلـی شـمال اروپا 7 یـورو هـر تـن پایین آمـده و به مبلغ 548 یورو هر تـن از تولیدات سابق کارخانه رسیده اسـت. براساس پیش بینی هـا در روزهای آتی روند بـازار روشـنتر خواهـد شـد. البتـه زمـان تحویل کالا این روزها طولانـی اسـت، از ایـن رو انتظـار مـی رود، قیمت ورق رنگی فعلا کاهش نداشـته باشـد.

نا مشخص بودن قیمت ورق رنگی صادراتی چین

قیمت رنگی چین در هفته ی گذشته در بازارورق داخلی کاهش یافت. قیمت پایه ی مبادلات صادراتی برای حمل و نقل و تحویل در ماه های سپتامبر و اکتبر، در روز دوشنبه 1 اوت به قیمت 365-370 دلار در هر تن برآورد شد و برای هفته دوم بدون تغییر باقی ماند. قیمت ورق رنگی صادراتی برای حمل و نقل در ماه های سپتامبر و اکتبر معادل 370 تا 375 دلار در هر تن فوب است، که نسبت به همین دوره در سال قبل یکسان باقی مانده است. کارخانه ها تمایل دارند پیشنهادات خود را گران تر از پیش مطرح کنند.

در حالی که نوسانات در بازار داخلی، در حالی که خریداران خارجی در معرض ناهماهنگی قرار می گیرند که باعث نابودی در بازار صادرات می شود. منابع خبری به Steel Bulletin و همچنین Steel First گفتند که یک شرکت بازرگانی مستقر در شانگهای گفته است: “حجم معاملات طی هفته ی گذشته بسیار کم بوده است، زیرا اکثر مشتریان خارجی منتظر رفع نشانه های افزایش قیمت ورق رنگی در بازار داخلی چین هستند.

یکی از معامله گران افزود: “سخت است که آن ها در این موعد نسبت خرید ورق رنگی اقدام کنند، زیرا من خودم در مورد روند کوتاه مدت افزایش قیمت ورق رنگی در بازار مطمئن نیستم.” در شانگهای، قیمت های داخلی برای ورق رنگی  درجه یک در روز های اول هفته ی گذشته کاهش یافته است. سپس قیمت ها پیش از پایان هفته کاهش یافته اند، اما همین قیمت محصول طی هفته ی گذشته 40 یوان (6 دلار) به ازاء هر تن افزایش یافت و به مبلغ 2.6602،680 یوان در هر تن ($ 400-403 دلار در هر تن) با احتساب مالیات بر ارزش افزوده رسید. این مقاله برای اولین بار توسط Steel First منتشر شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0