0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رزرو ورق رنگی هند در آسیا به خاطر افزایش پیشنهادات چین

با توجه به پیشنهادات قیمت ورق رنگی بالاتر چین ،تولید کنندگان هند در این هفته، به طور عمده موفق به فروش این محصول در آسیا شدند. معاملات کوچک هنوز در اروپا انجام می شوند، در حالی که تقاضا در خاورمیانه به حد کافی ازتولید کنندگان حمایت نمی کند.

یکی از تولیدکنندگان بزرگ هند توانست حدود ۲۰٫۰۰۰ تن ورق رنگی را به ویتنام ، با قیمت ۱۰۳۵ دلار در هر تن CFR (حدود ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن FOB) رزرو کند. یکی از منبع بازار به متال اکسپرت گفت: ” افزایش قیمت ورق رنگی چین در عرض یک هفته، به تولید کننده کمک می کند تا برخی مقادیر را به فروش برساند. پیشنهادات قیمت ورق رنگی فعلی از هند به ویتنام حدود ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن CFR ( 1030 تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن فوب) می باشد. قابل ذکر است که شاخص های چین برای قیمت ورق رنگی ۲ میلیمتری در حدود  ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار درهر تن فوب می باشد،که ۱۰ دلار در هر تن در طول یک هفته افزایش داشته است.

در همان زمان، حدود ۵۰۰۰ تن ورق رنگی به قیمت ۵۰۰ دلار در هر تن CFR (حدود ۱۰۳۵ دلار در هر تن فوب) در این هفته به اروپا فروخته شد. یکی از منابع اشاره کرد که: ” در حال حاضر برخی از محموله های کوچک ورق رنگی به طور مرتب در اروپا رزرو می شوند.” پیشنهادات قیمت فعلی برای این مقصد به طور متوسط در طول ​​هفته پایدار بوده است ، به طوری که قیمت ورق رنگی در این هفته  ۴۴۵ تا ۴۵۵ یورو در هر تن CFR بوده است که تقریباً معادل ۴۶۰ تا ۴۷۵ دلار در هر تن فوب می باشد.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

پیشنهادات قیمت ورق رنگی از شرکت فولاد ایسر به خاورمیانه در حال حاضر در سطح قیمت ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن CFR (حدود ۱۰۳۵ تا ۱۰۴۰ دلار در هر تن در فوب) است، در حالی که گفته می شود برچسب های قیمت ورق رنگی شرکت تاتا استیل در این هفته حدود ۱۰۳۵ تا ۱۰۴۰ دلار در هر تن CFR  (۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ فوب) می باشد . در عین حال برخی معاملات این شرکت در هفته گذشته  ، ۱۰ دلار در هر تن در مقایسه با سطح فعلی کاهش داشته است.

شرکت کنندگان در بازار اشتراک در این مورد اتفاق نظر دارند که قیمت ورق رنگی احتمالاً در آینده نزدیک در سطحی قابل رقابت باقی خواهد ماند.یکی از تاجران هند به متال اکسپرت اظهار داشت : “اکثر کارخانه های هند سعی خواهند کرد که قیمت ورق رنگی صادراتی را در همان سطح ذکر شده تعیین کنند؛ افزایش قیمت ورق رنگی تنها زمانی ممکن خواهد بود که روند صعودی ورق چین باقی بماند.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

افزایش تقاضای داخلی و حمایت از قیمت ورق رنگی صادراتی چین

صادرکنندگان ورق رنگی چین در حال حاضر در بازار داخلی با انعطاف پذیری بالایی مواجه هستند، هرچند که فعالیت های تجاری در بخش صادرات ورق رنگی همچنان کم است.

در این هفته اکثر تولید کنندگان بزرگ چین ،قیمت ورق رنگی را برای مشتریان خارجی معادل ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن فوب برای محموله تعیین کردند، که این قیمت کمی بالاتر از سطح قیمت هفته گذشته می باشد که   ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن فوب بوده است. تمام قیمت ها بر اساس وزن واقعی ارائه می شود. شرکت کنندگان در بازارمی گویند که پیشنهادات قیمت ورق رنگی پایین تر از  ۱۰۳۵ دلار در هر تن فوب و پایین تر از این سطح، ازسوی برخی از معامله گران و تولید کنندگان کوچک به گوش می رسد.

فعالان بازار داخلی همچنین تأیید کردند که ۱۰٫۰۰۰ تن ورق رنگی ۱۰ میلیمتری توسط مشتریان کره جنوبی از کارخانه چینی با قیمت ۱۰۳۵ دلار در هر تن فوب (۱۰۳۵ دلار در هر تن CFR بر اساس وزن نظری) رزرو شده است.

با این حال، پیشنهادات قیمت ورق رنگی صادراتی و تقاضای داخلی بالا در چین باعث کاهش خرید در مقاصد خارجی می شود. به گفته یکی از منابع بازار به متال اکسپرت: ” موجودی انبار معامله گران پایین است، که باعث افزایش قیمت های لحظه ای می شود.در حال حاضر تجارت داخلی بسیار بهتر از صادرات می باشد.

قیمت ورق رنگی در بازار داخلی چین در طی یک هفته ۱۹ یوان در هر تن افزایش داشت که به خاطر اُفت ارزش یوان در بازار بورس بدون تغییر باقی ماند. در همین حال، قیمت شمش شرکت تانگشان ۲۱ دلار در هر تن ( ۱۵۰ یوان در هر تن) در طول  همین دوره افزایش یافت.

خرید ورق رنگی فولاد مبارکه

افزایش فروش محصولات صادرکنندگان ورق رنگی کشورهای مستقل مشترک المنافع

صادرکنندگان ورق رنگی کشورهای مستقل مشترک المنافع، سفارشات را با امتیازات کمتری منعقد کرده اند و قصد دارند ورق رنگی را با قیمت های بالاتری به فروش برسانند، در حالی که هم اکنون ورق رنگی تولید شده را به فروش می رسانند. گفته می شود که پیشنهادات قیمت ورق رنگی جدید در حال حاضر با افزایش مواجه شده است.

قیمت قرارداد برای تولید ورق رنگی خارج از اتحادیه کشورهای مشترک المنافع ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن در فوب دریای سیاه می باشد، که این سطح قیمت ورق مربوط به ماه گذشته است، اما این مبلغ تا حدودی پایین تر از پیشنهاد اولیه با نرخ ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار درهر تن فوب دریای سیاه است. عرضه کنندگان تقریباً تقاضای خوبی در منطقه خاورمیانه داشتند. حجم زیادی از محموله ورق رنگی از اوکراین و روسیه به ترکیه با قیمت  ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن CFR  (۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن در فوب دریای سیاه) فروخته شد.

علاوه بر این، چندین قرارداد برای ورق رنگی روسیه در مصر با مبلغ ۱۰۳۵ تا ۱۰۴۰ دلار در هر تن CFR  (۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن در فوب دریای سیاه) انجام شده است. منابع شخصی رزرو تعداد محموله های کمی در سایر کشورهای شمال آفریقا ، وحتی مقادیر بیشتر را گزارش کرده اند. با این حال، این اطلاعات نمی تواند به طور گسترده تأیید شوند.

بازار ورق رنگی روسیه

علاوه بر این ،علاقه هایی به خرید در ایران نیز مشاهده شده است. در آخرین معاملات، قیمت ورق رنگی روسیه ۱۰۳۰ یورو در هر تن فوب آستراخان بود که حدود ۵ یورو در هر تن نسبت به پیشنهاد قیمت اولیه، کاهش قیمت داشته است. انتظار می رود که پس از ،معاملات بیشتری انجام شود.

صادرکنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع در فروش های اخیر، ۵ تا ۱۰ دلار قیمت ورق رنگی را افزایش دادند. به طور خاص، قیمت ورق رنگی در محموله افزایش یافت و به ۵۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسید. در قراردادهای بزرگ ترکیه، قیمت ورق رنگی به مبلغ ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن CFR به امضا رسید.

با توجه به تقاضای انعطاف پذیر، صادرکنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع شروع به ارائه پیشنهادات بالاتری برای ورق تولیدی می کنند.طبق گفته منابع، ایده قیمت برای ورق رنگی از روسیه در حال حاضر به ترتیب در سطح ۱۰۳۰ دلار در هر تن در فوب دریای سیاه و ۱۰۳۵ دلار در هر تن در فوب دریای سیاه قرار دارد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری