0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

سوالات متعدد خریداران از بازار قوطی پروفیل

سوال متعددی که طی روزهای جاری راجع به قیمت پروفیل و قوطی به طور متعدد شنیده شده است این است که چرا با وجود معاملات اخیری که در بورس انجام شد به طوری که موجب افزایش نرخ اسلب و ورق کلاف گرم در بورس کالا گردید؛ قیمتهای فعلی بازار قوطی و پروفیل روند کاهشی را در پیش گرفته است؟

منابع خبری مهمترین عوامل اصلی این کاهش قیمت را عوامل زیر عنوان کردند :

1) عدم جذابیت سطوح قیمت پروفیل و قوطی کنونی برای سرمایه‌گذاری های لایه‌ های میانی و تا حد زیادی خروج سرمایه گذاری های واسطه‌گری از این حوزه

2) افزایش عرضه های بازار از طریق حوالجات موجودی که پیش تر در قیمت های پایین تری توسط برخی از فعالان میانی بازار خریداری شده و تعجیل این عرضه‌کنندگان برای تزریق این بارها به بازار در جهت بازگشت سرمایه که به نوعی موجب رقابت منفی در میان آنها شده است.

3) با وجود روند فعلی، اعتقاد اکثر فعالان این حوزه ها مبنی بر افزایش قیمتهای مبتنی بر ورق کلاف گرم در زمانی نه چندان دور و پس از اتمام حواله های خریداری شده پیشین خواهد بود؛ چراکه آنها معتقد هستند کف نرخهای جدید به هر حال با اتمام موجودی خریدهای ارزان قیمت قبلی، تعیین کننده نرخ آتی بازار خواهد بود.

در دومین روز هفته جاری قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل نوساناتی را نشان داده است ولی آن چه مشخص است ثبات و رکود در بازار این محصولات می باشد. این در حالی است که در هفته جاری شاهد رشد شدید قیمت ورق فولادی بوده ایم ولی با این حال قیمت پروفیل که وابسته به قیمت این محصولات نیز می باشد تغییر چندانی نداشته است و شاهد رکود در بازار این محصولات بوده ایم.

قیمت پروفیل اصفهان

سیگنال های متفاوت در بازار قوطی پروفیل هفته جاری

با نگاه کلی تر به بازار فولاد می توان گفت که در بازار آهن آلات طی هفته جاری در برخی مبادی شاهد افت قیمت و در برخی دیگر شاهد افزایش قیمت بوده ایم بنابراین نمی توان راجع به روند کنونی بازار و چشم انداز هفته آتی اظهار نظر دقیقی داشت. سیگنال های بازار نیز در این بخش متفاوت بوده است به طوری که می توان گفت سیگنال هایی از جمله رشد نرخ شمش و افزایش میزان تقاضا در روزهای پایانی سال ممکن است سبب افزایش قیمت محصولات فولادی و هدایت قیمت ها به سمت روند صعودی گردد و از طرفی نیز مشکلات داخلی ممکن است سبب جلوگیری از رشد بیش از حد قیمت ها گردد.

هم چنین طی روزهای اخیر اکثر فعالان بازار انتظار داشته اند که قیمت پروفیل و قوطی با توجه به افزایش قیمت ورق روند صعودی را در پیش گیرد ولی روند کلی بازار این محصولات خلاف پیش بینی ها عمل کرده و افزایش قیمتی در این بازار مشاهده نشده است. علاوه بر مشاهده نشدن افزایش قیمت در این بازار شاهد کاهش قیمت پروفیل آهن در هفته جاری نیز بوده ایم.

آینده مبهم در خصوص در تصمیمات اخیر قیمت گذاری پروفیل

با این حال در حال حاضر ابهامات زیادی در بازار قوطی پروفیل وجود دارد به طوری که نمی توان آینده روشنی را برای آن پیش بینی کرد. آن چه مشخص است این است که پس از افزایش قیمت محصولات فولادی طی هفته گذشته روند نزولی قیمت ها در هفته جاری چندان دور از انتظار نبوده است ولی با توجه به روند صعودی قیمت ورق در هفته جاری پیش بینی ها اندکی ضد و نقیض بوده است.

بنابراین روند نزولی در بازار را نمی توان معرف کل بازار به شمار آورد. هم چنین با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال نیز می توان گفت که باید شاهد رشد میزان تقاضا در بازار داخلی باشیم. این در حالی است که میزان تقاضای شب عید طی روزهای اخیر نسبت به سال های گذشته بسیار کم بوده است بنابراین نه تنها قیمت ها افزایش نیافته است بلکه شاهد ثبات و کاهش نیز در برخی مبادی بوده ایم.

نکته دیگر مهم در بازار فولاد طی روزهای جاری که سبب ترس فعالان بازار شده است تصمیمات رئیس جمهور آمریکا بوده است و این تصمیم ممکن است سبب روند صعودی در قیمت محصولات فولادی از جمله پروفیل گردد. بنابراین در حال حاضر ابهامات بسیار زیادی در بازار آهن آلات وجود دارد که با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تنها دلیلی که می توان برای نوسانات قیمت محصولات فولادی تعیین کرد افزایش میزان تقاضای زیر پوستی با توجه به روزهای پایانی سال می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0