0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

سه برابر شدن سود خالص ترکیه در نیمه اول سال ۲۰۱۷

کاردیرین کارخانه آهن یکپارچه ترکیه، توانست عملکرد قابل توجهی درنیمه اول سال ۲۰۱۷ برای تعیین قیمت پروفیل نشان دهد که منجر به دو برابر شدن و سه برابر شاخص های مالی شد. تقاضای داخلی قوی برای محصولات پروفیل و همچنین قیمت گذاری مطلوب تر، به این شرکت کمک کرد تا جایگاه مستحکمی در بازار به دست آورد. براساس گزارش مالی این شرکت، طی ماه های ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۷، شرکت کاردیر ،درآمد فروش پروفیل خود را در سال گذشته تقریباً به دوبرابر رساند. درآمد فروش سالیانه این شرکت ۱٫۸۶ میلیارد دلار می باشد.(۵۲۵٫۲ میلیون دلار؛ و نرخ ارز ۱ دلار=   TRY 3.55)

دلیل اصلی برای چنین رشدی، فروش موفقیت آمیز در بازار داخلی بوده است که به طور سنتی بر روی تأمین کننده تمرکز دارد. با وجودی که این کارخانه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۱ درصد در محموله محصولات نیمه تمام کاهش قیمت داشت ، اما در فروش محصولات آهن تمام شده، افزایش قیمت داشت، که به ترتیب ۲۰ درصد برای پروفیل (به ۱۸۶،۱۶۵ تن)، و برای ریل ۱۵۸ ٪ (تا ۶۲۹۴۰ تن) می باشد.

چنین رشد مثبتی در بازار منجر به بهبود نتایج مالی شرکت کاردیر شد. سود عملیاتی با ۲۴۳ درصد رشد به تقریباً ۱٫۶۶ میلیارد دلار رسید (۴۶۶٫۶ میلیون دلار)، سود خالص سه برابر شد و به ۱۰۴٫۵ میلیون دلار (۲۹٫۴ میلیون دلار) رسید. با در نظر گرفتن این که در نیمه اول سال ، تقاضای آهن در ترکیه با استقبال خوبی همراه است، شرکت کارمیر فرصت شغلی مناسبی برای تقویت موقعیت خود را دارد. افزون بر این، این تولید کننده قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۷  تا  ۲٫۴۵ میلیون تن تولید آهن خام  تولید کند، در حالیکه در سال گذشته توانسته بود ۲٫۱۷  میلیون تن آهن تولید کند.

مواجه شدن پروفیل قطر با چالش های جدید در نیمه اول سال ۲۰۱۷

کنگره  صنایع قطر (IQ) نتایج مالی خود را برای نیمه اول سال ۲۰۱۷ اعلام کرد. واحد تجارت پروفیل با دارایی های کلیدی پروفیل قطر، عملکرد ضعیفی را با نتایج کلی به نمایش گذاشت. طبق بیانیه رسمی، سود بخش پروفیل ۶۷٪ کاهش سالیانه داشت و در نیمه اول سال ۲۰۱۷  به ۲۲۶٫۶ میلیون QAR (62.3 میلیون دلار) رسید که پایین ترین قیمت برای پروفیل می باشد.

به طور خاص، طبق داده های متال اکسپرت، حداکثر قیمت پروفیل از دارایی امارات متحدۀ عربی، در سال ۲۰۱۶ معادل ۱۱۲ دلار در هر تن برآورد گردید که بیشتر از قیمت حداکثر پروفیل در نیمه اول سال ۲۰۱۷ بود. علاوه بر این، تقاضای داخلی برای محصولات آهن ، کمتر از پروفیل قطر پشتیبانی می کند و انتظار می رود در برخی پروژه ها ،حتی برای پروژه های مربوط به جام جهانی  ۲۰۲۲ FIFA کاهش بودجه بوجود آید.

لازم به ذکر است که درآمد کنگره صنایع قطر با کاهش  ۱۶٫۷٪ سالیانه به ۲ میلیارد QAR (552.2 میلیون دلار) رسید، در حالیکه سود خالص نیز کاهشی ۱۹٫۱٪  داشت و به ۱٫۶ میلیارد QAR  (۴۳۹٫۱ میلیون دلار) رسید.

قیمت آهن آلات اصفهان

افزایش قیمت پروفیل چین در بازار داخلی مطلوب

قیمت پروفیل صادراتی چین در میان روند صعودی قوی در بازار داخلی، افزایش  یافت، درحالیکه فروش در خارج از کشور بسیار مورد نیاز می باشد. در حال حاضر اکثر صادرکنندگان از چین، پروفیل را با قیمت ۵۱۵ تا ۵۲۵ دلار در هر تن فوب برای محموله ماه اکتبر عرضه می کنند، که نسبت به هفته گذشته ۲۵ تا ۳۵ دلار به ازای هر تن و نسبت ارقام اواخر ماه ژوئن ۶۵ تا ۷۰ دلار برای هر تن افزایش داشته است.

در حالیکه، طبق اظهارات فعالان بازار داخلی، “تقاضا برای پروفیل در بازارهای خارجی آرام است”، و قراردادهای خیلی کمی با مشتریان جنوب شرقی آسیا امضا می شوند. به طور خاص، در هفته گذشته مقدار ۵۰۰۰ تن پروفیل به ویتنام با قیمت ۴۹۵ دلار در هر تن  فوب ( ۵۰۵دلار در هر تن CFR ) فروخته شد.

با توجه به خرید ضعیف در خارج از کشور، قیمت پروفیل صادراتی به دنبال یک روند صعودی کلی در داخل کشور ، افزایش یافت. کسری بودجه در بخش محصولات تخت، کاهش تولید پیش بینی شده در فصل گرم و انتظار عملکرد بهتر در صنایع مصرفی، طی هفت هفته گذشته، قیمت پروفیل داخلی را تا ۹۵ دلار در هر تن افزایش داده است. (۵۵۵ یوان در هر تن)

براساس اطلاعات مای استیل، ذخایر پروفیل از اواخر ماه ژوئن به طور تدریجی کاهش پیدا کرده و در این دوره ۵ درصد کاهش یافته است، درحالیکه تمام کارخانه های آسیا در پکن، تیانجین و استان هبی در طول دوره بهره برداری  تقریبا ۹۵ درصد ورق ذخایر را مصرف می کنند. یکی از منابع بازار به متال اکسپرت اظهار داشت :”اگر چه تقاضا برای پروفیل در بازار داخلی بدتر از سایر محصولات آهن است، عملکرد صنعت ماشین آلات در سال جاری نسبتاً خوب بوده است، لذا انتظار نمی رود که مصرف پروفیل کاهش یابد.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری