0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار پروفیل ایران روزهای پایانی دی ماه

قیمت قوطی پروفیل ٢٠ * ٢٠ با ضخامت ١.۵ در بازار اصفهان در روز چهارشنبه ٢٠ دی معادل 3450 تومان بود که نسبت به روز های گذشته تغییری پیدا نکرده است. قیمت همین محصول در بازار تهران با ضخامت ٢ نیز به مبلغ 2915 تومان ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، طی روز گذشته قیمت پروفیل زد و زد رنگی بارگیری شده در اصفهان نیز ثابت باقی مانده است. قبمت قوطی ستونی در بازار اصفهان و تهران هم بدون تغییر باقی ماند.

با بررسی های صورت گرفته در زمینه ی قیمت پروفیل در بازار داخلی ایران طی یکی دو روز گذشته مشخص شد که قیمت پروفیل در برخی از کارخانه های مطرح داخلی روند کاهشی داشته و یا ثابت باقی مانده است. البته قیمت قوطی و پروفیل ٢٠ * ٢٠ با ضخامت 3 طی چند روز گذشته یک افزایش ناگهانی پیدا کرد. گویا این رشد ناگهانی دامن گیر همه ی کارخانه های محلی شده و محصولات صادراتی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده بود. علاوه بر این، دلیل اصلی افزایش قیمت پروفیل بسته شدن عرضه ی این محصول در بازار ها می باشد زیرا پس از مدتی سکون و بی تحرکی موجود در بازار ها از بین رفت و قیمت پروفیل به طور ناگهانی افزایش پیدا کرد.

روند غیر منتظره حاکم بر بازار پروفیل

اما با وجود این روند صعودی غیر منتظره، پس از گذشت یک مدت زمان کوتاه، قیمت پروفیل مجددا کاهش یافت. علاوه بر این، کاهش قیمت پروفیل وارداتی نیز به دلیل این است که هزینه ی واردات این مواد به کشور بیش تر از قیمت داخلی آن است و به همین دلیل مشتریان داخلی تولیدات کارخانه های محلی را ترجیح می دهند.

در حال حاضر قیمت پروفیل به دلیل کاهش تقاضا در بازار های جنوب ایران ثابت باقی مانده است. قیمت پروفیل در و پنجره طی یک روز گذشته با نرخ 2880 تومان به فروش رسید. تحلیل گران می گویند که این کاهش تقاضا شاید به دلیل کاهش فعالیت های مشتریان در بخش ساخت و ساز باشد که تاثیر گرفته از سرمای فصلی و رخداد های اخیر حادث شده در ایران می باشد.

با این حال خریداران محلی عقیده دارند که قیمت پروفیل در حال حاضر منصفانه است. رئیس صنف آهن آلات با اظهار نگرانی در مورد روند نزولی قیمت پروفیل اظهار داشت: باید پیگیری هایی در این باره صورت گیرد زیرا تولید کنندگان نسبت به تولید آن هم تمایل چندانی نشان نمی دهند و این برای بازار داخلی مضر است.

قیمت آهن آلات اصفهان

روند تغییرات قیمت پروفیل در بازار چین

در بازار های خارجی خصوصا بازار چین هم نوسانات قیمت سنگ آهن بر قیمت آهن آلات و علی الخصوص قیمت پروفیل تاثیر گذاشته است. در حال حاضر قیمت قوطی پروفیل در بازار چین معادل ۴٧٠ دلار در هر تن شنیده می شود. لازم به ذکر است که سنگ آهن مورد نیاز چین را کشور ما ایران طی 4 سال گذشته تامین کرده است.

البته حجمی که کشور ما تامین می کند تنها یک درصد از نیاز واقعی چین را برطرف می کند و مابقی بر عهده ی کشور هایی مانند استرالیا و کانادا و … است. با وجود این شرایط ایران در تلاش است تا در رقابت با کشور های دیگر برای فروش پروفیل و سنگ آهن باقی بماند. علاوه بر این، قیمت قوطی پروفیل شمال چین نیز طی روز گذشته با ١٠ دلار کاهش به ۴٧۵ دلار در هر تن رسید. قیمت همین محصول در بازار وارداتی این منطقه نیز ثابت باقی مانده است.

افزایش قابل توجه قیمت قوطی پروفیل در بازار ایالات متحده ی امریکا

قیمت قوطی پروفیل ایالات متحده ی امریکا طی هفته های گذشته با راه اندازی کمپینی که توسط کارخانه های این کشور برای صعودی کردن قیمت ها راه اندازی شد، افزایش قابل توجهی پیدا کرد و این روند همچنان ادامه دارد. یکی از کارخانه های مطرح این کشور دست به افزایش قیمت نقطه ای پروفیل به میزان ٣٠ تا ٣٣ دلار در هر تن زد که تا کنون هم مفید واقع شده است.

قیمت قوطی پروفیل در بازار ایالات متحده ی امریکا در حال حاضر معادل ٧٠٠ تا ٧٢٠ دلار در هر تن می باشد. با حمایت هایی که از این کمپین به عمل می آید، قیمت پروفیل کارخانه های این کشور روند صعودی پیدا کرده است و میزان تقاضا در بازار نیز بهتر از قبل می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0